Co gorsze??

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nowa

Co gorsze??

Post autor: Nowa » 20 kwie 2004, 19:28

Co wedlug was jest gorsze CU? CZY Crohn? chodzi mi tu o objawy ,leczenie i sama chorobe...

nea
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Re: Co gorsze??

Post autor: nea » 20 kwie 2004, 20:22

Tu nie ma dobrego porownania...

pozdrawiam

nea
...liczby s? drzwiami do tajemnicy wiekszej od nas...

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 20 kwie 2004, 21:18

No có?, i jedna i druga choroba jest nieuleczalna i obie mog? bya gro1ne, ale CU atakuje tylko jelito grube a CD mo?e zaatakowaa ró?ne odcinki ca3ego przewodu pokarmowego (pomijaj?c manifestacje choroby poza przewodem pokarmowym). Tak wiec usuniecie jelita grubego w przypadku CU likwiduje ognisko choroby, choa nie mo?na powiedziea, ?e j? leczy. Natomiast w przypadku CD nie ma takiego radykalnego rozwi?zania. W tym sensie mo?na by powiedziea, ?e CU jest lepsze, ale to i tak marna pociecha...
CU, j-pouch

zuza
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: zuza » 20 kwie 2004, 22:28

Chorzy na CU maj? jelita stale zaognione, a na CD tylko w czasie ataku (gdy maj? remisje to jelita odpoczywaj?).
Maj?c CU ma sie wieksze szanse na nowotwór.
Je?li chodzi o objawy, to sk3ania3abym sie ku temu, ?e CD potrafi bardziej daa w ko?a.
Leczenie zale?y od fachowo?ci lekarzy. Je?li dobry to z jednym i drugim sobie poradzi.
Potwierdzam s3owa poprzedniczek.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 kwie 2004, 09:36

Pytanie co gorsze jest bez sensu. A co chcesz sie zamienia ?
Mam w3a?nie na tapecie tekst na temat ró?nic w przebiegu CD i CU oraz ró?nicowania tych chorób, ale nie mam kiedy skonczya.

Zuziu to nie prawda, ?e a CD zawsze jest okres remisji, a w CU nie. Zale?y to od indywidualnego przebiedu choroby. Chyba Tpomasz CU na 6 lat remisji, a moja P_anna z Crohnem od prawie 5 klat nie mia3a remisji, której wszstkim Wam niezmiennie ?yczy
Mamcia

Nowa

Post autor: Nowa » 21 kwie 2004, 13:07

Mamuska co ty wygadujesz? nie ma pytan bez sensu i nie chodzilo mi o zamienianie sie na choroby.Pytam bo jestem ciekawa i nie sadze zeby moje pytanie bylo bez sensu bo obydwie choroby sie od siebie nieco roznia.Bedac osoba ;nowa; nie mam wielkiego doswiadczenia dlatego pytam..i tyle. Jakas zestresowana jestes czy przechodzisz przesilenie wiosenne mamuska? :D

Mamcia pisze:Pytanie co gorsze jest bez sensu. A co chcesz sie

zamienia ?
Mam w3a?nie na tapecie tekst na temat ró?nic w przebiegu CD i CU oraz ró?nicowania tych chorób, ale nie mam kiedy skonczya.

Zuziu to nie prawda, ?e a CD zawsze jest okres remisji, a w CU nie. Zale?y to od indywidualnego przebiedu choroby. Chyba Tpomasz CU na 6 lat remisji, a moja P_anna z Crohnem od prawie 5 klat nie mia3a remisji, której wszstkim Wam niezmiennie ?yczy
Mamcia

zuza
Początkujący ✽✽

Post autor: zuza » 21 kwie 2004, 19:29

Mamcia, nie zrozumia3a? mnie. Na tym forum, nie pamietam w jakim temacie, kto? napisa3, ?e jelito chorego na CD w czasie remisji wygl?da jak nowe, a u CU niezale?nie od stanu w jakim znajduje sie chory, jelito zawsze jest nie ciekawe. I to mia3am na my?li. Mo?e tak nie jest, ale nie by3o ?adnego listu poddaj?cego w w?tpliwo?a te teze.

Nowa - w jakim sensie jeste? nowa? Bo dla mnie jeste? tylko go?ciem na tym forum. Chorujesz na któr?? z chorób, o które pytasz? Je?li interesuj? cie ró?nice, to poczytaj nasze listy, a bedziesz mia3a spor? wiedze, dzieki której sama zdecydujesz, co lepsze a co gorsze.

Gość

Post autor: Gość » 21 kwie 2004, 21:05

Zuza nowa to znaczy NOWA i tyle w tym temacie :D jesli nie rozumiesz co znaczy nowa to trudno...nie zadawaj takich pustych pytan bo skoro pytam o Cu to chyba oznacza ze jestem na niew chora a pozatym czy trzeba byc chorym aby sie pytac? przeciez mozna tez podobno pytac ot tak po prostu z czystej ciekawosci. Aco do listow na forum Zuza to przeczytalam je dokladnie wszystkie i tak do konca do wielu rzeczy mam watpiliwosci ..KTO PYTA NIE BLADZI..czego i tobie zycze:) :twisted:

Jari
Początkujący ✽✽

Post autor: Jari » 21 kwie 2004, 21:38

Kurde a sk?d ja mam wiedziea choruje tylko na CU :lol:
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

zuza
Początkujący ✽✽

Post autor: zuza » 21 kwie 2004, 23:03

Nowa - chyba jeste? swiadoma, ?e swoj? wypowiedzi? wystawiasz sobie "piekne" ?wiadectwo.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2004, 15:26 przez zuza, łącznie zmieniany 2 razy.

Nowa

Post autor: Nowa » 22 kwie 2004, 06:37

Mamuska nie denerwuj sie tak kobieto :D powiedziala co wiedziala..hehehe milego dnia ci zycze mamuska:)

Jari
Początkujący ✽✽

Post autor: Jari » 22 kwie 2004, 08:48

???
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 22 kwie 2004, 10:21

Jari chyba jak i ja próbuje dociec, oco w tym wszystkim chodzi??
Głowa do góry, niedajmy sie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 kwie 2004, 12:44

Kochani,
mia3am nie pisaa ju? nic wiecej o nadwra?liwo?ci naszego Go?cia, ale rozwój sytuacji mnie do tego sprowokowa3.
Wydaje mi sie, ?e dot?d ró?nice zdan i dyskusje by3y na pewnym poziomie, nawet je?li by3y gor?ce i niepozbawione emocji.
Aby unikn?a za?miecania forum pyskówkami nie odpowiadajcie na anonimy o tre?ci napastliwej i niegrzecznej, nawet w dobrej wierze, aby kogo? bronia.
Pozdrawiam serdecznie
Mamcia nie Mamu?ka

Gość

Post autor: Gość » 22 kwie 2004, 14:24

S3usznie Mamciu prawisz, a ja wogule proponuje skasowaa ten temat jako nic nie wnosz?cy do naszego forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”