Resweratrol

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
tatuaz1983
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Resweratrol

Post autor: tatuaz1983 » 17 mar 2011, 14:38

Słyszeliscie już coś na temat leku jak w temacie. Najpierw szukałem działania pola magnetycznego na CU i takiego urządzenia co sie przykłada i przypadkiem wyskoczył mi właśnie ten "Resweratrol". Podobno jakiś hicior ! Na bazie winogron. Poszperałem troche na googlach i znalazłem jakis tekst hiszpanski ... wrzuciłem do translatora i tekst daje poniżej...
oceńcie, poszperajcie i podzielcie się opiniami :) podobno dosyc drogie :/ale zastanawiam sie czy by nie wypróbować

Tłumaczenie (hiszpański > polski)
Resweratrol jako możliwą broń w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.
Resweratrol, cząsteczki obecnej w winogronach i winie wynikiem okazał się być skutecznym środkiem w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, według badań przeprowadzonych w Zakładzie Farmakologii, Wydział Farmaceutyczny, Uniwersytet w Sewilli, pod kierunkiem profesor Catalina Alarcón de la Lastra, i opublikowane w European Journal of Pharmacology.

...

W artykule, zatytułowanym suplementacja resweratrolu osłabione przewlekłe zapalenie okrężnicy myszy, pokazuje użyteczność tego suplementu diety w polifenole myszy, które rozwinęły się tej choroby. "Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest zapalną chorobą charakteryzującą się stres oksydacyjny i aktywację mediatorów zapalnych, a resweratrol jest związek, którego jesteśmy świadomi, ma wiele działań farmakologicznych, głównie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i przeciwnowotworowe", mówi badacz Susan Sánchez-Hidalgo.

cząsteczki Resveratrol

Eksperci z Sewilli wywołane choroby u myszy sześciu tygodni. Jedna grupa jedzenie standardowej diecie, druga grupa została poddana dieta wzbogacona o resveratrol. Po 30 dniach myszy na działanie siarczanu dekstranu przez okres pięciu dni. "Dekstran jest czynnikiem odpowiedzialnym za enfemedad. Mamy trzy tygodnie z diety. " "Po tym czasie, polifenole spowodował znaczne ograniczenie wzrostu cytokin prozapalnych TNF-α i IL-1β oraz zwiększenie zapalnych cytokin IL-10," mówi naukowiec.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest zapalną chorobą jelita grubego (jelito grube) i odbytnicy. Charakteryzuje się stan zapalny i owrzodzenia błony śluzowej jelita grubego. Typowe objawy to biegunka (czasami krwawa) i często ból brzucha. Ostateczne rozpoznanie jest ustanowiona przez niższe endoskopii przewodu pokarmowego z biopsją. Gastrolodzy są specjaliści, którzy często diagnozowania i leczenia tej choroby.

pistols30
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Resweratrol

Post autor: pistols30 » 17 mar 2011, 18:17

Jezeli resweratrol znajduje sie w znacznej ilosci w czerwonym winie wytrawnym i polwytrawnym, to moze lepiej codziennie zaaplikowac sobie lampeczke takiego trunku? Penie to i taniej i przyjemniej :wink: Zresztą lampka czerwonego wytrawnego polecana jest ze wzgledow zdrowotnych i tu nie chodzi tylko o jelita.

Zablokowany

Wróć do „Inne”