Shoutbox ;-)

Miejsce na luźne rozmowy niezwiązane z NZJ. Miejsce gdzie każdy pokocha Cię za emotki i dobre słowo.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: S_Gosia » 29 lip 2017, 12:25

Brawurka pisze: Mnie kiedyś celnik zatrzymał na granicy i musiałam zmienić dowód, bo podobno byłam zupełnie niepodobna, a w sumie tylko kolor włosów inny :wink:
Ja w ogóle nie jestem podobna do tej pani w moim dowodzie ;)
Jak go wyrabiałam to miałam krótkie kręcone włosy (tzw. trwała ondulacja ;)) i rozjaśnione
Teraz mam takie jak widać - naturalnie proste i prawie w naturalnym kolorze :)
A dowód jeszcze ważny to nie zmieniam
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 30 lip 2017, 10:43

S_Gosia pisze:Teraz mam takie jak widać - naturalnie proste i prawie w naturalnym kolorze
I tak zazwyczaj najkorzystniej się wygląda właśnie :roll:
Do takiego wniosku doszłam po latach różnych eksperymentów ;)
I teraz też mam naturalnie proste i prawie w naturalnym kolorze.
Prawie, bo od połowy w dół rozjaśniam w nieregularny sposób, że niby to od słońca tak :razz: - czyli takie domowe ombre.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 30 lip 2017, 13:55

A ja po latach znowu wracam do długich włosów, ale takich długich jak kiedyś raczej nie chcę mieć (miałam do połowy uda :mrgreen: ), kolorów na głowie mam masę różnych i to naturalnie tak, więc chyba nie zmienię. Za to w planach mam soczewki kontaktowe w kolorze fiołków :razz:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 31 lip 2017, 09:26

Tubisia pisze:miałam do połowy uda
O wow! :shock: :cool:
Ja całe życie mam dosyć długie (najkrótsze, jakie miałam, to za zapięcie stanika ;)), ale takich by mi się na pewno nie udało wyhodować :roll:
Tubisia pisze:Za to w planach mam soczewki kontaktowe w kolorze fiołków
A jakie masz naturalnie tęczówki, jasne czy ciemne?
Ja mam szare i to całkiem ciemne, więc niektóre kolorowe soczewki są dla mnie za jasne.

Z fioletowych idealne były ametystowe AquaView Color.
To zdjęcie producenta jest beznadziejne, te odcienie wyglądają kompletnie inaczej (a w sieci w ogóle nie ma żadnych real photo - prawie wszystkie fioletowe to tak naprawdę FreshLooki, które dla mnie są właśnie za jasne).

Jeszcze turkusowe z tej serii są przepiękne.
Oba te kolory są dosyć ciemne i wyraziste, absolutnie nie takie rozmyte.
Wyglądają całkiem naturalnie, mają pełno refleksów i bardzo ciemną obwódkę, a przy tym mają ogólnie większą średnicę niż ma tęczówka naturalnie, więc to świetnie powiększa oko ;)
Ale efekt końcowy zawsze zależy od naturalnego, bazowego koloru.

Akurat teraz noszę przezroczyste, bo A. twierdzi, że tęskni za moim naturalnym kolorem oczu :roll: (jemu się akurat podoba, mi nie), więc niech się nacieszy trochę :lol:

Jak mi się znudzi, to będą granatowe albo miodowe (ale z jeszcze innej firmy) :mrgreen:
Miodowe może brzmią dziwnie, ale najwięcej komplementów to właśnie one zawsze zbierały ;)
Załączniki
avcolor.jpg
Doradca CU

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 31 lip 2017, 09:40

No właśnie mam szaroniebieskie :D w sumie zależy jakie światło jest. Z soczewkami na razie zaczynam, więc pewnie najpierw zwykłe żeby zobaczyć czy dam radę. Hmm..ale i ten turkus kusi :)

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Post autor: Lolcia_Karolcia » 31 lip 2017, 11:18

Orientujecie się może do jakiej wady wzroku maksymalnie można nosić kolorowe soczewki ? Tak przeczytałam Wasze posty, to nabrałam ochoty z piwnych zrobić niebieskie :D
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 31 lip 2017, 12:05

Używam ostatnio tej firmy soczewek, są mega słabe jakościowo :( Niestety moje przestali produkować i szukałam niedrogich następców.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 31 lip 2017, 12:37

Co do max wady trzeba chyba zapytać już u optyka, bo pewno zależy od wady i od możliwości producenta. Na pewno na -4,5 z astygmatyzmem są :razz: Nie mam zamiaru też kupować tanich zamienników, bo szkoda mi oczu (i tak Crohn daje im do wiwatu).

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 31 lip 2017, 13:03

Dziekuję Gosiu,
zapomniałam wam napisać, że jak piszecie z telefonu, proszę nie używać gotowych enotek
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: Lolcia_Karolcia » 31 lip 2017, 15:44

Ja mam -5 tak dokładnie xd. U optyka szkoda mi wydawać 2x więcej niż można zamówić przez internet.
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Post autor: S_Gosia » 31 lip 2017, 18:57

Pandziaak pisze: zapomniałam wam napisać, że jak piszecie z telefonu, proszę nie używać gotowych enotek
No właśnie gdy je używałam, to ciągle był błąd wysyłania :(
A nad morzem pięknie, choć rano niebo było białe od chmur i padało. Ale od 12 słońce i przyjemna temperatura....
I cu śpi :) i jest łaskawe i niech tak już zostanie forever :)
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 01 sie 2017, 12:43

S_Gosia pisze:I cu śpi i jest łaskawe i niech tak już zostanie forever
A nie mówiłam? ;)
I super, wypoczywajcie :slonce:
Też nam się marzą jakieś fajne wakacje, może we wrześniu się uda gdzieś wyjechać, jeśli CU pozwoli.
Na razie złośliwe nie jest :roll: - pozwala na swobodne wyjścia bez obsesyjnego myślenia o WC (lub krzakach :lol:), więc i tak jest sukces - i chociaż nie jest idealnie, to nie narzekamy.
Tubisia pisze:No właśnie mam szaroniebieskie
A w dowodzie jakie wpisałaś? :lol:
Bo szaroniebieskie nie przechodzą oficjalnie ;)
Tubisia pisze:Z soczewkami na razie zaczynam, więc pewnie najpierw zwykłe żeby zobaczyć czy dam radę.
Ja soczewki noszę już 17 lat, codziennie, przetestowałam dziesiątki firm, więc jakby co to pytaj, o co chcesz :mrgreen:
Miałam 13 lat, jak wzrok mi się pogorszył i nie chciałam nosić okularów, bo byłam w klasie pływackiej, różne zawody sportowe itd. - więc od razu zaczęłam od soczewek :roll:
Teraz jest ogromny wybór pięknych oprawek, więc okulary też lubię, ale jeśli chodzi o wygodę, to w ogóle nie da się porównać - kosmiczna różnica.
Brawurka pisze:Używam ostatnio tej firmy soczewek, są mega słabe jakościowo
Dla mnie te AquaView Color są kompletnie niewyczuwalne, nie mam z nimi żadnych problemów.
Fakt, że są mega tanie, ale wg mnie jakość jest jak najbardziej ok i przede wszystkim kolory mi odpowiadają.
Brawurka pisze: Niestety moje przestali produkować
Moje ulubione kolorowe też przestali produkować - Focus Softcolors - te zielenie były obłędne :w00t:

Ale ogólnie na początek to najlepiej przezroczyste.
Może jednodniowe (kolorowe jednodniowe też są oczywiście), albo jakieś nawilżające - z dopiskiem Moist itp.

Teraz mam te zwykłe, przezroczyste z Rossmanna, tam są do -5, a ja mam akurat -5 :lol:
W soczewkach -5, bo w okularach mam -5,5 oraz cylindry, bo astygmatyzm (w soczewkach powinno się wybrać trochę mniejszą moc niż w okularach - w przypadku krótkowzroczności, czyli minusów, bo przy plusach to na odwrót).
Soczewki -5,5 też miałam wiele razy, ale w -5 widzę tak samo dobrze, więc faktycznie ta nadkorekcja byłaby bez sensu.
Lolcia_Karolcia pisze:Orientujecie się może do jakiej wady wzroku maksymalnie można nosić kolorowe soczewki ?
Zazwyczaj do -9, więcej to na zamówienie, ale też nie ma problemu (mam znajomą, która ma minus 11 - zresztą przy takiej wadzie to już tylko soczewki wchodzą w grę, takie okulary to masakra).
Lolcia_Karolcia pisze:Tak przeczytałam Wasze posty, to nabrałam ochoty z piwnych zrobić niebieskie
Najbardziej intensywny niebieski to chyba Brilliant Blue z Air Optix.
Bardzo kryjące są, więc sprawdzą się przy piwnych oczach.

Na yt jest pełno filmików w stylu "color contacts try on & review" itp. - tak najlepiej można ocenić jak dana soczewka wygląda na konkretnej tęczówce.
Moja koleżanka ma bardzo ciemne, brązowe oczy i nosi zazwyczaj Big Eyes Natural Ring - rewelacyjnie to wygląda.
Też je lubię, ale na jasnych tęczówkach ten powiększający "ring" się za bardzo odcina.
Lolcia_Karolcia pisze:U optyka szkoda mi wydawać 2x więcej niż można zamówić przez internet.
Dokładnie, tylko net - w salonie się zwyczajnie nie opłaca.
Załączniki
17818666_1581137801927149_8676689980736667648_n.jpg
airoptix_colors_kolory.jpg
f367f403a9f96bd1300c3cc62ecd9630.jpg
Natural Ring
Doradca CU

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 01 sie 2017, 13:32

Noelia pisze:Teraz mam te zwykłe, przezroczyste z Rossmanna, tam są do -5, a ja mam akurat -5 :lol:
W soczewkach -5, bo w okularach mam -5,5 oraz cylindry, bo astygmatyzm (w soczewkach powinno się wybrać trochę mniejszą moc niż w okularach - w przypadku krótkowzroczności, czyli minusów, bo przy plusach to na odwrót).
Soczewki -5,5 też miałam wiele razy, ale w -5 widzę tak samo dobrze, więc faktycznie ta nadkorekcja byłaby bez sensu.
Ano właśnie to samo moja okulistka mówiła.Tylko ja się jak sójka za morze wybieram z ich kupnem :oops: Ale mam takie super okulary przeciwsłoneczne typu mucha, że się w końcu muszę wybrać :slina:

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 01 sie 2017, 13:52

Teraz kupię o ćwiartkę mniejsze, o ile znowu na te się zdecyduję. Chyba są różnice między firmami, bo w tamtych poprzednich nie bolała mnie głowa.
Jednak będę szukać innych.

Co do okularów, noszę w domu. Nie mam pieniędzy na ładne oprawki plus szkła, a moje ukochane się połamały przy napadzie padaczkowym, bo uderzyłam o krawężnik twarzą :(
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Luki36 » 01 sie 2017, 15:27

Ciekawe c u Jacka?? Jeszcze w sumie tydzień zawieszony.
Ciekawe, czy chciało będzie mu się tu jeszcze udzielać...?

Stawiam, że tak i że regularnie czyta forum.
Pozdro Jacenty!
Na razie, bez leków

ODPOWIEDZ

Wróć do „Shoutbox”