Strona 1 z 4

zwrot kasy za leki !?

: 19 sty 2007, 14:14
autor: dash29
witam, chcialbym się dowiedzieć, czy ktoś się orientuje czy leki , które kupujemy można odliczyć od podatku?czy wymagane jest uznanie cu i cd za choroby przewlekłe, czy nie musi byc takeij konieczności?jeśłi mozna to proszę o poradę jak to załatwić. :idea:

Re: zwrot kasy za leki !?

: 19 sty 2007, 15:00
autor: Szaraja
Temat już był w poradach prawnych, potrzebne jest orzeczenie o niepełnosparwności, jak masz dalej wątpliwości po przeglądnięciu tematu, pisz proszę
Proponuję dołączenie tego wątku przez zarządców do tematu właściwego- zbliżają sie rozliczenia podatkowe
Pozdrawiam
Szaraja

Re: zwrot kasy za leki !?

: 23 lut 2007, 21:03
autor: Szaraja
Masz rację Żabciu, odliczenie jest od dochodu, jedno z nielicznych które zotsało, na dodatek musi być przeczenie o niepełnosparwnosci, faktury na nazwisko osoby niepełnosprawnej, leki musza być zażywane ciągle- najlepiej zasiwdczenie od lekarza dot. określonych leków, odliczenie przysługuje od wydatków powyżej limitu za miesiąć, nie mogę teraz sprawdzić tej kwoty- zrobie to w poniedziałek, teraz " sie feriuję"

Re: zwrot kasy za leki !?

: 24 lut 2007, 17:43
autor: Kacper
Szaraja pisze:Masz rację Żabciu, odliczenie jest od dochodu, jedno z nielicznych które zotsało, na dodatek musi być przeczenie o niepełnosparwnosci, faktury na nazwisko osoby niepełnosprawnej, leki musza być zażywane ciągle- najlepiej zasiwdczenie od lekarza dot. określonych leków, odliczenie przysługuje od wydatków powyżej limitu za miesiąć, nie mogę teraz sprawdzić tej kwoty- zrobie to w poniedziałek, teraz " sie feriuję"
zmartwię.. średnio w skali roku chodzi o kwotę 1200pln (jeden tysiąc dwieście złotych). Odpisać można kwotę wydaną ponad te 100 pln/m-c, czyli ponad te nieszczęsne 1200 złotych, więc takie to różowe nie jest :evil: . Też wydawałem sporo na leki, ale nie przekraczałem w skali roku 1200pln, więc.. mogłem sobie.. conajwyżej pozbierać faktury :evil:

Re: zwrot kasy za leki !?

: 24 lut 2007, 22:17
autor: Szaraja
Wybacz Kacper, nie masz racji, ze trzeba przekroczyć rocznie 1200 zł, rozliczenie jest miesięczne- jak mówiłam, kwotę limitu powyżej którego dokonuje sie odliczenia wpisze w poniedziałek. Ja robię w ten sposób, ze komasuję zakupy leków, ale nie każdego na to stać, nie w każdym miesiacu korzystam z odliczeń, ale generalnie dzieki temu oszczędzam 19% wydatków na leki powyżej kwoty ok. 100 zł wydanej w danym miesiącu.
Pozdrawiam, a jak interesują cię szczegóły zapraszam na pw
Szaraja

Postaram sie znaleść przystęny artykuł w tym temacie i podac link, choć z tego co pamiętam na stronach J-elity są linki do stron o odliczeniach i prawach osób niepełnospra
wnych

Re: zwrot kasy za leki !?

: 28 lut 2007, 18:12
autor: Szaraja
Kwota powyżej której przysługuje odliczenie na leki od podatku w danym miesiącu musi przekroczyć 100 zł.
Na wszelki wypadek podaję przykład
wydatki na leki w XII 2006 250 zł
limit 100 zł
do odliczenia w "PIT O" od dochodu 150 zł

Re: zwrot kasy za leki !?

: 26 lip 2007, 13:37
autor: podblond
Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i chciałabym odliczyć zakup leków, ale nie pracuję, więc nie mam dochodu. Niemniej moja mama cały czas łoży na moje leki, więc czy nie ma jakiegoś przepisu na taki kazus??

Re: zwrot kasy za leki !?

: 27 lip 2007, 16:02
autor: kasinp
podblond, wiesz musialabys dowiedziec sie w Urzedzie Skarbowym chyba albo u kogos kto rozlicza pity roczne :!:

Re: zwrot kasy za leki !?

: 28 lip 2007, 20:47
autor: Rudi
Witam,

Szaraja ma rację. Przysługuje Ci zwrot pieniędzy wydanych na leki powyżej 100 zł miesięcznie i to 19% od tej sumy. Wcześniej było wytłumaczone. Wszystko oczywiście musi być na rachunkach i dotyczy to tylko leków, które bierzesz, więc UWAGA ale to może być cenna rada...jeśli bierzesz dodatkowe leki na Twoją chorobę, których nie przepisał Ci lekarz np. Lacidofil,inne probiotyki, czy coś jeszcze (ale tylko leki związane z chorobą) poproś lekarza,aby wpisał do kartoteki i udokumentował, że tego potrzebujesz i wtedy normalnie możesz odpisać...Jeśli nic nie ma o danym leku,a odpiszesz go od podatku...uważaj na kontrolę z Urzędu Skarbowego...

Pozdrawiam

Re: zwrot kasy za leki !?

: 28 lip 2007, 22:48
autor: Mutti
Zastanawiam sie nad jednym.
Orzeczenie o stopniu niepełnoisprawności z reguły opiewa na chorobe dominującą ( przynajmniej tak jest w moim przypadku). Jednoczęsnie złożyłam komisji zaswiadczenie o innych stałych chorobach, przewlekłych, na ktore tez musze stale brac leki.
czy te leki również moge odpisac od podatku ?

Wczoraj zostawiłam w aptece 228 zł. dzisiaj 111. To sa niemałe sumy.

Mój lekarz twierdzi, ze po raz pierwszy ktoś żąda od niego zaswiadczenia o stale branych lekach. Może wystarczą kserokopie recept ?

Re: zwrot kasy za leki !?

: 19 paź 2007, 08:24
autor: Szaraja
Mutti, zaświadczenia możesz mieć od kilku lekarzy, nie ma problemu. Chociaż uważam, że równie dobrą rolę, spełnia zeszyt, gdzie ciągle przepisywane są te same leki. Jak urząd zarząda, to wtedy dostarczę dodatkowe zaswiadzcenie od lekarza, który na podsatwie wpisów swoich do zeszytu, moze to wydać.
Podblond, jesli się uczysz, albo jestes na utrzymaniu Mamy, to może Ona rozliczyć wydatki na leki. Zasada jest taka, ze jesli macie wspólne gospodarstwo domowe, rodzice mogą odliczyc wydatki na leki.
Szaraja

Re: zwrot kasy za leki !?

: 09 mar 2008, 21:41
autor: teresa28
czy nutridrinki też można odpisać od podatku, mój syn pije codziennie jeden tak zalecił lekarz.

Re: zwrot kasy za leki !?

: 09 mar 2008, 22:25
autor: Szaraja
Nie możesz, nie jest to lek.
Szaraja

Re: zwrot kasy za leki !?

: 10 mar 2008, 07:48
autor: teresa28
Opis produktu

Zgodnie z Dyrektywą Komisji jest to prodykt przeznaczony do leczenia dietetycznego, niedożywienia spowodowanego chorobą. Jest odpowiedni dla pacjentów z funkcjonujacym lub częściowo funkcjonujacym przewodem pokarmowym, którzy nie są zdolni lub nie maja chęci spozywać odpowiednich ilosci konwencjonalnych pokarmów aby pokryć swoje zapotrzebowanie.
Nie wyobrażam sobie aby mój syn ich codziennie nie pił, tak mi sie wydaje żże one dodaja mu sił, gdyz wielu rzeczy syn nie toleruje. Czy jesteś pewna Szaraja, że tego na pewno nie można odliczyć (miesięcznie dużo na to wydaję).

Re: zwrot kasy za leki !?

: 10 mar 2008, 17:41
autor: Szaraja
Nie trzeba odwagi, tylko pismo. Można napisac równiez w imieniu J-elity, myślę, że po to też jesteśmy. podejmę sie ostatecznej redakcji, jesli ktoś zrobi projekt- musi być zapytanie i uzasadnienie z odpowiedzią. O ile pamiętam na forum jest kilka osób zajmujących sie zawodowo podatkami.
Aha, jeszce jedno - koszt zapytania to 70 zł opłaty do Min. Fin.
Szaraja