rehabilitacja fizyczna

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gilbi
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

rehabilitacja fizyczna

Post autor: gilbi » 14 lut 2007, 16:06

Witam,
ja znowu w kwestii mamy. Po operacjach w wyniku Crohn'a mamy anemię i masę ciała około 32kg. Chodzi, ale 2 minuty chodzenia przekładają się na godzinę odpoczynku. Pokonanie dwóch schodków na zewnątrz domu sprawia gigantyczną trudność. W związku z tym szukam rehabilitanta fizycznego (PNF) z okolic północno-wschodniej warszawy. Najlepiej z okolic Bródno, Marki, Nieporęt, Legionowo, Zegrze. W grę wchodzi dojazd pod warszawę, komunikacja miejska odpada. Będę wdzięczny za wszelkie namiary i kontakty.
Życie to nie próba generalna

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: rehabilitacja fizyczna

Post autor: Mamcia » 14 lut 2007, 18:17

Pierwsza rzecz odkarmić. Taka niedowaga kwalifikuje się do leczenia żywieniowego. Osoba tak osłabiona nie może być intensywnie rehabilitowana.
Mamcia
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Post autor: Misia » 14 lut 2007, 18:19

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Anita
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Anita » 14 lut 2007, 18:51

bylam w takiej samej sytuacji jak twoja mama i zastosowano u mnie najpierw zywienie pozajelitowe i w miare poprawy doszla rehabilitacja... a teraz czuje sie swietnie i doszlo duuuuzo kilogramow :roll: duzo cierpliwosci zycze :!:

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 14 lut 2007, 20:12

Witaj gilbii! jak najbardziej polecam rehabilitacje PNF-em + ćwiczenia izometryczne polegają na czynnym napinaniu mięśni bez zmiany długości ich włókien(ich celem jest przeciwdziałanie zanikom mięśni,uzyskanie przyrostu masy i siły mięśni,utrzymanie aktywności mięśni)Ćwiczenia izometryczne może pacjent wykonywać z pomocą kinezyterapeuty ,może też sam.
Tego typu rehabilitacja nie powinna być męcząca a efekty napewno będą i co najważniejsze to musi być dobryi doświadczony specjalista PNf-u.
Życze zdrówka mamie .
Aniijjaa

Misia

Post autor: Misia » 14 lut 2007, 21:58

Kacper

Post autor: Kacper » 14 lut 2007, 22:04

Zenobius pisze:Jak juz przy dobrych metodach rehabilitacji jestesmy.. to moze ktos ma jakies dobre linki do tego typu cwiczen? Jakies dobre poradniki itp. ? :-)
Jak robic by efektywnie i nie obciazajaco zaczac cwiczyc, rozciagnac sie, nie przeforsowac sie? :-)
Zeno

mogę dać Ci namiar na świetną fizjoterapeutkę - praktyka z ogromnym doświadczeniem :!:
Brunetka, ciemna karnacja, siła Pudziana, zgrabna.. I wymagająca jak cholera :wink: :!:
Wyłem z bólu z powodu zakwasów, ale warto było.. I nie potrzebowałem do ćwiczeń drogiej siłowni dla snobów :twisted: .

Jest w tym dobra. Ręczę głową.. W końcu moja eks :razz: - to bardzo mądra osoba, naprawdę. Jeśli ktoś chce, skontaktuję z Nią zainteresowanych.

ale w temacie :!: TO PERMANENTNE NIEDOŻYWIENIE

prośba do Misi: podaj proszę link do strony o niedożywieniu i jak wyliczyć BMI, dziękuję.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2007, 22:18 przez Kacper, łącznie zmieniany 1 raz.

Misia

Post autor: Misia » 14 lut 2007, 22:13

Aniijjaa
Początkujący ✽✽

Post autor: Aniijjaa » 15 lut 2007, 12:48

32 kg to ogromna niedowaga!nie widze innej mozliwości jak leczenie szpitalne.Rehabilitacja medyczna jest nieodłącznym elementem w powrocie do zdrowia i nie mozna z nia czekać !
Pacjent leżący,bez ruchu-po 4 dniach zwiękrza sie wydalanie wapnia z moczem i tworzenie kamieni w nerkach,osteoporoza.Zwiękrza się wydalanie azotu,po 14 dniach osiąga szczyt-ta utrata odpowiada zanikowi 2 kg tkanki mięśniowej!!!! itd.
Tak na marginesie,zawsze istnieje konsultacja z lekarzem prowadzącym, przeciwdziałanie powikłaniom jest ściśle dobierane do aktualnego stanu zdrowia pacjenta w danym dniu.Nie jest to trening wytrzymałościowy!!!!
Istnieje wiele możliwości w doborze profilaktyki i usprawniania w zależności od danej jednostki chorobowej bądź zespołu chorobotwórczego.
Pacjent nie powinien odczuwać dolegliwości bólowych ,zmęczenia!!!!!

Warto byłoby zadać sobie pytanie -ilu rehabilitantów znajduje się na takim oddziale i ilu ma pod opieką pacjentów,a jakie ma możliwości taki fizjoterapeuta w udzieleniu pomocy swoim pacjentom i dlaczego tak jest???
Aniijjaa

Awatar użytkownika
gilbi
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: gilbi » 15 lut 2007, 15:17

Nie jestem w stanie położyć matki do szpitala. Czerniakowska stwierdziła, że nie widzi potrzeby, żeby przyjąć tam ją na leczenie. Była konsultowana jeszcze kiedy leżała na Bródnie. Nie jestem w stanie psychicznie jej tam położyć. Obawiam się, że odkąd pozwolono jej wyjść ze szpitala, za nic w świecie nie zgodzi się tam wrócić. Proszę, nie wskakujcie na mnie, że to mój obowiązek i tak dalej, że inaczej będzie bez szans itp. Nie rusza mnie to wcale. Natomiast chce mamie pomóc. Matka je i przybiera na wadze, bardzo wolno, ale przybiera. Do tego dochodzć Nutridrinki. Co prawda, wydala tak dużo, że wątpię, by absorbowała 5% tego co zje. Ale je i rusza się. Chcę tylko to trochę przyśpieszyć, w miarę spokojnymi sposobami, a nie wyrywaniem jej do szpitala. Tłumaczenie, że to dla jej dobra, nie ma najmniejszego sensu. Nie chcę Wam tłumaczyć dokładnie okoliczności, które się temu sprzeciwiają, ale proszę, uwierzcie mi na słowo. Leczenie niedożywienia jest w tej chwili w pewnym sensie nie możliwe, mogę tylko znaleźć rechabilitanta.
Życie to nie próba generalna

Aniijjaa
Początkujący ✽✽

Post autor: Aniijjaa » 15 lut 2007, 18:25

Więc próbuj znaleźć rehabilitanta, skoro szukasz kogoś z PNf-em napewno orientujesz się o zaletach tej metody(też ćw izometryczne)Może w nim znajdzie wsparcie też psychologiczne i zgodzi sie na leczenie szpitalne.Znam to z kąś....i rozumie co przeżywa Twoja mama i Ty.Jednak trudno jest mi jest odpowiedzieć na pytanie czy znajdzie się ktoś chętny, kto weźmie taką odpowiedzialność na siebie aby włączyć samą rehabilitacje bez pomocy od strony medycznej w postaci leczenia farmakologoicznego lub dożywiania jelitowego.
Może w pobliskim szpitalu na oddziałach neurologicznym,chirurgii miękkiej(tam najczęściej pracuja ta metodą i maja doiświadczenie)znalazłaby kogoś kto prywatnie po pracy mógłby zająć się mamą.Są też rehabiltanci którzy pracują w caritasie i dojeżdżają do pacjenta.Nie wiem jak jest w miejscu którym mieszkasz-warto popytać.Pozostają też gabinety prywatne-czasem prowadzą rehabilitacje z dojazdem do pacjenta.
Tyle mogę doradzić Ci jeśli chodzi o stronę rehabilitacji.
Życze powodzenia,cierpliwości i duzo zdrowia dla mamy.
Aniijjaa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”