Czy dieta ma wplyw na czas trwania remisji?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

Re: Czy dieta ma wplyw na czas trwania remisji?

Post autor: Misia » 25 cze 2007, 22:26

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 25 cze 2007, 23:48

Zenobius pisze:Na humor i docipy jest miejsce na forum
Zbanować Go ! :twisted:

wiem, wiem robie off topic, ale koło takiego zdania nie mogę przejśc obojętnie :P
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Misia

Post autor: Misia » 26 cze 2007, 21:32

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 27 cze 2007, 16:01

ojej ojej...a jak w aptece kupisz produkt bezresztkowy i go w domku wypijesz to jest to dzieta w domku bezresztkowa ..hhaaa :lol:

Misia

Post autor: Misia » 27 cze 2007, 21:00

palkafarm
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: palkafarm » 27 cze 2007, 22:03

U mnie niezdrowe jedzonko nie powoduje aktywacji choroby. Może trochę podbrzusze poboli, raz lub dwa razy więcej jestem w kibelku, ale zaostrzenia jedzenie u mnie nie spowodowało. Bardziej stres doskwiera moim jelitom. :razz:

Melody
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Melody » 28 cze 2007, 18:53

Od kiedy mam stomię myślałam że wszystko mogę jeść :eat: Ale lekarz powiedział mi żebym chociaż w połowie trzymała dietę bo jest szansa że remisję będę mieć nawet parę miesięcy a jak dobrze pójdzie to do końca życia :wink: Tak więc unikam smażonego, tłustego, jem powoli delektując się posiłkami, unikam stresu, jem wszystko świeże i zbyt długo nie przechowuje jedzenia w lodówce :wink:

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: morfi » 29 cze 2007, 10:21

Ile ja w tym tygodniu zjadlam niezdrowych rzeczy :roll: Pizza , chrupki , chipsy , pączki , wafelki poza tym i alkohol sie pojawil i łuhuhu ;) I musze przyznac, ze czuje sie znacznie lepiej . Mimo, ze mam tylko podejrzenie choroby Crohna, wiec tak naprawde niewiadomo, czy jestem chora (moze wtedy byloby inaczej). W kazdym razie przez ostatni czas psychicznie bylo ze mna nie najlepiej , mialam dosc myslenia juz o chorobie , lekarzach i wszystkich rzeczach z tym zwiazanych(musze przyznac, ze z tego tez powodu przez jakis czas nie zagladalam na forum), bo to sprawialo , ze nie chcialo mi sie wychodzic z domu ... jednym slowem dol na maksa :/ Przez co wiadomo, ze czulam sie gorzej. A takie oderwanie sie od tego wszystkiego bardzo mi pomoglo :D No i nawet nie czulam, zeby takie odzywianie jakos specjalnie zaszkodzilo moim jelitkom (co najwyzej mojej linii ) ;) Zdaje sobie sprawe, ze co za duzo,to nie zdrowo ... przede wszystkim na poczatku obawialam sie , ze jezeli zjem cos nieodpowiedniego to bede źle sie czuc (tym bardziej, ze odstawilam leki), ale naprawde nie moglam sie powstrzymac, zeby nie probowac kolejnych rzeczy,gdy po zjedzeniu pizzy (i to z salami :razz: ) nic mi nie bylo ;) A naprawde bardzo mi to pomoglo, teraz czuje sie znacznie lepiej. Mam nadzieje, ze to sie nie zmieni

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 29 cze 2007, 15:22

morfi, nie wiem czy to odstawienie lekow to dobry pomysl bo jezeli chodzi o diete to kazdy ci tu napisze ze jak ci nic nie jest to jedz , kazdy ma inne predyspozycje , ale te leki!!??

Melody
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Melody » 29 cze 2007, 16:35

morfi a lekarz wie, że odstawiłaś leki?? Nie żebym sie przyczepiała albo potępiała ale tak z ciekawości pytam. Bo na własną ręke bałabym się tak leczyć.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 29 cze 2007, 17:41

morfi ja też nie wiem na co choruję ale leki jednak biorę.Z dietą różnie bywa dzisiaj na obiad zjadłam spagetti z bardzo bardzo tłustym sosikiem ale tabletki przyjmuję regularnie chociaż mój rodzinny powiedział że można spróbować odstawić to jednak mam cykora że to wszystko powróci ze zdwojoną siłą :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: morfi » 30 cze 2007, 09:02

sama nie odwazylabym sie odstawic lekow ... pisalam, gdzies w innym temacie, ze lekarz kazal to zrobic
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”