Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
emilcia
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Re: Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Post autor: emilcia » 26 sie 2004, 22:42

J zachorwa3am w wiku 13lat kiedy zmienia3am szko3e z podstawówki na gimnazjum w czasie wakacji. Diagnoza trwa3a 3miesi?ce a przez 2miesi?cemeczy3am sie sama z chorob? bo by3am ma3a i g3upia i wstydzi3am sie o krwawych stolcach komu kolwiek powiedziea rodzice dowiedzieli sie kiedy z powodów bul?w brzucha nie mog3am doj?a ju? nawet do 3azienki. :oops: Teraz jednak wiem co mi jest i przesta3am wstydzia sie tych objawów. Ju? 3rok mecze sie z wrzodziej?cym zapaleniem jelita grubego.

Adam

Post autor: Adam » 27 sie 2004, 07:22

Od okolo 5 lat mecze sie z choroba Le?niowskiego-Crohna. Aktualnie mam lat 17. Dopiero rok wczesniej postawiono diagnoze ;/.

kapi

Post autor: kapi » 28 sie 2004, 16:30

Mam 30 lat. Choruje na CU. Objawy mia3am ju? od zesz3ych wakacji ale do lekarza posz3am dopiero w marcu tego roku i w ci?gu tygodnia postawiono diagnoze. Przebieg choroby 3agodny, g3ównie zaparcia, troche krwi i ?luzu. Dwa miesi?ce temu mia3am ma3? remisyjke, ok 2 tygodni. Lykam Pentase.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Ela, Kiwi, Hanka - bardzo dziekuje za pomoc :D

Renata Hryszkiewicz
Debiutant ✽

Post autor: Renata Hryszkiewicz » 31 sie 2004, 22:24

Witam wszystkich!
Mam 38 lat, choruje na CU od 3 lat, zdiagnozowana zosta3am po kilkumiesiecznej chorobie - bóle brzucha, biegunka, ?luz ze stolcem, spuchniete nogi w kostkach. Chocia? pierwszy rzut choroby prawdopodobnie nast?pi3 7 lat temu - stwierdzono po objawach, bez ?adnych badan jelit - zespó3 jelita dra?liwego, po krótkim leczeniu objawy ust?pi3y. Mia3am spokój a? do marca 2001 kiedy wyst?pi3y podobne objawy, tylko ?e o du?o wiekszym nasileniu.
W tej chwili mam remisje , od ostatniego zaostrzenia przyty3am 5 kg, z czego bardzo sie ciesze (obecna waga 55 kg).
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i ?ycze d3ugich remisji. :)

Zaba

Post autor: Zaba » 14 wrz 2004, 18:32

Mialam 34 lata kiedy zachorowalam na CU a moj brat 37. Teraz u mnie jest juz duzo lepiej, ale nadal musze brac tabletki. Natomiast moj brat czuje sie obecnie calkiem dobrze i nie bierze zadnych lekow. Tez nie wiem, jak on to robi. Mowi, ze ma z tym juz spokoj. 8O

mal(a)gocha
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Post autor: mal(a)gocha » 15 wrz 2004, 08:54

Witam!
Zachorowa3am maj?c 11 lat silne bóle brzucha, biegunke ze ?luzem (bez krwi) i awersje do jedzenia. Chocia? by3 to rok 1981 diagnoze Le?niowskiego Crohna postawiono od razu w Instytucie Pediatrii w Krakowie, po wlewie kontrastowym (bo wtedy tylko prze?wietlano, innych badan nie by3o). Ostre rzuty wystepowa3y co kilka lat. „Cholerstwo” wycieto mi po 11 latach (rok 1992), bo sie starza3o i zwe?a3o jelita, nie mówi?c o bólach. Niedogodno?ci? po operacji by3o czeste oddawanie lu1nego stolca, ale uzna3am, ?e tak ma bya. Przez 7 lat zero lekarstw, zero bole?ci, tylko czeste odwiedziny w WC. W 1999 roku krew w stolcu i stwierdzona szczelina. Lekki powrót Crohna z leczeniem przez 1,5 roku. Od 2001 roku znowu bez lekarstw i znowu spokój. Miesi?c temu krwawienie - czopki i ma?a, przesz3o po trzech dniach, ale co? zaczyna pobolewaa brzuch (niestety, chyba nie wymigam sie ju? od kolonoskopii).
Tak wiec sta? z Crohnem mam poka1ny, 23 lata. Jako? da sie z tym ?ya, za3o?ya rodzine i nawet dwoje dzieci urodzia :)

Pozdrawiam serdecznie

-gocha-

ula
Debiutant ✽

CU i wiek

Post autor: ula » 15 wrz 2004, 22:04

W3asciwie to ja mam grupe AB i co zachorowa3am, rzuci3am palenie oko3o 7 lat temu a od 6 lat mia3am problemy z jelitami po pewnym antybiotyku.Dopiero rok temu skierowano mnie na badania kolonoskopii i okazalo sie , ?e to CU faza aktywna by3am przed 40-dziestka

emtepe
Debiutant ✽

Post autor: emtepe » 23 wrz 2004, 14:10

Witajcie siostry i bracia w niedoli ;)

W moim przypadku zacze3o sie w wieku 23 lat. Diagnoza zaje3a ok 3 miesiecy. Podejrzewano przeró?ne choroby, oczywi?cie na czele z wrzodami a tak?e najzwyklejszym stresem. Nerwy, nerwy, nerwy... No mo?e i nie mam 3agodnego usposobienia ale przecie? nie zamordowa3em ?adnego lekarza do tej pory, mimo, ?e by3o kilku, którzy na to zas3ugiwali.
U mnie ta choroba generalnie jest bardzo uci??liwa ale nie ma tak ostrego przebiegu jaki miea mo?e. Robie wszystko, ?eby nie dra?nia kochanych jelit. Niech kochane jelita sobie ?pi? i pozwola spaa mi. No, mo?e nie tylko spaa. Katuje sie nie poch3aniaj?c tego co najlepsze i wzdycham na my?l o ciasteczkach, czekoladkach i innych takich.

To mój pierwszy post na tym forum wiec pozwoli3em sobie na kilka linijek wiecej ni? tylko odpowied1 na pytanie kiedy mnie dopad3o.

Pozdrawiam wszystkich :)
Szanuj zdrowie nalezycie,
Bo jak umrzesz, stracisz zycie!

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Izunia » 23 wrz 2004, 23:27

Ja zachorowa3am kiedy skonczy3am 30 lat, dok3adnie miesi?c po urodzinach. Teraz mam 32 i ?yje sobie bez jelitka, pozosta3y mi tylko blizny :D
Mam grupe krwi A minus

Basia
Debiutant ✽
Choroba: CU

kiedy zachorowa3e?

Post autor: Basia » 13 paź 2004, 19:52

Ja zachorowa3em podobnie jak Gosia po skonczeniu 40-tki. (8 lat temu),w kilka miesiecy po tym jak przesta3am palia . Jestem wiec "przypadkiem" na potwierdzenie tezy o papierosach i CU (gdzie? o tym czyta3am na forum), co oczywi?cie nie oznacza,?e gdybym nadal pali3a to ochroni3o by to mnie przed chorob?, bya mo?e ujawni3a by sie troche pó1niej.
Pozdrawiam wszystkich. :wink:
Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: Piotr » 14 paź 2004, 10:58

Nasz synek Daniel zachorowal na CU gdy do trzech lat brakowalo mu miesiaca.Obecnie ma szesc lat i caly czas walczymy.Piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

Awatar użytkownika
Aneczka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Aneczka » 19 paź 2004, 16:35

hej!

lekarz stwierdzi3, ?e dolegliwo?ci, które towarzyszy3y mi od ok. 12 roku zycia by3y juz prawodopodobnie objawami CD, zdiagnozowano mnie w 2001 roku po kilku cie?kich latach walki z "niby lamblioz?" ;p, mia3am wtedy 21 lat.

Pozdrawiam
nie boję się śmierci, ona dodaje mi sił!

Mariusz 12

Post autor: Mariusz 12 » 21 paź 2004, 09:59

A u mnie wykryto CU w wieku 28 lat w lutym, w tedy by3y niewielkie oznaki a w sierpniu ju? wyl?dowa3em w szpitalu z ostrym rzutem i jak na razie da sie ?ya.

Andy

Post autor: Andy » 27 paź 2004, 15:45

Zachorowa3em w wieku 20 lat (1-szy rok studiów, du?y stres).Obecnie mam 40 lat. Jedno spostrze?enie - przed wyst?pieniem objawów pi3em du?? ilo?a mleka.

busia
Debiutant ✽

Post autor: busia » 19 lis 2004, 12:51

ja zachorowa3am w wieku 26 lat, diagnoza po miesi?cu, bo d3ugo szuka3am inteligentnego lekarza, interni?ci to konowa3y. pytli mnie czy mi sie nie wydaje ?e mam biegunke z krwi?, a mo?e jad3am buraczki, to by3o ?a3osne :evil:
wreszcie posz3am do gastrologa i ten po opisanych przeze mnie objawach by3 na 90 %pewny co to jest. no i wtedy sie zacze3o. w szpitalu okaza3o sie jednak, ?e jestem w wyj?tkowo dobrym stanie, jak na CU. 8O

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”