Strona 1 z 1

Trwałe prostowanie włosów

: 13 gru 2016, 20:02
autor: eliszka
Hej. Całkiem niedawno pojawiła się nowa moda na trwałe prostowanie włosów. Zabieg można wykonać w każdym, dobrym salonie fryzjerskim. Czy któraś z Was skorzystała z takiej usługi? Podzielcie się proszę spostrzeżeniami i uwagami na ten temat. Czy cena warta jest efektu? A może któraś z Waszych koleżanek ufundowała sobie taką przyjemność?
Lubię swoją fryzurę w wyprostowanych włosach, ale nie mam czasu żeby to robić codziennie. Zazwyczaj zwykły kitek i heja do pracy.

Re: Trwałe prostowanie włosów

: 13 gru 2016, 21:42
autor: Lolcia_Karolcia
Hej :). Moja koleżanka zafundowała sobie ten zabieg na urodziny :wink:
Świetny rezultat na włosach za łopatki, mocno kręconych (nie jak po trwałej, bardziej naturalne skręty). Cena zabiegu dość wysoka... Najlepszy efekt uzyskuje po wysuszeniu suszarką, gdyż po miesiącu od zabiegu włosy delikatnie zaczęły się ponownie podkręcać gdy schły naturalnie.
Jednak włosy podniszczyły się znacząco, mimo używania zalecanych mgiełek itp.

Mimo to zadowolona z zabiegu i zamierza powtórzyć.

Warto wspomnieć, że przed zabiegiem należy skrócić końcówki.

Re: Trwałe prostowanie włosów

: 13 gru 2016, 22:30
autor: alex0101
Masz na myśli keratynowe prostowanie włosów czy jeszcze coś innego?:) Rozmawiałam kiedyś o tym z moją fryzjerką i odradzała mi przeprowadzenia tego zabiegu u mnie (codziennie prostowałam włosy więc byłaby to dla mnie ulga).

Re: Trwałe prostowanie włosów

: 14 gru 2016, 19:47
autor: eliszka
alex0101, nie wiem dokładnie jak nazywa się ta metoda. Przypuszczam, że właśnie tak jak wspomniałaś.
Powiem Ci, że dla mnie to też byłaby ulga i skrócenie czasu spędzanego w łazience;) Moje włosy strasznie się puszą. Są gęste i gruba. Prostowanie jest strasznie czasochłonne, a wystarczy, że wilgotność powietrza odrobinę wzrośnie i już unoszą się i puszą! No masakra! :facepalm:
Lolcia_Karolcia, efekt utrzymał się tylko przez miesiąc? hmm trochę krótko.. Ale mówisz, że koleżanka zadowolona?

Re: Trwałe prostowanie włosów

: 14 gru 2016, 19:55
autor: Lolcia_Karolcia
Efekt takich mega prostych tylko miesiąc, , teraz podwijają się końcówki (nie znacznie, ale jednak).
Zadowolona, ma zamiar powtórzyć po Nowym Roku :tak:

Re: Trwałe prostowanie włosów

: 14 gru 2016, 20:27
autor: Kinia87
eliszka pisze:Hej. Całkiem niedawno pojawiła się nowa moda na trwałe prostowanie włosów. Zabieg można wykonać w każdym, dobrym salonie fryzjerskim.
Jakie całkiem niedawno?? :razz: Ja już od 4 lat stosuję tą metodę i nie w salonie a w domu :kox: Fakt na początku chodziłam do salonu fryzjerskiego ale po którymś razie gdy prosząc ładnie by więcej dała tu i tu bo w tych miejscach najbardziej mi sie kręcą a ona "nie" to sie wkurzyłam, sama zakupiłam preparat keratynowy i robię sobie własną trwałą do dziś :mrgreen:

Re: Trwałe prostowanie włosów

: 15 gru 2016, 19:04
autor: eliszka
Kinia87, dla mnie czas chyba trochę się zatrzymał, albo spowolnił ;) Dopiero jakoś w pierwszej połowie roku usłyszałam o tej metodzie :oops: Serio? Czynność do ogarnięcia? Efekt taki sam jak u frycka? I cena domowego zabiegu pewnie niższa o połowę..

Re: Trwałe prostowanie włosów

: 15 gru 2016, 20:52
autor: Kinia87
Zakup preparatu to kwota jednej wizyty u fryzjera (z czego taki zakup starczy ci na 5-6 zabiegów). Jak dla mnie czynność do ogarnięcia, zwłaszcza dla osoby, która parę razy siedziała na fotelu i obserwowała co i jak. Najważniejsze i o czym innym zapominają po każdym umyciu włosów należy wyprostować prostownicą - efekt jest mocniejszy. Zabieg wykonuje co 3 miesiące, włosy nie puszą się, nie kręcą pod wpływem wilgoci/deszczu, nie sterczą na wszystkie możliwe strony.
Z 9 lata temu jak w końcu moje włosy przestały wypadać a stały się sianowate (ni to proste ni to kręcone) postanowiłam zrobić trwałą (loczki). Ale trwałą nim w końcu coś postanowiłam :mrgreen: Udałam sie do salonu a tam reklama o trwałej prostującej. I nie żałuje do dziś i będe pewnie jeszcze używała tego zabiegu na emeryturze :lol: :lol: :lol:

Eliszka polecam bys spróbowała, zwłaszcza, że po 3 miesiącach juz tej trwałej nie masz a obcinając włosy nawet o 2 cm masz już swoje własne bez preparatu. Jakbyś mieszkała blisko mnie to bym zrobiła taki zabieg po znajomości :kox:

Re: Trwałe prostowanie włosów

: 03 lut 2020, 17:39
autor: magnieszka7
koleżanka robiła taki zabieg, ale nie była za bardzo zadowolona, włosy strasznie się zniszczyły :( może to kwestia tego, żeby wybrać najlepszy salon przed zabiegiem :) poczytać opinie itd :)

Re: Trwałe prostowanie włosów

: 04 lut 2020, 23:12
autor: Anette28
To zależy kto jakie ma włosy:
- kręcone to tylko kreatynowe prostowanie włosów
- proste to zwykła kreatyna lub botoks te odżywki sprawiają że nie trzeba poprawiać włosów prostownicą, są lśniące i super gładkie