ZUS

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Shima » 22 sty 2009, 22:39

No i słówko w sprawie ZUSu.

Jutro godzinka 7.30 staję przed szanowną komisją w ZUSie właśnie.
Koniec świadczenia rehabilitacyjnego..teraz tylko renta albo nic.

Stres jak..yy..nie wiem co.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 22 sty 2009, 22:48

Shima pisze:Stres jak..yy..nie wiem co.
rozumiem...ale w sumie pomysl...luzik...niech sie ten orzecznik martwi co z Toba zrobic, przeciez jestes powaznie chora !
Renta albo nic , to chyba jakies szekspirowskie pytanie, jest wiele innych mozliwosci...
Ale , jesli bedziesz mogla sie wypowiedziec , to wspomnij, ze CD jest na liscie lekow refundowanych jako choroba przewlekla,...bylem na komisjach chyba z 10 razy i zawsze ten stres, choc ostatnie 2 dalem se luz....jesli orzecznik pytal, ja odpowiadalem, jesli mowil ze brak czegos w dokumentacji, prosilem o skierowanie na takie badanie, jesli mowil, ze brak aktualnych badan, odpowiadalem, ze dostalem opinie lekarska od lekarza ktory ma mnie pod opieka 15 lat, ale jesli uwaza ze cos brak to prosze o konsultacje.Choc, musze przyznac jedno,orzecznicy nielubia jak sie mowi niepytany.
Zycze powodzenia !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 22 sty 2009, 23:05

No to jest też moja któraś tam enta komisja.
Wiem, że nie pytana muszę milczeć - niestety
obyty.z.cu pisze:Renta albo nic , to chyba jakies szekspirowskie pytanie, jest wiele innych mozliwosci...
Raczej nie ma..zusowskie już wykorzystałam-odwołanie owszem ale wiadomo że to trwa.
Zobaczymy
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 22 sty 2009, 23:19

Shima pisze:zusowskie już wykorzystałam-odwołanie owszem ale wiadomo że to trwa.
Zobaczymy
trwa ale krotko, nie dluzej niz 30 dni ( o ile dobrze pamietam), komisja 3osobowa, a tam juz masz gwarantowanych 3 lekarzy specjalistow, oni nie chca odebrac renty ,ale chca sie dowiedziec, jak to jest z Toba. Bylem 2 razy na takiej komisji i tylko pozytywne wnioski.Lekarz orzecznik wpisal bzdury , ktore natychmiast wychwycili.Tam sie rozmawia z lekarzami,mowi i oni pytaja i sluchaja, czytaja kartoteki i kazda ostemplowuja jako przeczytana.
Tu nie ma dyskusji czemu nie mam aktualnych badan np.his.pat. tylko...jak sobie radze w zyciu.Poza tym , zawsze zostaje odwolanie do sadu.Inna droga to pomoc spoleczna, i jeszcze ..sa programy w dla niepelnosprawnych, bo grupa inwalidzka to cos innego niz ZUS. Dla pracodawcow stopien umiarkowany to duza ulga.
Slowem...uwierz w siebie i nie dawaj jakiemus orzecznikowi przewagi.
Zycze powodzenia
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 23 sty 2009, 10:48

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Jest dokładnie taj jak mówisz Żabusiu.

Wróciłam właśnie z komisji.
Częściowa niezdolność na PÓŁ ROKU od momentu ustania świadczenia rehabilitacyjnego.
Dobre i to--chociaż muszę przyznać, że biorąc pod uwagę orzecznictwo w moim mieście to znaczy że w oczach orzecznika nie ma mi sie na życie :) ;)

teraz trzeba sie rozgladąć za pracą..

potem będę znów mogła sie leczyć .

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 23 sty 2009, 10:53

Zgadza się ... za pół roku od nowa.
Myślę że wtedy to juz bankowo nie dostanę bo przecież będę pracować.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 23 sty 2009, 13:38

Wiesz o tym że u mnie czas sie zatrzymał i z tego co dziś zobaczyłam orzecznicy niektórzy ci sami co od kilkulat.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 23 sty 2009, 15:14

Shima pisze:Wróciłam właśnie z komisji.
Częściowa niezdolność na PÓŁ ROKU od momentu ustania świadczenia rehabilitacyjnego.
Dobre i to
moje gratulacje :wink:
Mi to przypomina moje podejscia do orzecznika ZUS, 3 x po 3 miesiace, a pozniej 2 lata.
Te krotkie okresy to po to wlasnie, zeby zainteresowany poczuł, ze zrobili mu łaske i ma sobie szukac pracy.Przy nastepnej komisji sytuacja sie moze powtorzyc, choc wcale nie musi.Wkurzalo mnie tylko to, ze przez te 3 miesiace ,to wiecej latalem za papierami na nastepna komisje niz mialem czas na szukanie pracy.

obyty.z.cu pisze:komisja 3osobowa, a tam juz masz gwarantowanych 3 lekarzy specjalistow
....moj dopisek:
W moim przypadku byla roznica.Orzecznik pierwszej instancji byl ortopeda, mimo ze niemialem opini lekarza ortopedy.Na komisji odwolawczej byli specjalisci z "moich" przypadlosci, choc moze tez mialem poprostu szczescie, ale tez dobrze wspominam te komisje, dostalem nawet namiar na dobrego lekarza od jednego z nich.
Coz..byc moze wyjatek potwierdza regule :razz:

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 23 sty 2009, 16:13 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.

sewek
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

lekarz orzecznik

Post autor: sewek » 24 sty 2009, 23:19

Witam,mam pytanie czy lekarz orzecznik może ustalić prawo do renty,tzn.-całkowitą niezdolność do pracy podczas gdy ta osoba pracuje.Wydaję mi się że raczej nie może ale może ktoś wie coś więcej.Pozdrawiam. :)
sewek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 24 sty 2009, 23:29

[ Dodano: 24-01-2009 ]
sewek pisze:mam pytanie czy lekarz orzecznik może ustalić prawo do renty,tzn.-całkowitą niezdolność do pracy podczas gdy ta osoba pracuje.
ciekawe pytanie....lekarz orzecznik moze wszystko...tylko, czy w twoim pytaniu nie nastepuje jakas przeciwstawnosc?
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=400
to co niemozliwe moze byc mozliwe,nalezy tylko stawiac odpowiednie pytania, ale to moja opinia.
Temat np. bylby dyskusyjny, gdyby osoba z calkowita niezdolonscia do pracy wg ZUS , pracowala by....przyklad pan Świtaj (? sorki jesli pomyliłem nazwisko)w fundacji Annny Dymnej....pracuje, nie wnikam czy to wolontariat czy.inaczej.
Wogole praca jesli byla by uznana za terapie winna byc mozliwa...ale jak to prawnie wyglada od strony podatku itp..niewiem....

sewek
Debiutant ✽
Kontakt:

lekarz orzecznik

Post autor: sewek » 25 sty 2009, 12:55

Sprecyzuję pytanie w tej chwili jestem na rencie -częściowa niezdolność do pracy -przyznana do stycznia 2009.Przez cały okres renty pracowałem i nadal pracuję.Na komisję idę w lutym i tu jest pytanie czy lekarz może zmienić mi orzeczenie z częściowej na całkowitą niezdolność do pracy zaznaczam że cały czas pracuję.
sewek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 25 sty 2009, 16:30

lekarz orzecznik moze wszystko !

Po przeprowadzeniu niezbędnych badań i przeanalizowaniu dokumentacji zebranej w sprawie lekarz orzecznik ZUS wydaje orzeczenie o zdolności lub niezdolności do pracy. Zawiera w nim ocenę niezdolności badanego do pracy, stopnia tej niezdolności, datę jej powstania, związek przyczynowy jej powstania, przewidywany czas jej trwania oraz celowość rehabilitacji lub przekwalifikowania zawodowego. Przy czym należy pamiętać, że lekarz orzecznik ZUS nie jest związany treścią wniosku o stwierdzenie niezdolności do pracy. Dlatego też uznając, że osoba ubiegająca się o rentę z tytułu niezdolności do pracy spełnia warunki wymagane dla uzyskania świadczenia rehabilitacyjnego, może orzec o jego przyznaniu.
http://www.monitorprawapracy.pl/index.p ... ktualnosci

to ciekawa strona i jeszcze bardziej "emocjonalne " komentarze !

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 25 sty 2009, 16:47

Mój ojciec jest poważnie chory ale niema tej choroby co my. Miał poważny wypadek na kopalni w roku 1997 non stop ma doczynienia z tym Zusem. Przyznawali mu rentę po1,2,5 lat. To jest śmieszne co Oni robią z ludźi. Podziwiam go że przez tyle lat się nie poddał.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 25 sty 2009, 20:22

ZUS przyznaje rentę na jakiś tam dziwnie krótki czas dlatego , że po pierwsze kryją się za tym, że zawsze i to w każdej chwili ktoś może wymyślić lek cud, teraz nawet ludzie bez ręki czy nogi dostają czasowe bo może po jakiejś tabletce odrośnie; po drugie liczą na to ,że zniechęcą.
Radek w sądzie walczył o rentę, wymyślali tysiące powodów i kruczków by nie przyznać wszystko po to by ktoś po prostu się poddał. Wierzcie mi ,żę wielu ludzi wychodziło, mówiło że ma tego dość i rezygnowało z dalszych starań zostając z niczym. A Ci którzy tak jak Radek wygrali, cóż z decyzją sądu nawet biegli nie raz po prostu się zgadzają nie dyskutując ;)

Moda na rentę czy świadczenia na 6 miesięcy to nowy zwyczaj łącznie z wysyłaniem do sanatorium właśnie w ostatni miesiąc tak by zainteresowany miał jak najmniejszą możliwość napisania wniosku. Co tu dużo gadać ZUS robi sobie z nas jaja, ale mają głowy od tego jak wyjść na swoim i nie są to głupi ludzie.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 25 sty 2009, 20:38

Shadowka, racja :)
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”