Błagam o pomoc!

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Błagam o pomoc!

Post autor: mgiełkaa » 27 wrz 2010, 10:56

ja to nawet cieszyłam się, że schudłam....
Niektórzy myśleli, że mam anoreksję...być może tak było...
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 wrz 2010, 11:14

To jest naprawdę do szybkiej interwencji, a nie samopomocy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Natalia mini
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Natalia mini » 27 wrz 2010, 11:48

Otóż dziś postanowiłam, że pojadę załatwić sprawę do urzędu, a potem wcisnę się jakoś do lekarza. Idąc na przystanek dość szybko źle się poczułam. Myślałam, że to z niewyspania. Ale jak doszłam na przystanek i stanęłam to nie mogłam złapać tchu. W sobotę zdarzyła mi się podobna sytuacja. Zaczęłam bardzo szybko oddychać przez usta. Ogarnęło mnie uczucie lęku, że zaraz umrę. W głowie kręciło się niemiłosiernie. Spociłam się strasznie. Usiadłam na ławce. Trwało to chwilę. Ale doszłam wreszcie do siebie. Dodam, że obecnie jestem chora i mam zapalenie oskrzeli. Mamcia, uważasz, że niezbędny jest pobyt w szpitalu? Mam teraz szkolenie i muszę je odbyć! Nie wiem, co mam robić, bo czuję się coraz gorzej i to chudnięcie. Czy będę musiała przejść kolonoskopię? Może wystarczy, że zacznę brać asamax w czopkach i tabletkach na nowo. I badanie krwi oraz tarczycy. Boje się, że szpital wykluczy mnie ze szkolenia.
Natalia

dethleffs

Post autor: dethleffs » 27 wrz 2010, 12:01

kilka lat temu miałem podobne objawy, do tych , ktore opisujesz. Dusznosci, brak powietrza, stawałem nawet przy otwartym oknie oddychając bardzo głęboko, ale jakby to napisać - bezefektywnie :lol: czułem, ze sie duszę i prawię popadałem w panikę. Piszesz tez, ze masz astmę, u mnie był to efekt duużej anemii. Tak czy inaczej śmigaj do lekarzowni, pal diabli szkolenia, przy niedotlenionym umyśle wiele Ci i tak nie zostanie w pamięci ;), a niedajboże padniesz gdziś jak kawka
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2010, 15:27 przez dethleffs, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: CAMPARI34 » 27 wrz 2010, 13:11

Natalia mini pisze:Od pewnego czasu wiele robiłam ze swoją psychiką w nadziei, że będę mogła żyć bez leków, gdyż znam taki przypadek. Po 3,5 roku odstawiłam wszystko.
ja też doszłam do takiego wniosku żeby się nie denerwować nie stresować i leków nie trzeba będzie brać
w maju tego roku jednak bóle wróciły i to taki dosyć mocne poleciałam do szpitala zrobili mi badanie krwi stwierdzili że parametry chorobowe się zwiększyły i dali sterydy
znowu brałam je znowu bóle przeszły znowu przestałam brać pentaze
ale miałam teraz wizytę w piątek w szpitalu [wysłali zaproszenie na badanie kości]
lekarz pytał czy biorę pentaze ja skłamałam że tak że 2 tabletki dziennie
wtedy on mi że to już były ostatnie sterydy jakie brałam bo że one bardzo niszczą kości i jak znowu mi choroba wróci to zbierze się konsylium i będą myśleć nad innym leczeniem dla mnie kurde tak się wystraszyłam że zaczęłam brać tą pentaze bo co zrobię jak znowu zacznie boleć?
ja myślałam że zawsze jak boli mocno sterydy dają i po sprawie kurde :neutral:
:D

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 wrz 2010, 13:47

Moim zdaniem, to raczej nie od jelita - chyba, że masz zespół złego wchłaniania na tle np Crohna lub nierozpoznanej celiakii. Koniecznie weź skierowanie na krew oraz zacznij pić preparaty żywieniowe, to może trochę pomoże.
Jesteś bardzo niedożywiona i pewnego dnia może cię pogotowie zabrać z ulicy. Dlatego są rzeczy ważne i ważniejsze.
Nie daj sobie wmówić anoreksji - bo jej nie masz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: genus » 27 wrz 2010, 15:24

Dusznosc, zawroty glowy, puchniecie konczyn dolnych, poty - to wszystko klasyczne objawy powaznego niedozywienia, zaburzonej rownowagi elektrolitowej, anemii. Nie ma na co czekac, koniecznie do lekarza. I nie ma co sie bac i martwic na zapas, moim zdaniem i tak tu nie ma co dywagowac, bo bez lekarza sie dziewczyno jeszcze wykonczysz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 27 wrz 2010, 16:30

Natalia mini pisze:Boje się, że szpital wykluczy mnie ze szkolenia.
hm.. my tutaj wszyscy boimy sie,ze choroby Ciebie wyklucza z aktywnosci na dluzej wogole !
Im szybciej zadzialaja lekarze tym lepiej i nie łódz sie ,ze ktos podpowie leki ktore pomoga.
Tu potrzeba jak pisze Mamcia pomocy ,konkretnego diagnozowania.
Objawy o ktorych piszesz sa naprawde .... wolaniem organizmu o pomoc !
i nie ma nic ważniejszego na tę chwile !
Każdy dzien zwloki moze byc naprawde powodem pozniejszych trudnosci w leczeniu, a byc moze i nieodwracalnych zmian !
Naprawde nie czekaj,idz do lekarza !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 27 wrz 2010, 17:14

I tak jak Mamcia napisała: nie daj sobie wmówić anoreksji.
Nie zastanawiaj się, jak najszybciej idź do lekarza.
Praca będzie, a Ciebie może już nie być.... .
Są rzeczy ważne i ważniejsze-święte słowa.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Natalia mini
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Natalia mini » 27 wrz 2010, 21:34

Dziękuję za odpowiedzi.

Dziś zjadłam bardzo dużo. Plus wypiłam Nutridrinka. Łącznie wyszło ok 2900 kcal. Dziwne jest to, że byłam w wc dwa razy. Rano i przed chwilą. Nie mam biegunek. Wypróżniam się normalnie. Niestety wciąż mam uczucie pustki w jelitach i strasznie zapadnięty brzuch mimo jedzenia!!! Poza tym piję bardzo dużo płynów. Pilnuję, by były to, co najmniej 2 litry dziennie. Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Cały czas mi gorąco. Serce wali jak oszalałe. Ważyłam się dziś. Od soboty schudłam kolejny kilogram. Obecnie 45 kg. :cry:
Jutro idę do lekarza. Ale póki mnie nie zbadają i nie wystawią diagnozy to chyba umrę z niedożywienia. Jeszcze w szpitalu w Gorzowie są straszne warunki. Kolonoskopia odpada, bo mam zapalenie oskrzeli. Poza tym, nie przetrzymam tego. Nie mam siły głodować! Jedząc mam wrażenie, że zaraz umrę.
Jestem załamana!
Natalia

dethleffs

Post autor: dethleffs » 27 wrz 2010, 21:39

jest tam u Ciebie ktoś, kto Cię popilnuje? żebyś nam tu nie zeszła :cry:

Awatar użytkownika
Natalia mini
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Natalia mini » 27 wrz 2010, 22:28

Istnieją ludzie,którzy się o mnie martwią i zrobiliby dla mnie wiele, ale oni mają własne życie. Mamy mój stan nie interesuje za bardzo. Zresztą nie mogę niczego od nikogo oczekiwać.
Natalia

dethleffs

Post autor: dethleffs » 27 wrz 2010, 22:42

mi chodzilo o to, czy tam nie nocujesz sama ? a nie o zainteresowania czy hobby Twojej rodziny

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 27 wrz 2010, 22:48

No nas mniej dzieli kilometrów Natalia.....

Awatar użytkownika
Natalia mini
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Natalia mini » 27 wrz 2010, 23:51

To pewnie ważne, więc napiszę. Mam powiększone węzły chłonne. Po prawej stronie poniżej pachy trzy pod rząd. Mają po 1 cm. Z drugiej strony mam jeden. Na szyi dwa. Pachwiny- mam wrażenie, że jest tam najwięcej, jakby takie skupiska. Nie bolą. Zauważyłam te pod pachami z dwa tygodnie temu. Nie zniknęły. Niby mówi się, że jestem taka chuda, więc po prostu je widać lub można wyczuć. Sama nie wiem. Ale jak się okazuje na "światło dzienne wyszły" tylko niektóre.

Ps. dziękuję za wszystkie odpowiedzi. I nie martwcie się mną. Będę uważała.
Natalia

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”