Skierowanie do szpitala.

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
mariusz
Debiutant ✽
Choroba: CU

Skierowanie do szpitala.

Post autor: mariusz » 18 lut 2007, 20:32

Witam wszystkich :wink:. Chciałbym się Was poradzić, czy można prosić lekarza w prywatnym gabinecie, o skierowanie do szpitala na oddział specjalizujący się w naszych schorzeniach. Ponieważ leżałem tylko raz na oddziale chirurgi ogólnej w Świebodzinie, gdzie stwierdzono u mnie chorobę CU. Leżałem we wrześniu i od tamtej pory nie miałem robionych żadnych badań, a choroba wraca jak bumerang. Czy długo trzeba czekać w Poznaniu aby dostać się na taki oddział? Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji i może mnie poinstruować jak to załatwić. Pozdrawiam.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Skierowanie do szpitala.

Post autor: Mamcia » 18 lut 2007, 20:54

Skierowanie możesz dostać od pierwszego kontaktu i masz możliwość wybrania szpitala. Twój post jest zbyt enigmatyczny, aby powiedzieć coś o zaawansowaniu choroby i o sposobie leczeni.
Jak to wygląda w Poznaniu nie wiem. Może ktoś się odezwie. jak chcesz to zadzwoń
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie

Post autor: Blue » 19 lut 2007, 09:33

mariusz pisze:Czy długo trzeba czekać w Poznaniu aby dostać się na taki oddział? Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji i może mnie poinstruować jak to załatwić. Pozdrawiam.
Nie wiem czy nie zamieszam, ale skierowanie do szpitala może wypisać lekarz rodzinny - tylko??? :roll:
W Poznaniu jest tak: na cito przyjmą Cię w szpitalu Wojskowym na ul. Grunwaldzkiej, na zapis odczekasz swoje i przyjmą Cię na Przybyszewskiego - chyba że jakiś cudem masz tam kogoś, albo masz kogoś, kto zna kogoś... w każdym razie na Przybysza przyjęto męża od ręki bez kolejki tylko dlatego że [w kolejności] 1: jego lekarka rodzinna ma tam kogoś 2: był w beznadziejnym stanie. Gdyby nie pkt 1 - to już go odsyłali do wojskowego [gdzie raz już był przez miesiąc bodaj i wyszedł bez diagnozy].
Nie wiem czy pomogłam, jak zamiast tego namieszałam - to pytaj jeszcze raz :oops:
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 19 lut 2007, 10:26

nie musi byc rodzinny ale w POZ-cie.
Obrazek

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 19 lut 2007, 10:38

To teraz ja trochę namieszam.

Z tego co się orientuję, to lekarz w prywatnym gabinecie MOŻE wystawić skierowanie do szpitala.
- Niedawno do naszego chorego dziecka przyjechał lekarz z prywatną wizytą i wypisał skierowanie do szpitala.
- Żona - jak była w ciąży - chodziła do lekarza do prywatnego gabinetu i też dostała skierowanie do szpitala bez problemu.

Przypuszczam, że w przypadku naszych chorób jest podobnie.

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie

Post autor: Blue » 19 lut 2007, 11:14

sztaba pisze:- Żona - jak była w ciąży - chodziła do lekarza do prywatnego gabinetu i też dostała skierowanie do szpitala bez problemu.
To fakt, też szłam do szpitala z takim skierowaniem - tyle że wtedy nawet bez tego musieli by mnie przyjąć.
A czy nie jest tak, że kierujący lekarz oprócz prywatnej praktyki musi też pracować państwowo by móc coś takiego wystawić? :roll:
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

Zablokowany

Wróć do „Inne”