zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gacunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: gacunia » 23 lut 2015, 21:39

Drogie koleżanki!

Wyobraźcie sobie, że pojechałam jednak 17.02 na porodówkę sprawdzic co to mi sie leje po nogach, a bylo to dzien przed wizytą ginekologiczną. I Bogu dzięki!
Okazało się, że to wody i brak skurczy nie miał tu nic do rzeczy. Przyjeli mnie, podali okscytocynę i 18.02, 20 min po połnocy przywitalismy z mezem Wojtusia na swiecie! Ale sam porod nie był najgorszy, w sesnie bole parte itd, natomiast te skurcze (od 16 do 24 meczyły mnie!) to był koszmar nad koszmarami... alez sie nawrzeszczałam, i omal tam łozka nie rozwaliłam z tego cierpienia... Eh...
Troszke kruszynka z naszego synusia, bo wazy raptem plus minus 3 kg, ale jest zdrowy. Nie liczac zołtaczki, ktora nas zatrzymała w szpitalu pare dni dłużej niz planowalismy. Z tego wszystkiego zapomniałam lekow i nieco mi sie pogorszyło w jelitach, ale naprawde nieznacznie, a dzis juz wrociłam do nich. Tylko, kurcze, boje sie, ze to małemu zaszkodzi bo karmie piersia... nie wiem... :/
W kazdym razie, dzis wrocilismy do domu i korzystam z chwili, aby podzielić sie z Wami moim szczesciem :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki za reszte mamusiek! :-)

ps. a tak marudziłam, że nie mam objawow.. :P I jednak to chyba ja byłam pierwsza :D
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 23 lut 2015, 23:20

gacunia, gratulacje :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 23 lut 2015, 23:58

gacunia, dzielnaś!!!

buziaki dla całej Trójeczki :*
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: kate31 » 24 lut 2015, 07:51

gacunia gratuluje. tak myslalm ze juz po u Was, bo nie pisalas, kafka tez pewnie juz po i campari. Dobrze ze pojechalas sprawdzic... lepiej dmuchac na zimne:-)))
ja dalej leze i raz dokucza mi reflux a raz nie ,a najczesciej wiecxorem..

Zycze duzo zdrowka, teraz jelito sie uspokoji, zobaczysz, kobiety promienieja jak urodza i teraz musi byc tylko lepiej, maly wariowal dzis w nocy w brzuszku, juz sie nie moge doczekac, jeszce troszke..

mamuski trzymajcie sie pa pa
CU od 2002r.: Salofalk 3x2 500mg, azathiopryna 3x 1 50 mg, sorbifer, kwas foliowy,

Kamila
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Kamila » 24 lut 2015, 10:35

Serdecznie gratuluję!!!!!!

Katarzyna
Początkujący ✽✽
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 24 lut 2015, 11:24

Gacunia GRATULACJE :P

Co do kwasu foliowego to mi gastrolog powiedział że powinnam brać do końca ciąży z powodu upośledzonego wchłaniania i w dodatku większą dawkę... Więc troszkę mnie zmartwiłyście tą astmą tym bardziej że moja mama jest astmatyczką i może to też mieć wpływ genetyczny...

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽

Post autor: kate31 » 24 lut 2015, 11:41

katarzyna powim szczerze ze ja tez nie nigdy nie slyszalam zeby kwas foliowy mogl zaszkodzic. Ale nie masz sie co stresowac,bo wcale dzidzius nie musi miec astmy, tak jak napisala kolezanka wyzej, moze ale nie musi... tak mozna by spekulowac o wszytskich chorobach..

ktory tydzien u Ciebie katarzyna?? ja juz myslalm ze sama bede:-)))
CU od 2002r.: Salofalk 3x2 500mg, azathiopryna 3x 1 50 mg, sorbifer, kwas foliowy,

Kamila
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Kamila » 24 lut 2015, 11:57

kate31, masz rację. Ja brałam z moją dwójką do końca ciąży i jedno ma astmę a drugie nie.

Z drugiej strony mojej koleżance lekarka powiedziała,żeby przestała po 6-tym m-cu, z powodu astmy i podobno tez ten kwas foliowy jest bardziej potrzebny jak się zachodzi w ciążę i na samym początku jej trwania niż później.

Powiem szczerze,że to jest to co wyczytałam i usłyszałam.
Nie jestem lekarzem i najlepiej jest się słuchać jego. Każdy przypadek jest przecież indywidualny.

Pozdrawiam

JOANNA86
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: JOANNA86 » 24 lut 2015, 14:07

gacunia, Gratulacje :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 24 lut 2015, 17:52

Gacuniu, gratulacje! Cale szczescie, ze pojechalas wtedy na IP i wszystko dobrze się skonczylo. Gratuluje dzieciaczka!

Jak się domyslacie, ja też już po. Eryk urodził się planowo w piątek o 11, dostal 10 w Apgar, mierzyl 61 cm i ważył 4300 w zwiazku z czym od razu sprawdzano mu glukozę. Na szczęście okazalo sie, ze jest zwyczajnym grubasem, a nie cukrzykiem. Pierwsze 2 doby mieliśmy problem się wykarmic w związku z ta tusza, wiec troche znowu spadl z wagą, ale mam nadzieję, ze teraz sie odbije. Najgorsze, ze nasza druga corka sie rozchorowala akurat na jego powrot ze szpitala i teraz biedna nie moze sie nacieszyc braciazkiem, bo ja troche izolujemy od malca. Przykro patrzec, jaka jest rozczarowana .

Ciekawe co u Campari, pewnie niedlugo sie odezwie...

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽

Post autor: kate31 » 24 lut 2015, 18:05

kafka gratuluje i ciesze sie z Wami mamuski.. Kafka a mialas cukrzyce ciazową?? jak mirzyli Ci malucha w brzuszku to miescil sie w normie czy wyprzedzal wagą?? najwazniejsze jest wszytsko sie udalo..

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 24 lut 2015, 21:43

Nie miałam cukrzycy, mialam granice normy, ale nawet nie wdrazalismy diety, lekarz nie widzial potrzeby. W czasie pomiarow w wiekszosci przypadkow wyprzedzal rozmiarami wiek, raz tylko wyszedl "w normie". Cale szczescie, ze to bylo cc, bo mogloby byc ze mna niewesolo.

gacunia
Początkujący ✽✽

Post autor: gacunia » 24 lut 2015, 21:58

Dziękuję wszystkim Wam, Kochane moje, za gratulacje. Jestem bardzo szczęśliwa mamą, choć czasem nie wiem co robić. Dziś już miałam wizytę położnej środowiskowej i kobieta naprawdę wszystko ładnie mi wytłumaczyła :) Tylko połóg nieco mnie męczy - znaczy szwy sie chyba rozpuszczają, bo szczypoli, ale ogolnie źle znosze po prostu myśl, że bylam nacicnana...brrr. Miałam też powikłania w czasie porodu, o czym się dowiedziałam dziś, czytając wypis.... Czasem lepiej nie wiedzieć :mrgreen:

Kafka, i ja Tobie składam serdeczne gratulacje!! Bardzo się cieszę, że wszystko w porządku i obie mamy nasze szczęścia już na świecie :-) Mój Wojciu pozdrawia Twojego Eryczka :)

Oby Campari szybciutko do nas wróciła! :)

Pamiętacie jak marudziłam na teściów, że nie mamy łóżka czy wózka? No to powiem Wam, że mam rewelacyjny zestaw :) Mój mąż wybrał taki świetny wózek, że aż go bardziej pokochałam :wink:

Ale największa miłościa mego życia jest mój synuś, Wojtuś <3

Jeszcze raz Wam dziękuję za ciepłe słowa, a Katrzynie i Kate 31 zyczę szczesliwego rozwiązania!!

Mam teraz mniej czasu, ale podczytuję Was regularnie, więc gdybym się rzadziej odzywała, nie zapomnijcie o mnie :)

Całuski:*
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 24 lut 2015, 23:23

Dla Młodych Mamusiek i ich Bąbli wielkie buziaki :* :*
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Katarzyna
Początkujący ✽✽
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 25 lut 2015, 17:19

Kate 31 u mnie już 38 tydzień :) więc powoli oczekuję na finish :) bo moja waga mnie przeraża przez ostatni miesiąc przytyłam prawie 5kg aż żałuję że kupiłam baterię do wagi ;P tak zazdroszczę dziewczynom że są już po i mogą wziąć swoje pociechy na ręce... mnie mój synuś jak na razie kopie :) i powoli wkręca w kanał rodny bo jak się wierci to czuję jakby mnie rozrywało od środka... ale ponoć taką mam budowę.. jutro idę na ktg i na do gina.. ciekawe ile już waży :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”