Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Post autor: Raysha » 30 sie 2007, 14:23

Mhm, u mnie przygoda zaczęła się jak był rok 2000 i miałam lat 7, nie wiedziałam co to za poważna choroba. Ale podejrzewam, że to poszło dlatego że źle leczyli mnie na Salmonellę. Prawdopodobnie strułam się zwykłymi lodami. Lekarz rodzinny wymyślał już cudeńka, aż trafiłam do szpitala i na moje nieszczęście zachorowałam na zapalenie oskrzeli w tym samym czasie, no i wyleczyli mi zapalenie oskrzeli a wypisali z Salmonellą :neutral: . Znów trafiłam do lekarza i wysłał mnie do Ligoty. W 2001 roku postawili diagnozę, że podejrzewają, że to Crohn albo Colitis. W 2005\2006 roku trafiłam do Warszawy i stwierdzili jednak, że to Crohn. Dzisiaj się okazuję że moje geny nie wskazują na chorobę Crohna i nadal nie wiadomo co mi dolega, być może mam tak naprawdę Colitisa. Babcia i z jej strony wszyscy chorowali na CU, więc całkiem możliwe...

To w takim skrótowym opisie o mnie ;)

Glupek
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Glupek » 06 wrz 2007, 22:52

W moim przypadku "randke" z tą przypadlością zaczołem nie wiem kiedy??Zostałem zdiagnozowany miesiąc temu CU. Obecnie mam 32 lata od 20-stego roku życia co 2-3 lata byłem leczony na hemoroidy i za każdym razem mój chirurg twierdził ,że nie ma się czym przejmować bo to co trzeci facet ma.W kwietniu tego roku moja choroba przybrała dość drastyczny przebieg 20-25 wizyt w wc 40 stopni i spora utrata masy ciała. Otrzymałem pierwsze skierowanie do szpitala na ow ale zostałem przegnany (trafiłem na dyżur mojego chirurga,który zjechał mnie za to że pcham się na oddział z hemoroidami i na dodatek wciskam że od hemoroidów mam 40 stopni poradziłmi wizyte w aptece i zakup czegoś na biegunke)byłem załamany 7 wizyt u lekarzy i było coraz gorzej a tu z nikąd pomocy. :cry: Ale trafiłem wreście w dobre ręce(chyba)i jest troche lepiej.Mam nadzieje ,że będzie jeszcze lepiej :roll:

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: cordo » 20 wrz 2007, 21:12

Ja zachorowałem na colitis ulcerosa w wieku 12 lat. Wcześniej też byłem w szpitalu z powodu stolców z krwią ale po antybiotyku mi przeszło. Może to już były początki ''burzy'' która miała nastąpić. Na wiosne robiłem stolce normalne aż tu nagle w nocy pobudka na ''dwa końce'' :wink:. Mordowało mnie tak ze 3 godziny. Zwijałem się z bulu na podłodze. Mama pojechała do doktora który przepisał mi antybiotyk na 10 dni. Po anybiotuku nie przeszło. Stolce robiłem samą krwią. Byłem słaby. Mama zdecydowała mnie zawieść do szpitala. Tam kolonoskopia i różne serie badań. Wn; colitis ulcerosa. Wyniki hist-pat otwierdziły diagnoze. Lekarz dał mi Encorton i Sulfe i leżałem w szpitalu i mój stan się pogarszał. Coraz bardziej krwawiłem i byłem słabszy. Po tygodniu jeszcze gorzej. Słabłem... Po miesiącu brak rezultatów. Myślałem, że ze mną już koniec. Dawali mi krew, żelazo w zastrzykach kroplówki itp. I dalel brak remisji przez 2 tyg. Przypominam że do szpitala poszedłem w lutym. Nagle coś się we mnie ocknęło,stawalem się coraz silniejszy. Wróciłem do domu w połowie kwietnia. Wymordowany, wycieńczony, blady na twarzy jak ściana , wychudzony o 10 kg A NA TWARZY GRUBY JAK BALON. Choroba całkowicie ustąpiła na początku maja.
Miałem rok spokoju i znowu NaWrót.

Szkoda mi ludzi których ta choroba tak wychudza a na twarzach są grubi. Niektórzy myśla że dobrze im bo na twarzach grubi itp. a w głębi ciała wychudzeni

karolcia123
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: karolcia123 » 23 wrz 2007, 15:17

u mnie diagnoze postawiono 19 lipca tego roku, ale teraz gdy analizuje czas przed, tak sobie myślę, ze to mogło być wcześniej, już w czerwcu, a jeszcze prędzej ciągle bolał mnie brzuch ale nigdy nie wiązałam tego z taką chorobą! 30 czerwca trafiłam na pogotowie, bo byłąm już tak słaba i odwodniona, że od razu zatrzymali mnie w szpitalu, najpierw podawali antybiotyk i leczono mnie na salmonelle, ale gdy 19 lipca zrobiono kolonoskopię od razu wylądowałam a akademii medycznej a tam to już żywienie pozajelitowe, sterydy, żelazo, osocze i jeszcze nie mam remisji, ale myśle, że to jeszcze za wcześnie ale jestem coraz silniejsza. Schudłam 14kg ale teraz 2 już nadrobilam. Zobaczymy co życie dalej pokaże?
biore:salofalk 500mg[2/2/2], encorton 40mg
waże: 63kg/ 175cm
pozdrawiam KR

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 23 wrz 2007, 17:50

Moje problemy zaczely sie juz w 2002 roku,m czestsze zagladanie do lazienki, lekkie krwawienie, w 2004 zaczely sie bole i leczenie najpierw na wrzody przez 2 lata pozniej na IBS przez prawie rok. Crohna zdiagnozowano w grudniu 2006 i od stycznia lecze sie steroidoterapia.
Schudlem w sumie 30 kilogramow ale mam jeszcze zapasik xD
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

basik
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: basik » 26 paź 2007, 21:29

A moje problemy z kupka zaczely sie jakies 3-4 lata temu... najpierw po wyproznieniu swedzialo mnie i pieklo...brrr...moj lekarz rodzinny, stwierdzil, ze to grzybica odbytu, przez rok smarowalam sie kremem klotrimazolem, jakos nie wiem czemu nie pomagalo :lol: przyznam, ze teraz sie z tego smieje... Pozniej w czasie wakacji pracowalam w kawiarni i przez 2 tyg. zastepowalam moja szefowa, stres odbil sie na moim zdrowiu - biegunki, krew w kale i sluz. Z poczatku myslalam, ze ten sluz to fragmenty jelit, przestraszylam sie i poszlam do lekarza. Mialam rektoskopie na ktorej wyszlo duze obkurczenie jelit oraz hemoroidy, dostalam Tribux i wszystko bylo ok. Az do poczatku tego roku. Zaczelo sie tak samo...Najpierw ogromny stres, potem dodatkowo 3 kuracje antybiotykowe (to przez infekcje gornych drog oddechowych-taki bonus od firmy w ktorej zaczelam prace w styczniu)... i sie zaczelo od nowa...Biegunek tym razem nie bylo, wrecz przeciwnie-zaparcia,w dodatku bolal mnie brzuch i meczyly wzdecia. Jadlam wszystko to, co powinno sie jesc w czasie zaparc, niestety nie pomagalo. W koncu zdecydowalam sie na kolonoskopie (w czerwcu tego roku), przyznam ze wczesniej nie chcialam nawet o tym slyszec, bo za kazdym razem przypominaly mi sie nie mile wspomnienia z rektoskopii...Na kolon.wyszly mi jakies aftowate nadzerki w jelicie kretym :smutny: a z bad. histop. nacieki z komorek limfoidalnych...od tamtej pory biore Salofalk, a ostatnio dostalam tez duspatalin.
Bol brzucha ustapil, reszta bez zmian, wiec nie jest zle, to najwazniejsze :wink:

The end.

ja_karolcia
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: ja_karolcia » 27 paź 2007, 10:57

dowiedzialam sie w w wieku 24 a kiedy sie tak naprawde zaczelo to nie mam bladego pojecia
karolcia

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 27 paź 2007, 13:30

Ja też się dowiedziałam w wieku 24 lat, czyli to było 3 lata temu, mniej więcej wtedy też wszystko się zaczęło, tylko że przez 2 lata to była diagnoza CU a od prawie roku jest CD :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

balsamik
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: balsamik » 28 paź 2009, 18:01

U mnie zaczelo sie 5 lat temu mniej wiecej o takiej samej smetno-jesiennej porze roku :wink: mialam 28 lat , miesiac wczesniej sie rozwiodlam, zaczelam nowe zycie w nowym miescie, nowa praca, nowy domek.... nie czulam sie zestresowana ale najwyrazniej moj organizm tak :neutral: pierwszy objaw to krew w stolcu i okrutne wzdecia. stres w pracy bo ciagle musialam latac do kibelka zeby sie hm odgazowac. wizyta u internisty i o dziwo dobry trop! pani doktor wyslala mnie do gastrologa zeby mnie skierowal na kolonoskopie, ale ja w tym stresie i szoku wszytsko pomieszalam i poszlam do poradni gastrlogocznej i poprosilam o gastroskopie :mad: wrocilam do mojej inetrnistki , ona wypisala skierowanie do szpitala na kolonoskopie i kazala mi udawac :twisted: ze moj stan jest tragiczny i musze natychmiast miec ta kolonoskopie(inaczej by wygonili i kazali czekac bog wie ile miesiecy). Akurat mi sie poprawilo i przez dwa miesiace mialam cudowna remisje :roll: wiec szpital olalam i trafilam tam po tych dwoch miechach. kolonoskopia wykazala podejrzenie CU, dostalam salofalk czopki i czasem lepiej lub gorzej sobie zylam. po roku druga kolonoskopia, podobny wynik,kontynuacja brania czopkow. po 8 m-cach wyjechalam do anglii i ciagle zapominalam brac czopki az w koncu postanowilam sprobowac nie brac i w ten sposob mialam ponad dwa lata remisji bez lekow. niestety teraz mam znowu objawy i dzisiaj ide do internisty i zobaczymy co dalej. zdrowka wszystkim :roll:

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 28 paź 2009, 18:58

to był 1992 rok od nastolatki do dorosłej kobiety
jakos trzeba funkcjonować :roll:
im doroslejsza tym lepsze podejscie i bardziej pilnuje diety ,leków
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 28 paź 2009, 20:00

Ja choruję od roku 2001, dwa miesiące przed operacją skończyłam 8 lat. Nie miałam żadnych objawów choroby, a jedynie zapalenie wyrostka robaczkowego. Po otwarciu na stole operacyjnym w celu jego wycięcia odkryto, że jestem chora na Crohna...
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
crohnik85
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: crohnik85 » 28 paź 2009, 20:18

Ja też miałam podobnie. Zaraz po maturze trafiłam do szpitala, podejrzenie wyrostek. Okazało się, że był to naciek okołowyrostkowy, usunęli mi przy okazji wyrostek. lekarze nie kapnęli się od razu, że to Crohn. Po jakimś czasie na bliźnie po drenie zrobiła mi się gulka, nacięli mi ją. Przetoka jelitowo-skórna...:( Zmieniłam szpital. I tak mój "romans" z Crohnem trwa ponad 5 lat, a z przetoką prawie 3 lata.
Jest coraz gorzej, i niestety leczenie biologiczne nie pomaga... Więc prawdopodobnie pójdę pod nóż... Ale tego się bardzo boję...
Biorę: Entocort 3mg , Asamax 500 ( 3 x 2 tab), Azathioprine (3 x 1 tab).

Leczę się w: Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. N. Barlickiego w Łodzi.

Szczęśliwa mama dwójki dzieci.

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: magdusia » 29 paź 2009, 05:41

u mnie pierwsze objawy CU pojawiły się po pierwszym porodzie, 2 lata leczono mnie na hemoroidy a od 3,5 lat jestem posiadaczka CU a od roku Celiakii.
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Karcia19833
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Karcia19833 » 31 paź 2009, 17:38

witam Wszytskich!!
Jestem tutaj od niedawna, ale moja przygoda zaczeła sie gdzies juz 8 lat temu, kiedy pierwsza ra trafiłam do szpitala lekarz z ostrym bolem brzucha goraczka i wymiotami ( rozwolnienia mialm juz dluzszy czas) lekarz zbadal, powiedzial ze mam zrobic gastroskopie i leczyc sie na wrzody pamietam przepislam mi wtedy ranigas nawet nie przyjol na odzdzial, po gastroskopi nic powaznego nie wyszlo, zaczelam wtedy chodzic do klasy maturalnej przez caly ten rok leczylam sie na wrzody tak jak pan doktor z izby przyjkec zalecil, kiedy zblizal sie czas matury stres zrobil swoje :( trafilam drugi raz do szpitala z tymi samy objawami na izbie pzryjec stwierdzone ostre zapalenie wyrostka i tak tez wlasnie mnie operowano z tym wyjatkiem ze wyrostek byl zdrowy a wycieto mi 20 cm jelta cienkiego, bo zbadaniu tego wyciknka napisali ze nie ma oznak choroby crohna a jedynie jekies zropialy fragment na jelicie, po tamtej operacji okolo 2 lat mialam spokoju niesty bole biegunki wrocily chudlam w oczach nic nie mogalam jesc, wtedy zapisalam sie do poradni gastro zrobiono badania i zaczeto leczyc na crohna salofalk i metypred dzialay pomoglo na krotki okres co zmniejszlam sterydy bole i skurcze biegunki wracalay :( w styczniu tego roku mialam robiona eneterografie jest zweznie w dwoch miejscach na jelicie cienkim i zespoleniem z jelitem grubym wlaczono aze ale wielkiego rezultatu to nie przynosi, sterydy pomagaja na chwile , obecnie jestem po kolejnej eneterografi czekam na decyzje operacja z wycieciem kolejnem czesci jeliita czy moze leczenie biologiczne. kazdym raziem moj przyjaciel crohn na dlugo nie zasypia od jakos dwoch lat caly czas daje mi znac o sobie mimo przyjmowania lekow:(.Pozdrawiam. Duzo zdrowka dla Wszystich
Karolina

Awatar użytkownika
Wojtas
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Wojtas » 31 paź 2009, 21:47

Pierwsze objawy gdy miałem 25 lat, diagnoza po kilku tygodniach.
2005- Diagnoza CU
2011- J-Pouch

http://wojtivreen.bandcamp.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”