jak długo trwa leczenie???

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kamilar
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

jak długo trwa leczenie???

Post autor: kamilar » 12 lut 2007, 14:35

Niestety (a może stety) gastrolog, mimo mojej ciąży, zapisał mi pentase, twierdząc, że nie mam się przejmować i w 7 miesiąću ciąży mogę spokojnie zacząć ją przyjmować. Mam tylko pytanie (zdaje sobie sprawę, że czas oczekiwania na poprawe jest różny), ale jeśli objawy ustapią, to jak mniej więcej długo trzeba ją jeszcze zażywać. Już nie chodzi mi tak bardzo o koszty, ale o to czy jak bóg da i mi przejdzie np. po paru tygodniach to będe mogła ja odstawić i np. karmic malutką piersią???
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi!!!

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Re: jak długo trwa leczenie???

Post autor: Tomy » 12 lut 2007, 22:11

kamilar pisze:Niestety (a może stety) gastrolog, mimo mojej ciąży, zapisał mi pentase, twierdząc, że nie mam się przejmować i w 7 miesiąću ciąży mogę spokojnie zacząć ją przyjmować
kamilar pisze:ale o to czy jak bóg da i mi przejdzie np. po paru tygodniach to będe mogła ja odstawić i np. karmic malutką piersią???
Na oba te pytania jest odpowiedż na stronach J-Elity w zakładce "ciąża":

"Nie stwierdzono wpływu sulfosalazyny i mesalazyny na uszkodzenia płodu. Stosowanie ich zarówno w okresie ciąży jak i karmienia piersią uważa się za bezpieczne." Więcej tutaj: http://nzj.iimcb.gov.pl/ciaza.html

Z własnych obserwacji wiem, że jak Mamcia coś na forum lub stronach J-Elity zamieszcza, to ma to dokładnie sprawdzone. Więc wychodzi na to, że nie ma sensu zastanawiać się, czy i kiedy przerwać terapię mesalazyną, a to z niej składa się Pentasa. Inna sprawa, czy lekarz zalecił Pantasę w tabletkach, czy w czopkach. Bo Twoje zmiany, o których pisałaś niedawno w innym temacie, wskazują na CU umiejscowione na samej końcówce. To wtedy lepiej zastosować Pentasę w czopkach, bo dociera bezpośrednio na te zmiany. Pentasa w tabletkach, zaczyna rozpuszczać się już w żołądku i na samą końcówkę prawie już nie dociera. Jest to dobrze pokazane na rysunku z nowego poradnika napisanego przez Mamcię (str. 41, rys. 10) tutaj http://nzj.iimcb.gov.pl/poradnik.pdf
Dlatego jeżeli dostałaś tylko Pentasę w tabletkach, to może zasugeruj lekarzowi, aby zmienił ją na czopki, albo ze względu na nie dokończoną jeszcze u Ciebie diagnostykę (tylko rektoskopia bez wycinków), aby zrobił kombinację Pentasy podawanej w tabletkach i w czopkach (podzielenie zaleconej dawki).

A tak poza tym, gdyby się nawet okazało, że to jest CU, to to jeszcze nie jest koniec świata, ale leki trzeba brać już stale - więcej w czasie zaostrzenia, a potem już tylko dawkę podtrzymującą w czasie remisji.

Pozdrawiam
Tomy

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 12 lut 2007, 22:14

jesli zaleci ci branie Pentasy w czopkach to i tak bardzo niewielka ilosc dotrze do krazenia ogolnego a takze do pokarmu wiec bez obaw mozesz karmic dziecko.
Obrazek

kamilar
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: kamilar » 13 lut 2007, 18:25

No właśnie nie wiem dlaczego, ale zapisał mi pentase w tabletkach (2X2). O czopkach nawet nie wspomniał. Jade do niego 8 marca to spytam o czopki.
Dziękuje Wam za odpowiedź

pozdrawiam
OBY BYŁO TAK,
ŻE CZŁOWIEK BARDZO CHCE :)

mariusz
Debiutant ✽

Post autor: mariusz » 13 lut 2007, 19:22

Moim zdaniem czopki są o wiele skuteczniejsze od tabletek, a także tańsze. Bo kosztują do 80zł. A tabletki ok. 120zł. Pozdrawiam. :wink:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 lut 2007, 21:43

Mantra
pentasa w tabletkach nie jest lekiem z wyboru na CU o czym pisałam wielokrotnie. Jeśli masz zmiany w końcowym odcinku jelita - czopki; w zstępnicy wlewki. Poczytaj poradnik tam jest napisane dlaczego. http://nzj.iimcb.gov.pl/poradnik.pdf
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kamilar
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: kamilar » 14 lut 2007, 11:02

teraz to ja już nic nie wiem... przecież sama nie zmienie tabletek na czopki... powoli mnie to wszystko przerasta. Mam 25 lat i co? Jak Bóg da i będę żyła 80 lat to przede mną 55 lat brania leków??? A co z wątrobą??? I w ogóle co za dół :((( :smutny:

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Maciek » 14 lut 2007, 11:41

kamilar !
Potrzebujesz wsparcia ? Odezwij się, w moim profilu masz wszystkie namiary.
czasowa kolostomia - 22.12.06-29.03.07, 8.05.07-23.01.08

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 14 lut 2007, 21:02

no to jeszce jedna rada- zmień lekarza,
to chyba zostaje, bo jak widąc dyskusja z nim jest niemożliwa. Chyba, ze najpierw jednak spróbujesz porozmawiać i wykazać sie wiedzą, a on zacznie inaczej ciebie traktować. Dzisiaj miałąm przykłąd z moja córą- gastrolog myślący zaproponował dla niej antybiotyk ( ma anginę), augmentin, ale pomyślał i stwierdził że może to czyli Forcid ( inny producent ten sam skłąd, niższa cena). Niestety lekarz rodzinny zapisał augmentin, mimo rozmowy na ten temat i mojej sugestii aby był to Forcid. Mając w perspektywie wydanie ponad 100 zł na leki zamieniłąm po prostu leki w aptece. Tutaj sie nie da tego zrobić nikt nie da czpoków zamiast piguł, stad moja propozycja
Pozdrawiam i żtczę zdrowia Tobie i dzidziusiowi
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

kamilar
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: kamilar » 15 lut 2007, 11:44

Mamciu:
Dziękuje, bo już sama myśl, że jest ktoś kto oferuje pomoc jest budująca.
Jednak wychodze z założenia, że każdy z Nas ma mnóstwo swoich problemów i ja nie chcę nikogo zamęczać moimi.
Musze sama przebrnąć przez te dni, w których płacze w poduszke. Ba jak sama sobie nie pomogę to potem będzie jeszcze gorzej.
A ja choć zawszer uważana byłam za optymistke to ostatnio chyba przestałam nią być :(

dzięki raz jeszcze
pozdrawiam

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 15 lut 2007, 21:07

Kamilar, nie jestes sama, jak mozna pomóc i ktoś chce to zrobić, to korzystaj.
Pozdrawiam serdecznie
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”