jaka pozycja do spania??

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: jaka pozycja do spania??

Post autor: Mol » 10 sie 2006, 21:13

Jesli choroba jest w fazie remisji to moge spac w kazdej pozycji, ale teraz, gdy sie zaostrzyla, najlepiej spi mi sie na plecach. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: niunia » 11 sie 2006, 16:12

hehe no właśnie ja musiałabym spać tylko i wyłącznie na plecach, ale dzięki wszym radą nauczyłam się spać na prawym boku z poduszką pod brzuchem!! ale niestety na lewym boku jak się położę to od razu mnie ciągnie do :wc: Dlatego dla mnie ogromną różnicę sprawia to jak śpię

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 22 sie 2006, 12:11

Ja w fazie zaostrzenia choroby to śpię w pozycji embrionalnej i na brzuchu plecami naprzód i głową w bok-daję mi to ukojenie...nauczyłam się tak spać i jest całkiem wygodnie,najgorzej jak poszło sie do szpitala i miało się wenflon a byłam nauczona że ręka jest podłozona pod brzuch.Niekiedy tez podkładam podusie pod plecki bo mnie bolą.Ale ogólnie to ja po to daję podusie żeby nie bolało a ni latało do kibelka... :mrgreen:

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 24 sie 2006, 23:46

to musze zgodzic sie z wamni - jak jest remisja to spie jak mi wygodnie, ale jak jest gorzej to tylko na plecach, bo inaczej nawet zasnac nie zdaze a juz musze leciec :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

eMJot
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: eMJot » 09 wrz 2006, 14:49

Potwierdzam większość Waszych obserwacji. Kiedy było gorzej mogłem leżeć jedynie na pleach, czasem przy bardziej pomyślnym dniu na prawym boku. Teraz z każdym dniem jest lepiej i nawet jak się kręcę podczas spania i przebudzam się na lewym boku to nie powoduje to u mnie konieczności pilnej wizyty w WC (jak to drzewiej bywało).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”