Wf z CU i CD

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nelka-bez-lizaka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Wf z CU i CD

Post autor: Nelka-bez-lizaka » 05 gru 2006, 16:56

Cześć!
Chciałabym zwrócić się o porade. Związaną z WF. Uwielbiam sporty różnego rodzaju, ale wiece że przy naszej chorobie nie są wskazane wszystkie ćwiczenia! Powinnam mieć zwolnienie na caly rok.. żeby się nie przemęczać i żeby nie mieć nawrotu choroby! Ale bardzo mi zależalo na tym by ćwiczyć. I lekarz dał mi zwolnienie tylko z wysiłkowych [skoków, , brzuszków,biegów i gry w piłke nożną i kosza i wszystkich ćwiczeń obciążających brzuch]. To początkowo było dobrze, ale wczorajPANI powiedziała, że te sprawdziany niepozaliczane skoki, brzuszki itp. z których jestem zwolniona będą jedynki, ze ja sobię wymyślam wszystko. JAk chce to robie jak nie chce to nie robie. Sugeruje mi, że nie ma podstaw do wystawienia pozytywnej oceny i że najlepiej to jakbym wogóle niećwiczyła i że ta choroba nie jest ciężka, i że nic mnie nie boli tylko symuluje.... Wczoraj kazała mi robić sprawdzian z brzuszków...[100 brzuszków] ja zrobiłam, ale potem cały dzień tak mnie bolał brzuch, ze myślałam, że nie wytrzymam, non stop było WC i do tego wymioty. Moja mama przejdzie się do szkoły, ale nie wiem co to da. Co ja mam zrobić?! Kocham ćwiczyć.... a tu mi PAni z WF podważa opinię lekarską mojego GASTROLOGa....Czy ktoś miał podobny przypadek?! Prosze o pomoc, dlużej tego nie zniosę.
Pozdrawiam Was kochani:*
PS. Bardzo, bardzo, bardzo przepraszam za błędy...
Najważniejsze jest to...by żyć na przekor wszystkiemu;)
'My dzieci Crohna...'
Wolność słowa to sie liczy (;

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Re: Wf z CU i CD

Post autor: tom-as » 05 gru 2006, 17:13

odnośnie WFu i zwolnienia to powiem tak ze ja przez caly okres technikum mialem zwolnienie ;] co nie oznacza ze w ogole sie nie ruszalem... co poniedzialek z kumplami chodzilo sie na sale pograc w pilke nozna. nie powiem bym sie podczas grania oszczedzal ;]
a wracajac do zajec szkolnych to mi zwolnienie bylo na reke... wczesniej w domu ;) a to ze na swiadactwie nie mialem z WFu oceny to mi to jednym slowem lotto. i tak nie pojde nigdy na AWF :)

Kajunia_14 pisze:Wczoraj kazała mi robić sprawdzian z brzuszków...[100 brzuszków] ja zrobiłam,
ja na Twoim miejscu bym palcem nie kiwnął

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 gru 2006, 19:24

Na miejscu twojej mamy napisałabym skargę na WF-icę i ostarżyłabym ją o działanie zagrażające twojemu zdrowiu. Zmuszenie cię do zrobienia brzuszków to przestępstwo. Gdyby coś ci się stało groził by jej proces. Rozmowa z dyrektorem to jedno, a ślad na piśmie drugie.
Ja zaniosłam zaświadczenie i porozmawiałam z nauczycielką. Panna nie tylko nie robiła ćwiczeń, których nie może, ani sprawdzianów, ale w innych sprawdzianach była oceniana za starania, a nie za wyniki. W 1 gimnazjum ważyła 29 kg - gdzie tu normy. Tak było przez 6 lat w dwóch szkołach.
Jeśli zdecydujesz się cwiczyć to stopien z WF nie może zaniżać ci średniej.
Durne baby należy edukować.
Jeśli mama chce pogadać niech zadzwoni
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 05 gru 2006, 20:30

Nienoramlne te baby, bo inaczej nie powiem. moja córa ma też ograniczone zwolnienie z wf, ale ćwiczy rozgrzewkę i ćwiczenia sama sobie dobiera. nie gra w piłkę, bo dostała w brzuch i ma dość. Ustaliłam z wf-stką, ze sama może decydować kiedy ćwiczy, wszystko opiera sie na zaufaniu, bo inaczej byc nie może. Z klasyfikacją umowa jest tak, że jak bedzie miała jakąś podsatwę to ją sklasyfikuje, nie to nie, dla nas to nie problem, a młoda chociaż trochę sie rusza. najlepszy byłby basen, ale otwierają u nas dopiero od lutego, teraz nie ma jak jeżdzić.
Co do wf-stki, to proponuję, na piśmie, nie na rozmowę, tak jak Mamcia pisze, to najrozsądniejsze.
Kajunia, ta kobieta powinna wylecieć ze szkoły, proponuję ,aby jak masz, albo istnieje taka mozliwość dała Twoja Mama poradnik nauczycielce, moze to pomoże. Niech kobieta poczyta, aby nie robiła dalej krzywdy. trzymam kciuki za Ciebie i twoją Mamę, niestety w tej sytuacji trzeba sie ostro postawić, nie ma wyjścia. Wiwem, ze boisz sie , ze może mieć to przełożenie na Twoje traktowanie w szkole, ale zapeniam Cie, ze po piśmie bedą sie z tobą obchodzić jak " ze śmierdzącym jajem ", czyli dadzą spokój.Mam nadzieję, ze nie obrazisz sie za porównanie.
Co do Sylwusi, czy nie ma mozliwości, abys miał szkła kontaktowe,ułatwiło by to moze udział w zajęciach. Z sali nie ma prawa Cie wyrzucić, bo ma cie pilnować, a co jakbyś chciał zpalić w czasie lekcji ognisko- byłaś bez nadzoru. :wink:
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

cyganka
Debiutant ✽
Choroba: CD u rodzica
Kontakt:

Post autor: cyganka » 05 gru 2006, 20:35

Dodam może jeszcze do tego,co napisała Sylwusia:
Pani od w-fu od początku roku szkolnego została obdarowana przeze mnie zwolnieniem z ćwiczeń wysiłkowych na lekcjach wych.fiz.Od samego początku nie było jej to na rękę,ponieważ z mety powiedziała,że proponuje mi zajęcia korekcyjno-rehabilitacyjne -prywatne-i tu podała kilka nazwisk jakichś Pań,które są podobno w tym świetne.
Dodała ,ze to bedzie najlepsze rozwiązanie dla Sylwii .Ja jednak twardo obstawałam za swoim i chciałam,by jednak córka uczestniczyła na owych lekcjach-w jakiś sposób jednak lekcje wych.fiz. integrują klasę.
Obecnie od ok.3tyg Pani w-fistka czeka na mnie w szkole a dziś kazała Sylwii siedzieć samej w jakiejś pakamerze przez całą gdz.lekcyjną.Nie szłam do niej wcześniej ponieważ Sylwia miała zwolnienie -zbity palec(na w-fie)
Dziś jednak stanowczo zażyczyła sobie mojej wizyty w szkole.
Najpierw jednak przejdę sie do pana dyrektora-jest ludzki...
Wiem,że dla niej jest to kłopot,ale trzeba chyba pomagać dzieciom,a nie je izolować....czy nie było Sylwii przykro-chyba nie posadziłaby swojego dziecka tak jak jej....

Awatar użytkownika
Nelka-bez-lizaka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Nelka-bez-lizaka » 05 gru 2006, 21:01

Dzieki wszystkim! Macie racje trzeba coś z tym zrobić! Od lekarza napewno dostanę to zwolnienie na cały rok, a za to chciałabym bardzo trenować siatkówkę w jakimś klubie, bo to moja pasja. Ta babka od wuefu nie tylko zmuszała mnie do brzuszków, ale też do bieganią na 1200m...potym to już zupełnie myślałam, że umrę. Najbardziej jednak zabolało mnie to, że sugerowała tą chorobę jako mało groźną. . . i ze symuluję. Jesteście kochani dzięki za pomoc. Mama powiedziala, że pochodze jeszcze ten tydzień na wf i jeśli powtórzy się to z tym przymuszaniem napisze skargę. Teraz nawet u nas w szkole nie moga podawać lekarstw typu nospa.....bo to zabronione więc musze sama nosić... Inni nauczyciele wf są wporządku na zastępstwach nikt mnie do niczego nie przymusza. Była raz taka sytuacja, że tak strasznie się czułam, ledwo stalam na nogach, brzuch mnie bolał i poprostu nie byłam w stanie ćwiczyć.... Nawrzeszczała na mnie powiedziała, że mam ćwiczyć i musiałam podrzucać 5kg piłeczkę;/.... Poprostu ta kobieta chyba chce mnie zabić... A niedawno wmawiała mojej koleżance, że wyrostek jest po lewej stronie...
'My dzieci Crohna...'

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 05 gru 2006, 21:11

Kajunia_14 pisze:Ta babka od wuefu nie tylko zmuszała mnie do brzuszków, ale też do bieganią na 1200m...
w tym przypadku to albo bym odmówił wspólpracy z WFistką, albo (jak juz tak nalega) bym wykonał polecenie... krokiem spacerowym :) tak juz mam.. ale to tylko ja i do niczego nie namawiam... jednak mimo wszystko 'ustawienie' kogo trzeba przydało by sie w tej szkole.

Misia

Post autor: Misia » 05 gru 2006, 21:17

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Nelka-bez-lizaka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Nelka-bez-lizaka » 05 gru 2006, 21:42

Jak ja sie sprzeciwiałam babie to ona "Tak? To może do dyrektora?" To już robiłam dla odczepki te ćwiczenia, potem poprostu....odchorowywałam.
Pozatym ta babka to wcale taka "mistrzyni sportu" to nie jest... Piłki nie umie porządnie podać... w zasadzie słabi uczniowie z wf bardziej sie na nim znaja niż ona... Ona tylko rozkazuje i się znęca...
'My dzieci Crohna...'

Misia

Post autor: Misia » 05 gru 2006, 21:49

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 05 gru 2006, 23:15

Czytam i uwierzyć nie mogę... 8-O
Moje zwolnienie zawsze trafiało w ręce dyrektora na początku roku szkolnego, a nauczycielka wf'u nie widziała mnie na oczy-tyle, że ja byłam zwolniona z całości, a nie wybranych ćwiczeń, więc to troszkę inna sprawa. W każdym razie u mnie nie było nigdy z tym problemu, ba! nawet nie rozważałam takiej możliwości, zaświadczenie było więc cóż chcieć więcej?!

Myślę, że najlepiej będzie jeśli Twoja Mama pofatyguje się do szkoły i przeprowadzi z tą kobieciną rozmowę, uświadomi ją co nieco nzj, jeśli zostawisz to tak jak jest czekając do następnego razu będzie nadal żyła z myślą, że miała racje każąc Ci wykonywać te ćwiczenia...

a póki co życzę cierpliwości :-)
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 06 gru 2006, 10:18

moim zdaniem lekcje wf w obecnym kształcie to wielka bzdura. Sprawdziany na ocenę to głupota. Takie sprawdziany oczywiście powinny się odbywać, ale tylko w celu wyłowienia ukrytych talentów, a nie na ocenę. Na świadectwie nie powinno być oceny z wf, ewentualnie zaliczenie czy informacja, że uczeń uczestniczył lub nie uczestniczył w zajęciach.

A co do zwolnień z uczestnictwa z zajęć - powinny to być zaświadczenia określające jakie ćwiczenia wolno wykonywać, a jakie są zabronione.

Niestety, niektórzy nauczyciele są pedagogami tylko z wykształcenia a nie z powołania.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 06 gru 2006, 10:42

calkowicie zgadzam sie z przedmowca , tyle ze nie niektorzy nauczyciele, ale niestety ich znakomita wiekszosc pomylila kieronki studjow :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 gru 2006, 12:11

Jak to czytam z przerażeniem. Czy w Warmińsko-mazurskim pracują sadystki.
Moja rada dla obu Panien - nic na gębę tylko na piśmie.
Moje pisma zaowocowały usunięciem 2 nauczycieli z gimnazjum. To był 2 rok istnienia tychże i trzeba było zrobić odsiew. Pisma były ostre i odpis - do kuratorium. Dyrekcja załatwi wszystko, byle nie wyszła sprawa ze szkoły. Pisma oczywiście na dziennik.
Problem, polega na tym, że młodzież boi się, że taka postawa im zaszkodzi. Chowanie głowy w piasek to też postawa rodziców.
Praktyka dowodzi, że jest inaczej. Mnie się w szkołach Anki trochę bali – i bardzo dobrze.
W liście do dyrektora powinno być pytania: kto pokryje koszty ewentualnego leczenia spowodowanego działanie z premedytacją; jaka jest podstawa prawna zabrania okularów; kto odpowiada za dziecko, które jest pozostawione samo w pokuju WFic; czy dyrekcja bierze na siebie odpowiedzialność za mobiing dziecka przez nauczyciela; ipt.
Można również prosić, aby pismo zostało dołączone do akt nauczyciela i powiadomić radę rodziców. Ona opiniuje awanse. Jak macie kłopoty z napisaniem to z Szarają pomożemy.
Powodzenia
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 06 gru 2006, 12:46

Popieram.
Jeśli się nie da po dobroci, to trzeba ostro. Odpis proponuję wysłać również do organu prowadzącego szkołe (wydział oświaty urzędu miejskiego/urzędu gminy). To Urząd odpowiada za obsadę stanowisk nauczycielskich.

Zablokowany

Wróć do „Inne”