poczatek choroby

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Magda20
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

poczatek choroby

Post autor: Magda20 » 27 sie 2007, 14:17

w piatek wyszlam ze szpitala spedzilam tam miesiac. chcialabym sie dowiedziec cz choroba zmienila wasze zycie? teraz jestem na diecie ubogoresztkowej jem tylko ziemniaki gotowane mieso, ryby, marchewke i pieczywo co jeszcze moge jesc?
w piatek wyszlam ze szpitala chcialabym sie dowiediec po jakim czasie moge probowac spozywac takie produkty jak mleko i platki i jakie slodycze moge jesc?

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: poczatek choroby

Post autor: Mol » 27 sie 2007, 14:32

Witam! Zapraszam do centrum powitań, a następnie przejrzyj tematy w dziale, w ktorym wlasnie napisalas posta, znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 27 sie 2007, 15:56

Magda - więcej o swoim stanie!
Jaki szpital, jakie leki, jak się czujesz.

I poczytaj forum tak ogólnie.
Pozdrawiam, Aleksandra

Misia

Post autor: Misia » 27 sie 2007, 16:07

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Magda20
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Magda20 » 28 sie 2007, 12:18

Leki ktore biore to wit.B6, bofer folic i sulfasalazin EN. Od soboty utrzymuje sie u mnie stan podgoraczkowy i w kale pojawia sie jeszcze krew. Lezalam w szpitalu specjaqlistycznym w Dabrowie Gorniczej ul. szpitalona 13.
w piatek wyszlam ze szpitala chcialabym sie dowiediec po jakim czasie moge probowac spozywac takie produkty jak mleko i platki i jakie slodycze moge jesc?

Awatar użytkownika
Daga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: Daga » 28 sie 2007, 12:24

Magda20 pisze:Leki ktore biore to wit.B6, bofer folic i sulfasalazin EN. Od soboty utrzymuje sie u mnie stan podgoraczkowy i w kale pojawia sie jeszcze krew. Lezalam w szpitalu specjaqlistycznym w Dabrowie Gorniczej ul. szpitalona 13.

kochana zapomnij o tym szpitalu, mojego męża (choruje na crohna) wypisali w takim stanie że jak trafił na ligote (tego samego dnia) to byli w szoku ze jeszcze funkcjonuje. Fak że w tym szpitalu wykryli jego choroba ale niestety to było na tyle, dali jucolon i do widzenia.

przepraszam ze tak ostro, ale jak słysze o tym szpitalu to mam ochote go wysadzic razem z tymi pustymi lekarzami

Misia

Post autor: Misia » 28 sie 2007, 23:20

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 30 sie 2007, 11:29

Z całym szacunkiem Zeno, ale Ligota to ostatni szpital, do jakiego bym poszła z chorymi jelitami. Juz wole jechac do Wawy, niz lezec w Ligocie.
Dlaczego?

Podam kilka powodów opartych "na sobie"
jak bylam w Ligocie i mocno krwawiłam i lecialam z wagi, to mi nie dali żp, mimo ze mialam centralkę, oni uwazaja że żp to chemia
tu - w MSWiA na Wołoskiej- moj stan jest lepszy niz wtedy w Ligocie, a żp mam włączone juz od tygodnia - co sobie chwale ja i lekarze, z prof. Rydzewską na czele

w Ligocie dieta bezresztkowa to kisiele i galaretki, bez wzmianki o produktach typu nutridrinki, ensure,
tu bezresztkowa to owe produkty, dawane na oddziale tansze i niedobre, ale z mozliwoscią kupienia sobie "lepszych" produktów w aptece

w Ligocie sterydy to encorton - mimo ze powoduje wielkie skutki uboczne
tu entocort, który jest na oddziale

i poziom opieki, bez porównania - tu jest prof Rydzewska, wiec lepiej byc nie moze
poza tym tu łazienki z wc są w kazdej sali,
a w Ligocie 2 wc na korytarzu na cały oddział, jedna łazienka

tu osobie z krwawiącym jelitem grubym dają Remicade, żp, wykorzystują wszystkie mozliwosci, by nie pociąć
a tam memu koledze, który krwawil dali sterydy, diete zero i po paru dniach wyslali na chirurgie - skonczyl z stomią na cale zycie
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 31 sie 2007, 10:53

A ja zastanawiałam się nad tym do jakiego iśc lekarza na konsultacje , myślałam o innym na Ligocie, ale Ania przekonalas mnie zmieniam klinike :) Ide poradzić się kogoś z innego teremu nie wmieszanego tylko tak na świeżo :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

milkusia11
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: milkusia11 » 01 wrz 2007, 22:31

wiem co przezywasz rok temu bylam sama w takiej sytuacji i dopiero nie dawno pogodzilam sie z choroba...mysle ze na to trzeba czasu nie jedna łze wylejesz przez ta chorobe ale potem wszystko minie zobaczysz!!!Duzo czytaj,pytaj,probuj co mozesz jesc a czego nie,dbaj o siebie,czytaj forum i rozmawiaj z ludzmi z forum to Ci pomoze...mi pomogło i wielu z nas tez:)Znajdz dobrego lekarza,leki ktore bedziesz tolerowac,obserwuj swoj organizm.Pytałas czy zmieniła choroba cos w naszym zyciu??... w moim wiele i wiele sie nauczyłam,poznałam wspaniałych ludzi głowa do gory:)
Milkusia11

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 02 wrz 2007, 21:23

Shadowka - zmieniasz klinike.. tylko na jaką?
Na śląsku Ligota ma, a raczej miała, najlepsza opinie i specjalitstów etc
Czesto sie zdarza tam leczenie Remicade.

Ja zmieniłam na MSWiA w Wawie, ale nie zdecydowalam jeszcze, czy do Poradni bede chodzic w Ligocie, czy tu (do Wawy to kawał drogii jakby nie patrzeć, problem ze spaniem etc). W Ligocie wiedzą, że lezalam u prof Rydzewskiej i mówią na mnie: "ta od Rydzewskiej"... i nikt jakos nic potem zmieniac w leczeniu nie zamierza - nawet jak było widac, ze aza mi szkodzi. Zaden z lekarzy w Ligocie nie "zabrał" azy, bo to byla decyzja odgórna i oni nie będą w "to" wchodzić.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 04 wrz 2007, 11:02

-Ania- pisze:Shadowka - zmieniasz klinike.. tylko na jaką?
Na razie to sama nie wiem, póki co postaram się umówić do doktorka który mnie przyjął za pierwszym razem i solidnie porozmawiać. Niech mi przedstawi wszystkie za i przeciw tego,że jestem "zdrowa" jak mnie przekona to będe łykać leki na wkurzone jelito.Jak mnie nie przekona to niech leczy albo wtedy zmienię klinikę.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”