Chlorella Vulgaris

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
look84

Chlorella Vulgaris

Post autor: look84 » 05 lut 2015, 12:40

Wiem ze temat istnieje ale chcę go troche odświeżyć i opisać jak moderatorom nie przeszkadza chyba że zbędnie to usuniecie:

Alga słodkowodna sprasowana do postaci tabletki przy użyciu pary wodnej. Badania potwierdziły, że alga ta wchłania metaleciężkie i inne szkodliwe substancje toksyczne z jelit i wydala je z organizmu drogą naturalną. Pożyteczne właściwości chlorelli są obserwowane przez specjalistów od 1890 roku. Chlorofil sprawia, iż rośliny żyją i oddychają, a w ludzkim organizmie poprawia obraz krwi, przyśpiesza gojenie ran i chroni przed stanami zapalnymi.Usprawnia również dotlenienie organizmu i w ten sposób zapobiega pojawianiu się infekcji. Chlorella jest nie tylko probiotykiem, ale działa także bakteriobójczo. W odróżnieniu od antybiotyków chemicznych chlorella działa wyłącznie przeciwko organizmom patogennym, bez uszkodzeń mikroflory w układzie trawiennym. Poza zdumiewającą ilością składników odżywczych takich jak witaminy i minerały, chlorella posiada elementy, które odpowiadają za wzmocnienie systemu odpornościowego, poprawę pamięci oraz koncentracji, a także za usuwanie toksyn z organizmu. Chlorella jest niezwykle pomocna w schorzeniach chronicznych takich jak reumatyzm, artretyzm, cukrzyca,zaburzenia ciśnienia, trawienia i wchłaniania jak również w wirusowych i bakteryjnych infekcjach oraz grzybicy. Poprzez wytwarzanie interferonu w naszym organizmie działa przeciwwirusowo i przeciwnowotworowo. Ponadto występują w niej znaczące ilości żelaza, jodu, cynku i kobaltu. Wchłanianie chlorelli przez nasz organizm jest na poziomie aż 80% w przypadku syntetycznych witamin i minerałów w postaci tabletek jest to tylko zakres od 5 do 15%. To bardzo ważna informacja, która pokazuje przewagę naturalnej żywności nad sztucznymi preparatami. :wink:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7786
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Chlorella Vulgaris

Post autor: obyty.z.cu » 05 lut 2015, 13:38

dobrze jest podawać źródło...no chyba że to Twoje autorskie opracowanie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

look84

Re: Chlorella Vulgaris

Post autor: look84 » 05 lut 2015, 13:46

Nie nie autorskie gdzieś w wujaszku Google znalazłem troche poskracałem sama esencja smaku hehehe taki wszechwiedzący nie jestem jeżeli do Tego pijesz :neutral:

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Chlorella Vulgaris

Post autor: michal_mg » 05 lut 2015, 19:34

ŁukaszCk84 pisze:Badania potwierdziły, że alga ta wchłania metaleciężkie i inne szkodliwe substancje toksyczne z jelit i wydala je z organizmu drogą naturalną.

Wchłanianie chlorelli przez nasz organizm jest na poziomie aż 80% w przypadku syntetycznych witamin i minerałów w postaci tabletek jest to tylko zakres od 5 do 15%.
To w końcu ta niby chlorella wchłania substancje toskyczne i jest wydalana, czy jest wchłaniana w 80% ? - razem z wchłoniętymi toksynami ??
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chlorella Vulgaris

Post autor: Mamcia » 05 lut 2015, 21:13

Trafia mnie szlak. przeczytałam co mogłam napisałam post, ale mnie wylogowało. po zalogowaniu zniknął. Kiedyś tego nie było. Muszę za każdym razem pamiętać, aby przed powtórnym zalogowanie skopiować i wkleić. Czy ktoś mógłby wydłużyć mi np czas bez wylogowywania.
Wracając do tematu to nie znalazłam żadnych dowodów na lecznicze działanie tego glonu. A jeśłi tak dobrze wchłania toksyny to pozyskany z zanieczyszczonego zbiornika może być jeszcze bardziej szkodliwy.
I oczywiście nie jest żadnym probiotykiem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

look84

Re: Chlorella Vulgaris

Post autor: look84 » 06 lut 2015, 06:43

michal_mg :[/b]
"To w końcu ta niby chlorella wchłania substancje toskyczne i jest wydalana, czy jest wchłaniana w 80% ? - razem z wchłoniętymi toksynami ??"

Rzekomo powinna sie wchłaniać w 80% , w sensie jest bardziej przyswajalna dla organizmu ludzkiego niż środki wytworzone w procesie chemicznym m.in tabletki witaminowe itp. ze względu na swoje organiczne pochodzenie...po wchłonięciu i "napompowaniu" sie toksynami wydala się razem z nimi ale to są takie wydaje Mi się spekulacje , prawda , półprawda ciężko określić chodzi o to że warto spróbować zaszkodzić nie powinno a jak ma pomóc to czemu nie... :razz: nie ma się co doszukiwać gwarancji jakości , funkcjonalności i certyfikatów potwierdzających autentyczność . Taki luźny temat z tą Chlorellą czysta informacja


Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chlorella Vulgaris

Post autor: Mamcia » 10 lut 2015, 19:41

PACJENCI :
Pięćdziesiąt pięć osób z fibromyalgią , 33 z nadciśnieniem , a 9 z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego
bez komenarza
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”