Strona 1 z 1

Po komisji ZUS

: 23 lut 2009, 19:22
autor: joko25
Witam!
Byłam dzis na komisji lekarza orzecznika ZUS w sprawie renty socjalnej. Wydał on orzeczenie iz jestem całkowicie niezdolna do pracy do końca lutego przyszłego roku. Czy oznacza to, że otrzymałam rentę? Bo to orzeczenie słowa na ten temat nie zawiera i wole sie upewnic:) I jeszcze jedno-na komisji przy PCPR otrzymałam umiarkowany stopień niepełnosprawności, ale ponieważ daty powstania niepełnosprawności nie dalo się ustalić to zasiłek pielęgnacyjny mi nie przysługuje. W związku z tym mam pytanie-czy to orzeczenie z ZUS-u, że jestem całkowicie niezdolna do pracy ma na uzyskanie zasiłku jakiś wpływ??? Czy nic nie zmienia???
pozdrowki;d

Re: Po komisji ZUS

: 23 lut 2009, 20:14
autor: obyty.z.cu
w ZUS wpisza date przyznania renty od momentu zlozenia wniosku i nic nie beda wiecej ustalac.
Orzecznik ZUS ustala czy jestes zdolna do pracy czy nie i w jakim zakresie, reszte dostaniesz w decyzji ZUS.Co do terminu otrzymania decyzji to chyba 30 dni, ale, ze swoich perypeti ZUSowskich wiem , ze moze byc roznie.
W sprawie zasilku z PCPR nieumiem odpowiedziec.
Kazda decyzja jest wazna w swoim "dziale" tzn. orzecznik orzeka tylko dla ZUS, a PCPR w swoim zakresie, obydwie decyzje nie musza byc rownowazne, taki absurd, tzn, ze mozna byc wg PCPR inwalida w stopniu umiarkowanym, a w ZUS zdrow jak ryba.

tu masz wiecej szczegolow:viewtopic.php?t=4319
http://www.zus.pl/wai/default.asp?p=4&id=406

Re: Po komisji ZUS

: 23 lut 2009, 23:53
autor: Shadowka
o gratulacje to jak już pisali oznacza dokładnie otrzymanie renty ;D

Re: Po komisji ZUS

: 24 lut 2009, 10:09
autor: joko25
Dzięki za odpowiedzi;) tak własnie myslalam ze otrzymalam rente, ale naprawde ten lekarz orzecznik byl tak zakrecony, że nie byłam juz pewna niczego;) a co do zasiłku to faktycznie jego przyznawanie jest oparte na dziwnych zasadach... moim zdaniem do takiej wlasnie renty socjalnej powinien on byc przyznawany automatycznie. Na ale co my możemy??? NIC-prawo wie lepiej....

Re: Po komisji ZUS

: 24 lut 2009, 10:15
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Re: Po komisji ZUS

: 05 mar 2009, 15:25
autor: Duduś
Byłem dzisiaj na komisji ZUS pani orzecznik była rzeczowa ,wczytywała się w dokumętację,myślę że rozumiała moją sytuację,ale dała tylko 3 m-ce świadczeń rehabilitacyjnych argumętując tym że powyżej 3-mcy pracodawca może mnie zwolnić,a zobaczę jak się będę czuł po tym okresie :neutral: