Strona 1 z 1

Węgiel leczniczy a CU

: 08 wrz 2014, 10:03
autor: wtyku
Ostatnio w moje ręce wpadła ulotka węgla leczniczego i mnie zainteresowała, ponieważ mam bardzo duże problemy z gazami. Na słodkie nawet popatrzeć nie mogę :(

"Po podaniu doustnym wiąże różne substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, w tym związki nasilające perystaltykę i przenikanie wody do światła jelita, toksyny bakteryjne, bakterie, leki, produkty gnilne, gazy jelitowe, substancje toksyczne itp. i w ten sposób uniemożliwia ich wchłonięcie z przewodu pokarmowego. Uniemożliwia także wtórne wchłanianie związków wydalonych do jelit np. z żółcią."

Czy ktoś go używał przy CU na gazy? Coś pomógł? Czy może zaszkodził?
Może mieć wpływ na wchłanianie leków?
Może biorąc przed samym snem nie wpływałby na wchłanianie leków.

Re: Węgiel leczniczy a CU

: 08 wrz 2014, 10:16
autor: Agula84
wtyku pisze:Może mieć wpływ na wchłanianie leków?


napewno ma wpływ, jest dość silnie działającą odtrutką i wiąże wszystko co spotka w jelicie. TRzeba go brac w duzym odstepie czasu od chwili zazywania innych leków.

Re: Węgiel leczniczy a CU

: 09 wrz 2014, 00:35
autor: Jacekx
Na gazy to raczej Espumisan - na mnie działa od prawie 10 lat.

Pozdrawiam.

Re: Węgiel leczniczy a CU

: 23 mar 2015, 07:29
autor: ulka1986
Cześć. Dawno mnie tu na forum nie było, a że coś bardzo złego dzieje się z jelitkiem więc odraxu szukam informacji. Odświeże trochę temat przeczytałam ciekawy artykuł że węgiel używany w Cu i cd leczy owrzodzenia i zmiany w jelitach....

Re: Węgiel leczniczy a CU

: 24 mar 2015, 05:31
autor: Dżordż
Zapodaj link

Re: Węgiel leczniczy a CU

: 24 mar 2015, 09:15
autor: ulka1986

Re: Węgiel leczniczy a CU

: 24 mar 2015, 09:16
autor: ulka1986
Stosuje się go przy owrzodzeniu jelita grubego – skuteczny jest zwłaszcza zmieszany z niewielką ilością oliwy z oliwek (2 tabletki węgla rozkruszyć, wymieszać z 1/4 łyżeczki oliwy i połknąć – powtarzać 3 razy dziennie; dodatkowo robić okłady z węgla), a także przy niewydolności wątroby i nerek – gdyż połykanie dużych ilości węgla zapobiega przenikaniu toksyn do krwi. Wstępne badania wykazują, że może się okazać bardzo skuteczny przy leczeniu anemii towarzyszącej chorobie nowotworowej, jest ona bowiem wynikiem działania toksyn produkowanych przez raka.

To wycinek z tego artykułu, link wyżej

Re: Węgiel leczniczy a CU

: 25 mar 2015, 10:48
autor: michal_mg
ulka1986 pisze:Stosuje się go przy owrzodzeniu jelita grubego – skuteczny jest zwłaszcza zmieszany z niewielką ilością oliwy z oliwek (2 tabletki węgla rozkruszyć, wymieszać z 1/4 łyżeczki oliwy i połknąć – powtarzać 3 razy dziennie
a lekarstwa jakieś inne bierzesz? jakiekolwiek. Wchłania je organizm, czy węgiel je wiąże?

Re: Węgiel leczniczy a CU

: 25 mar 2015, 12:16
autor: coobi
Jeśli chcecie poczytać na ten temat, polecam artykuły naukowe a nie "badania wykazały że Święta Bożego Narodzenia są lepsze od Świąt Wielkanocnych". Tak czy siak, coś na rzeczy jest i jest to ciekawe.

Nie wszyscy mają dostęp do bazy artykułów naukowych, więc dla zainteresowanych wrzuciłem artykuł ze stycznia 2015 który robi lekki przegląd wiedzy w tym zakresie.

http://chomikuj.pl/chemia.band/IBD

hasło: j-elita

Można ściągnąć bez logowania bo idzie z mojego transferu.

Re: Węgiel leczniczy a CU

: 25 mar 2015, 19:24
autor: Mamcia
coobi tylko, że tekst, który wrzuciłeś dotyczy CO, czyli tlenku węgla, to coś zupełnie innego niż węgiel aktywny.

Re: Węgiel leczniczy a CU

: 25 mar 2015, 21:39
autor: coobi
Mamcia, Faktycznie. Kiedyś czytałem coś o tym i myślałem że to ten artykuł. Wybaczcie, na szybkiego wrzuciełm :) Swoją drogą - jak teraz czytam, to ten też jest bardzo ciekawy :mrgreen:

Że tlenek węgle a węgiel aktywny to co innego to akurat wiem doskonale. Aktualnie w laboratorium zajmuję się preparatyką adsorbentów o rozwiniętej powierzchni (jak np. węgiel aktywny :wink: )

Jak znajdę jakieś badania dot. tematu dokładnie, to wkleję.