Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Post autor: Małgosia » 03 sie 2004, 20:57

Zdiagnozowano mnie w wieku 29 lat, a pierwsze objawy (stan zapalny w stawach) pojawi3y sie rok wcze?niej.
Dodam tylko ?e objawy wystapi3y po bardzo silnym stresie zwi?zanym ze ?mierci? kogo? bliskiego :cry:
będzie dobrze :-D

Anna
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Anna » 03 sie 2004, 20:57

Moja grupa krwi to O. Z tego co teraz wiem objawy choroby mia3am du?o wcze?niej ,ale by3y delikatne wiec je lekcewa?y3am.Rzuci3am palenie w styczniu 2000 roku ,w czerwcu ju? mia3am dosya ostry rzut . Diagnoze postawiono w lutym 2001r. mia3am 29 lat.

YETI
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: YETI » 03 sie 2004, 22:18

Hanka pisze:U mnie objawy pojawi3y sie przed matur?, my?la3am, ?e to nerwy, zdiagnozowano Crohna gdy mia3am 23 lata. Leki przyjmije ca3y czas i czuje sie w miare dobrze, najw?niejsze to sie nie poddaa.

Podobnie by3o u mnie na miesi?c przed maturka pojawi3y sie objawy, a podobno wychowano mnie bezstresowo :lol: To co napisa3a? Haniu potwierdza, ?e du?y nagromadzony stres przyczynia sie do uaktywnienia choroby
Jesteśmy tym czym jesteśmy, zły los, a może zły czas osłabił w sercu ogień(...) lecz wzmocnił naszą wolę,teraz dobrze wiem, że trzeba szukać, szukać(...) bez wzgledu na to co znajdziemy i walczyć?!!!
gg 4002064

Moniczka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Moniczka » 04 sie 2004, 00:43

Cze?a! Pierwsze objawy CU mia3am ju? podczas ci??y, ale wtedy wszystko sie ponoa mo?e dziaa w organizmie kobiety, wiec nikt sie tym specjalnie nie przejmowa3, ?e chodze do toalety 10 razy dziennie i dlatego przyty3am w ci??y a? 6 kg.(mia3am wtedy 26 lat) Ale kiedy pó3 roku po porodzie objawy nie ustepowa3y, a ja praktycznie ju? nie wychodzi3am z kibelka, wtedy dopiero kolonoskopia ujawni3a prawde. Tak wiec od dwóch lat mam oficjalnie CU
Monia

Awatar użytkownika
pytka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: pytka » 05 sie 2004, 18:51

ja tez mieszcze sie w "mlodziezowym" przedziale ;)
choruje od 21 roku... zdiagnozowany majac 23 latka

ale lezac w szpitalu spotkalem dziadka, ktory chorowal na CU a mial grubo ponad 60!
... newet Crohn może zostać twoim przyjacielem, jak o niego dbasz :D

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽

Post autor: lucek » 07 sie 2004, 20:37

Witam, ja zachorowalem majac 21 lat! Diagnoze postawili 7 miesiecy po ostrych biegunkach, gor?czce, stracie wagi (5kg) i plamach na brzuchu ! Leczono mnie na stres studencki (parodia)! DOpiero po zalatwieniu przez znajomego lekarza, wzieli mnie od reki do Bydgoszczy do szpitala wojskowego! 2 dni i CU wykryto ! po 2 tygodniach w szpitalu mam remisje juz 6 miesiecy, lykam 3x 1 sulfasalazyne, omega 3, siemie lnianie, spirulina.. nie narzekam, studiuje i pracuje po 7 h dziennie :) Czasami boli mnie brzuch i latam do Pana sedesa ale jest dobrze! Bylem tez na 2 razy na zabiegach fantomowych i jestem b. zadowolony !

Pozdrawiam i zycze duzo zatwardzen :)

gg : 1420958

mika
Debiutant ✽
Kontakt:

mika

Post autor: mika » 07 sie 2004, 22:11

Ja równie? nie odbiegam od normy. Pierwsze objawy oko3o 18 roku ?ycia, diagnoza 9 lat pó1niej. Po kilkunastu tygodniach w stargardzkim szpitalu (gdzie leczono mnie na anoreksje, przy pomocy proszków na uspokojenie :)), trafi3am do Szczecina. Po dwóch dniach mia3am diagnoze, po tygodniu wysz3am do domku, po kolejnych 5 dniach wróci3am - pietro wy?ej na chirurgie :) Od tej pory jako? leci :D

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 08 sie 2004, 09:39

pierwsze objawy CD by3y w wieku 13 lat, potem remisja i ostry rzut Cd i CU razem gdy mia3am 22 lata. Obecnie remisja, a mam 24 latka. :wink:

pozdro
Ania

p.s. maj?c 13 lat nie wykryli ?e to crohnek, tylko zdiagnozowali jako kolka ?o3?dkowo- jelitowa.. wtedy w tym szpitalu o Cd nikt nie s3yszal i o badaniach jak dzis od ty3u nikomu sie nie snilo w najgorszych koszmarach
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Jari
Początkujący ✽✽

Post autor: Jari » 11 sie 2004, 19:00

ja w normie pierwsza wizyta w zwi?zku z niepokoj?cymi objawami(krew ) by3a w moj? 18 :x .
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Sonia
Debiutant ✽

Post autor: Sonia » 12 sie 2004, 17:14

Zaczelo sie w wieku 30 lat i trwa juz 8 miesiecy . Po malu ucze sie z tym dziadostwem zyc..wlasciwie poki co bardziej wplynelo to na mnie psychicznie niz fizycznie..ale..pozyjemy zobaczymy :D Wierze ze bedzie dobrze bo.. MUSI BYC DOBRZE!
Bedzie dobrze..wiem to:))

kaludia

Post autor: kaludia » 14 sie 2004, 12:35

mnie zdiagnozowali w wieku 12 lat (obecnie mam 15)

izabela
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: izabela » 14 sie 2004, 15:40

U mnie sie zacze3o gdy broni3am prace i zdawa3am mature to 4 lata temu .Raz by3 lepiej raz gorzej z przewag? gorzej .Teraz od 2,5 miesiecy jestem w prawdziwej remisji .Jest super mam nadzieje ze na d3ugo.
Pozdrawiam

kamilapro11

Post autor: kamilapro11 » 15 sie 2004, 00:12

Witam.
U mnie objawy pojawi3y sie po maturze i egzaminach wstepnych, ale dopiero w sierpniu. We wrze?niu by3am ju? w szpitalu (Zaka1ny w Gdansku) - diagnoza w ci?gu 3 dni! W tym roku mijaj? 4 lata. Obecnie mam remisje!!! I bardzo mnie to cieszy!!! :D
Pozdrawiam

wojtek
Debiutant ✽
województwo: opolskie

Post autor: wojtek » 18 sie 2004, 16:05

witajcie
u mnie cu zacze3o sie kiedy mia3em 21 lat teraz mam 28 i narazie wygrywam ale u mnie obiawy pojawi3y sie po bardzo ostrym zatruciu salmonell? która nie objawi3a sie w ?o3?dku tylko buszowa3a sobie po jelitkach pozdrawiam.Cze?a.
zawsze bądź uśmiechnięty to jest najlepsze lekarstwo GG 9303365

Rado
Debiutant ✽

Post autor: Rado » 26 sie 2004, 22:22

Moja „przygoda” z CU zacze3a sie 3 lata temu (mia3em wtedy 38) zachorowa3em nagle
Po miesi?cu by3a pe3na diagnoza i od tej pory ani chwili spokoju , kilogramy Encortonu i innych specyfików, 2x w roku szpital, wizyty u Profesorów w ca3ej PL i nic, nie wiem nawet co to remisja. A by3em jak m3ody BÓG a teraz? Beznadzieja!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”