Kłopoty w ciąży

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
flowera
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Kłopoty w ciąży

Post autor: flowera » 31 mar 2008, 12:36

Witajcie, bardzo dawno nie bylo mnie na forum, gdyz przez 4 lata czulam sie idealnie (ok 4 lata temu bylam na forum i mialam podejrzenie o Crohna po pobycie w 2 szpitalach ostatecznie mi go wykluczyli powoli wracalam do zdrowia i byl spokoj)
Teraz jestem w ciazy... w 30 tyg ok 4 tyg temu trafilam do szpitala z podejrzeniem wyrostka ostatecznie z powodu braku ostrego stanu mnie nei operowano...
ale wyszla sprawa mojej choroby sprzed 4 lat no i niestety mozliwe jest to, ze jednak to Crohn :-( :-( choc mam nadzieje ze nei ogolnie teraz nie czuje sie najlepiej mam brak apetytu pobolewania po prawej stronie (biegunek na szczescie nei mam raczej zaparcia), wyniki w szpitalu byly w miare w normie leukocyty do 10 tys (w momencie najgorszego sapomopoczucia 12 tys), CRP ok 8-9, jak sie ciut polepszylo samopoczucie to CRP bylo 4,55. Wczoraj bylam u profesora z Wroclawia, mam zapisany xifaxan (troche sie go boje brac w ciazy, ale co mam zrobic) i debridad a potem po ciazy mam sie diagnozowac znowu ((( w W ciazy zamiast przytyc jestem juz 5 kg do tylu i ogolnego dola :-( (dzidzia o dziwo rozwija sie idealnie) nie wiem do kiedy uda sie dotrwac.... nie spodziewalam sie takich problemow :-( ale co zrobic juz do 36 tyg niedaleko niby mam miec cesarke i ogolnie wyciety wyrostek zobaczymy :-( :-( Lezalam juz w szpitalu 3 tyg i rozganiano mi ten wyrostek ale samopoczucie tylko troche sie polepszylo ... musze sie przemeczyc okropnie do konca :-( :-( profesor wczoraj po badaniu stwierdzil ze albo to wyrostek albo jednak moze Crohn :-( ciagle ludze sie ze to moze tylko glupi podrazniony wyrostek ... choc wszystko tez wskazuje na Crohna jednak :-(
pozdrawiam flowercia
Hej hej Kochani!!!
piszcie do mnie gg 760652

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Kłopoty w ciąży

Post autor: Mamcia » 31 mar 2008, 21:52

Dziwi mnie brak diagnozy i jkaś niechęć do jej dokończenia. To jest istotne dla zastosowania odpowiedniej terapii. Moim skromnym zdaniem, pokreślam, żę nie jestem lekarzem, powinnaś mieć właczone leczenie żywieniowe, bo spadek masy ciała w tym okresie ciąży grozi maluchowi niedożywieniem. Właczyła bym prepapraty, ktre są opisane w dziele leczenie żywieniowe.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

flowera
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: flowera » 01 kwie 2008, 09:51

Mamcia pisze:Dziwi mnie brak diagnozy i jkaś niechęć do jej dokończenia. To jest istotne dla zastosowania odpowiedniej terapii. Moim skromnym zdaniem, pokreślam, żę nie jestem lekarzem, powinnaś mieć właczone leczenie żywieniowe, bo spadek masy ciała w tym okresie ciąży grozi maluchowi niedożywieniem. Właczyła bym prepapraty, ktre są opisane w dziele leczenie żywieniowe.
No dziwne prawda :-( :-( ale tacy sa nasi lekarze ale to juz prawie 31 tydzien jakos wytrzymam troszke jem, a o jakie preparaty dokladnie chodzi? pozdrawiam flowercia
Hej hej Kochani!!!

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 kwie 2008, 18:36

Wejdź na leczeie żywieniowe i post Misi. Tam jest wszystko.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

anitazbydzi
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: anitazbydzi » 13 cze 2008, 11:59

czesc wam wszystkich! moja historia jest długa i nie zakończona, rok temu bylam idealnie zdrowa, zaszlam w ciąży 30 czerwca. Wyniki krwi morologia idealna, w 6 miesiącu zaczeły sie bole pachwinowe po lewej stronie, lekarz ginekolog powiedzial że to normalne w czasie ciązy bo rozszerza się macica , ok :roll: to wytrwam, tak przechodzilam do 34 tygodnia, zaczęly się bóle kręgosłupa, to juz poród pomyslalam i z męzem do szpitala pojechalismy tam zostalam przyjeta na patologie i lezalam 2 tygodnie, 36 tygodniu ciązy w szpitalu zaczęly sie wymioty i biegunki, podejrzewali wyrostek, wzieli mnie na cesarke z operacja, dziecko urodzilo sie zdrowe, synek, Oliwier, a tu co sie okazało? niedrożność przewodu pokarmowego jelita krętego 30 cm od zastawki bauchina, ropien miedzypetlowy :cry: , ewakuacja ropnia miedzypetlowego, podejrzewali chorobe cd, i po tygodniu wypuscili mnie z dzidzka do domu, dopiero zaczely sie problemy, co tydzien z powrotem do szpitala bo mialam bole kregoslupa i biegunki, 2 kolonoskopie, po 2 m-cach nastepna niedroznosc ze strasznymi bolami i powazna operacja na brudno, wycieli mi 40 cm jelita cienkiego i wyrostek robaczkowy oraz oczyszczenie otrzewnej z ropy, teraz zyje ze stomią w sierpniu mam miec wlożonego faczka do środka, wynik wyszedł ze ta bakteria moze odpowiadac chorobie crohna ( ta bakteria przypomina ziarna grużliczopodobne) lekarze mowili i tak wyszlam lekko z tej sytuacji. Nigdy nie mialam biegunek, bóli brzucha zadnych problemow z jelitami, i co wy na to? strzeliła choroba jak piorun! synek juz ma 4 miesiace i rosnie zdrowy jak na drożdzach. pozdrawiam was :razz: wszystkich :razz: :razz:

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 cze 2008, 21:30

Czegoś nie rozumiem. Jeśli podejrzewają gruźlicę to powinni ją wykluczyć przeprowadzjać badania materiału pobranego w czasie operacji pod kątem CD i gruźlicy (badania molekulane). Jesli to zrobili i czekasz na wynik to OK, jeśli nie to nie wiem o ci chodzi.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2008, 20:51 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.

anitazbydzi
Debiutant ✽

Post autor: anitazbydzi » 15 cze 2008, 10:22

pierwszy wynik wyszedł ze odpowiada to bakteri grozliczej, a drugi wynki ze moze odpowiadac chorobie crohna, ja tak mysle ze oni do konca nie wiedza co to jest za bakteria. :wink:

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 cze 2008, 21:03

Rozumiem, że nie robili posiewów, ani badań molekujarnych, a w takim przypadku powinni. grużlica jelita przypomina CD. Nie wim jak przechowywany jest materiał i czy nadaje się na PCR, ale wycinki można wysłać do innego histopatologa, bo są twoją własnością. Jaki masz wynik próby tuberkulinowej?

anitazbydzi
Debiutant ✽

Post autor: anitazbydzi » 16 cze 2008, 18:09

ok dzieki, :wink:
edycja
nie mam wyniku próby tuberkulinowej,

Torvik -edit-
proszę nie pisać postu pod postem, tylko EDYTOWAĆ
Ostatnio zmieniony 16 cze 2008, 18:14 przez anitazbydzi, łącznie zmieniany 1 raz.

flowera
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: flowera » 17 cze 2008, 18:55

u mnie ostatecznie skonczylo sie cesarka w 32 tygodniu + wyrostek :-( :-(, ledwo malutka sie wykaraskala 6 tygodni bylam na Rce z nia, teraz juz 4 tyg w domu - niestety sa rozne powiklania wczesniacze ale i tak jest mala w miare zdrowa.
Podczas operacji stwierdzono ze pozostala czesc jelita w porzadku choc ja wcale nie czuje sie lepiej :-(
mam pobolewania dolem brzucha :-( troche mdlosci i luzne kupki :-(
co zrobic... czekam na diagnozowanie w sierpniu w szpitalu
pozdrawiam flowi
Hej hej Kochani!!!

anitazbydzi
Debiutant ✽

Post autor: anitazbydzi » 18 cze 2008, 10:48

nie martw sie :wink: , flowero, bedzie ok, moj maly ma juz 4 miesiace, jestem po 2 operacjach i czeka mnie jeszcze jedna, ciesze sie z kazdego dnia :)))))

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”