Pytanie

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Handzia
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Re: Pytanie

Post autor: Handzia » 29 mar 2004, 13:13

Mój post wyja?nia3 powody czestych badan krwi na pocz?tku choroby i stwierdzenie ,?e potem wykonuje sie je rzadziej ,dotyczy3 okresów remisji przy za?ywaniu jedynie preparatów 5 -ASA.Przy stosowaniu ju? mocniejszej terapii obowi?zuj? wieksze rygory i bardziej specjalistyczne badania.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 mar 2004, 09:40

Moja Panna bierze Imuran ponad dwa lata i obecnie badania robimy co 2-3 miesi?ce. Na pocz?tku stosowanie imuranu badania s? konieczn, co 10 dni-14 dni, gdy? komplikacje (np. zapalenie trzustki i leukopenia) pojawiaj? sie na pocz?tku leczenia. Ze wzgledu na zagro?enie zapaleniem trzustki male?y badaa poziom alfa-amylazy.

turecki
Debiutant ✽

Post autor: turecki » 30 mar 2004, 12:37

A ja mam do Mamci pytanie a propos poprzednich postow. W jaki sposob plytki krwi obrazuja stan pacjenta ? Mam z nimi odwieczny problem, ale nikt nigdy nie wiazal z nimi zapalenia jelit. Nie mam jeszcze konkretnej diagnozy, wiele czynnikow wskazuje na crohna, a moze plytki bylyby dodatkowa wskazowka. Moje plytki zachowuja sie dziwacznie - raz mam ich 250-300 tys, raz 90 a kiedys rekordowo 27 tys. Czesto lekarze zrzucaja to na karb niewlasciwego ich pomiaru? Bardzo prosilbym o wyjasnienie zaleznosci miedzy plytkami i nzj.

Z gory dziekuje!

pozdrowionka

papuas
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: papuas » 30 mar 2004, 20:04

Plytki - milaem z nim do czynienia:) Wiec napisze co wiem

Nie maja wielkiego zwiazku z choroba, ich podwyzszona wartosc moze (ale nie musi) wskazywac na toczace sie zapalenie. Ja przez dwa lata mialem podwyzszone, ale nic sobie z tego nikt nie robil. Jest to wynik tak "szeroki", ze nigdy indywidualnie nie diagnozuje zednego schorzenia. Dopiero w polaczeniu z innymi odczynnikami moze dawac obraz konkretnej choroby. P3ytkami wiec sie nie martwcie:)
Ostatnio nawet mi do normy wrocily!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”