Strona 1 z 1

CRP a ciąża

: 24 kwie 2009, 19:31
autor: Wyderka
Mam pytanko: czy dobrym pomysłem jest zachodzenie w ciąże gdy CPR wnosi 14,5 dla normy <5?
Nadmieniam, że ogólnie czuje się świetnie. Żadnych objawów Crohna pomimo że 3 miesiące temu odstawiłam azatropine (właśnie ze względu na przygotowanie do ciąży) i jestem jedynie na salofalku. Do tego OB w tym czasie bez AZA spadło mi z 21 na 18 pierwszy raz od 3 lat.
Odebrałam dziś wyniki i nie wiem co teraz zrobić :cry:
Proszę o Wasze opinie i z góry dziękuje

Re: CRP a ciąża

: 24 kwie 2009, 23:31
autor: Mamcia
To jest pytanie do lekarza prowadzącego, który zna przebieg twojej choroby. Są osoby z niskim CRP i objawami klinicznymi i na odwrót - takie ta choroba ma fanaberie. Podwyższone CRP może też być nie od Crohna.

Re: CRP a ciąża

: 25 kwie 2009, 11:16
autor: Shadowka
Zgadzam się z Mamcią, ja mam tak ,że CRP i OB mam zawsze niskie niezależnie od tego co dzieje się w moim organiźmie, Powinnaś po prostu skonsultować się z lekarzami :prowadzącym jak i ginekologiem który będzie ciąże prowadził, jeżeli ciąża jest planowana możesz sobie to wszystko dokładnie "opracować" przygotować się i jeść kwas foliowy, zrobić sobie odpowiednie badania itp.
No i życzę powodzenia.

Re: CRP a ciąża

: 26 kwie 2009, 12:43
autor: Wyderka
Bardzo dziękuje za odpowiedzi :) . Na pewno wybiorę się do mojego lekarza. Jeśli chodzi o kwas foliowy to łykam go już jakieś 1,5 roku, bo wiem jakie to ważne przy naszym choróbsku zwłaszcza przed i w czasie ciąży.
Ogólnie jestem dobrej myśli bo oprócz tego CRP nie mam żadnych objawów choroby, żadnego śluzu, żadnej krwi nawet bolesnej perystaltyki jelit, choć to ostatnie to może przez to że chyba się już nauczyłam co mogę a czego nie jeść.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i wsparcie :)
Trzymajcie kciuki :wink:

Re: CRP a ciąża

: 16 sty 2012, 15:54
autor: dorrrrris
Witam, mam pytanie do tego wątku. Bo jestem w ciąży i zawsze miałam w remisji crp w normie a teraz okazuje się ze jest powyżej a jestem w 13 tyg. Lekarz mówi ze w ciąży crp ma prawo być wysokie ale to jest kwesta sporna bo nie każdy tak uważa.

Re: CRP a ciąża

: 16 sty 2012, 16:28
autor: bartox
Tak, twój lekarz ma rację, podczas ciąży crp moze byc wysokie, z reszta tym sie nie kieruj ponieważ podwyższone crp o niczym powaznym nie swiadczy przyklad: mialem usuwany ząb i przez miesiac czasu bo usunieciu mialem dwudziesto-krotnie podwyższone ;d zrób głębsze badania, i wtedy bedziesz wiedziec wiecej :wink: