Krew

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
annnnna
Debiutant ✽
Choroba: CU

Krew

Post autor: annnnna » 03 lip 2006, 15:38

mam jedno pytanko dotyczace krwi na papierze toaletowym. zwykle pojawia mi sie jak czesto jestem w kibelku i sa to bardzo male ilosci, ale pare razy mialam tak duzo, jak krew z nosa, czy to jest niepokojace? od czego to jest, na pewno nie jest to podraznienie skory na zewnatrz, to na pewno jest ze srodka, tylko mam nadzieje ze z ostatnigo odcinka mojego przewodu pokarmowego. Czy mam sie z tym zglosci do lekarza? czy mam mu o tym powiedziec?
dzieki za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Krew

Post autor: Feniks » 03 lip 2006, 16:36

Obfite krwawienia nie prowadzą raczej do niczego dobrego, oczywiście że powinnaś poinformować o tym lekarze, jeżeli jeszcze tego nie robiłaś, może zlecić jakieś badanie , bądź zmienić leki w zależności od tego co teraz bierzesz.

W każdym bądź razie mam nadzieję że to tylko okresowe i wszystko będzie ok

Pozdrawiam

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 03 lip 2006, 17:02

Oczywiście, że trzeba to skonsultować z lekarzem, w końcu od tego jest. Zaobseruj jeszcze jakiego koloru jest ta krew, lekarz będzie o to pytał. Jeżeli jasno czerwona, czyli świeża, to może oznaczać, że z ostatniego odcinka jelita. Mogą to być nawet żylaki odbytu, czyli nic specjalnie groznego, ale i tak lekarz sie musi wypowiedzieć.

CU też sie tak może objawiać, więc może lekarz zwiększy dawkę Sulfy i doda czopki np. Salofalku. Jeżeli jest to sporadyczne, to powód do paniki to raczej nie jest, normalka w naszej przypadłości. Zresztą wiesz o tym najlepiej z tak długim stażem jej praktykowania :tak:

Pozdrawiam
Tomy

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 03 lip 2006, 17:18

Idz, idź do lekarza, nie zastanawiaj się, bo tak jak pisali poprzednicy to moze byc sygnal jakiejs choroby. A masz inne dolegliwości, jak np. bóle brzucha, czy problemy ze stolcami?
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

annnnna
Debiutant ✽

Post autor: annnnna » 04 lip 2006, 09:42

takie dolegliwosci to mam caly czas, mimo, ze mam remisje. nie wiem jak to jest zalatwiac sie bez bolu, chociaz nie zawsze jest wielki, ale zdarza sie ze mam gwiazdki przed oczami.

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 04 lip 2006, 11:15

Jeżeli masz tak cały czas, to na jakiej podstawie uważasz, że jesteś w okresie remisji?
Jeżeli idzie o ból przy załatwieniu się, to bardziej charakterystyczną cechą CU jest bolesne parcie, czyli ból przed, a samo załatwienie się przynosi ulgę i już potem nie boli. Natomiast jeżeli ból występuje w trakcie lub stale i jeszcze zdarza się czasami świeża krew, to mogą to być właśnie żylaki odbytu. Tak czy siak bez lekarza się nie obejdzie. Sama możesz wypróbować leki bez recepty na tą dolegliwość, np. Procto-glyvenol w kremie lub czopkach.
A dalej spokojnie trzeba wybadać co powoduje takie objawy, nie ma powodów do paniki :roll:

annnnna
Debiutant ✽

Post autor: annnnna » 06 lip 2006, 19:14

mialam robiona kolonoskopie w listopadzie i lekarz mi powiedzial, ze nie ma nic niepokojacego, ze mam remisje. dzieki za odpowiedzi, przy najblizszej wizycie powiem to lekarzowi

Awatar użytkownika
Bartek_TM
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Bartek_TM » 18 lip 2006, 23:22

Moja rada: ZMIEN LEKARZA :!: Zresztą to chyba jakiś konował, a nie lekarz. Jak można krwawić i lekarz mówi, że wszytko OK. Być może za słabo się znam jeszcze na chorobach jelit. Poaztym ciągłe krwawienia nawet w niewielkich ilościach prowadzą do anemii.

annnnna
Debiutant ✽

Post autor: annnnna » 19 lip 2006, 12:24

nie zmienie lekarza, bo on jest wybitnym profesorem i bardzo dobrym lekarzem, duzo osob chcialoby sie u niego leczyc. wczesniej leczylam sie u dwoch lekarzy, zaczynalam na Nieklanskiej w szpitalu i wiesz co mi przepisal? Smecte, mialam silne krwawienia, mialam anemie i zrobiono mi kolonoskopie, a na koniec on mi przepisal Smecte. Oczywiscie nic nie pomoglo. Nastepny lekarz sam sobie stwierdzil, ze jestem za chuda i przepisal mi bez mojej wiedzy Metanabol, nie wiedzialam, ze to jest lek na przybranie wagi.

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: Piotr » 19 lip 2006, 12:47

Ciągle krwawienie nie jest czymś normalnym a jeśli inaczej uważa Twój lekarz, to jest on wybitny tylko z powodu literek przed nazwiskiem.
To że chciałoby się u niego leczyć sporo osób nie jest żadnym argumentem.Często jest tak, że jak ludzie zobaczą lekarza w telewizji, który gdzieś w prasie coś powiedział a do tego ma profesor przed nazwiskiem, to już uwierzyli że jest on super specjalistą.
Możesz mi wierzyć, że często zwykłe dr jest dużo mądrzejsze od prof.
Pozdrawiam.Piotr
Ostatnio zmieniony 19 lip 2006, 19:02 przez Piotr, łącznie zmieniany 2 razy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 lip 2006, 18:39

Od listopada to mogłaś mieć nnn nawrotów. Krwawienie nie jest normalne i zwykle jest objawem zaostrzenia. Napisz do mnie lub zadzwoń.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”