jakie mogą być przyczyny krwawienia?????????

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aga 78
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

jakie mogą być przyczyny krwawienia?????????

Post autor: aga 78 » 23 maja 2009, 16:43

Znów mój synek krwawi. Jasna czerwona krew na stolcu. 2 klata temu krwawił, w kolonoskopii wyszły owrzodzenia na końcu jelita grubego. Po lekach i pół roku jelito grube zagojone ale zanik kosmków na jelicie cienkim i drożdże na dwunastnicy. Badania na celiakę negatywne, wyleczyliśmy lamblie. rok temu krwawienie znów kolonoskopia i nic jelita zdrowe nie zlokalizowano źródła krwawienia. w styczniu kolonoskopia w CZD nic nie wykryli nie znaleźli również zaniku kosmków w poprzednich wycinkach ze Szczecina. Odstawiliśmy dietę bezglutenową. od 3 dni znów krew. Boję się że znów nic nie będzie a mały się wymęczy. Jakie mogą być inne przyczyny krwawień?????????
AGA

rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Re: jakie mogą być przyczyny krwawienia?????????

Post autor: rajan » 23 maja 2009, 17:15

Poczytaj ten wątek, Natalka podała w nim kilka linków do tematów, które dotyczył krwi w stolcu: viewtopic.php?t=7344

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 maja 2009, 20:45

Czy tym krwawieniom towarzyszą inne objawy zaostrzenia? Biegunka, śluz, ból czy wzrost wyznaczników stanu zapalnego? Może się zdarzyć, że w kolonko nie widać, a śluzówka jest krucha i podatna na krwawienie. A może ma zaparcia i wtedy pękają drobne naczynka. Nie każde zaostrzenie musi wiązać się z kolonoskopią.
Co do diety bezglutenowej, jak i innych diet, to mimo, że nie ma celiakii to dieta bez glutenu może małemu służyć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

aga 78
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: aga 78 » 24 maja 2009, 08:50

zatwardzenia nie ma kupy są dużych rozmiarów. Śluz jest ale niewiele, innych objawów nie ma nie ma gorączki nawet ostatnio nie boli go brzuch miesiąc temu bolał go codziennie, gorączki też nie ma. Jest tylko krew. Po odstawianiu diety bezglutenowej nie widziałam rożnicy poza tym że przytył nareszcie :roll:
AGA

Kamila0210
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Kamila0210 » 24 maja 2009, 12:23

To moze ja zadam Wam nurtujące mnie pytanie. Nie chodzi mi o do konca o krwawienie a tematu na temat skrzepów krwi w kale nie znalazłam:(
Spotkało mnie to dzis pierwszy raz dlatego jestem mocno zaniepokojona, na szczescie we wtorek mam wizyte u gastro to zapytam.
Stan w jakim sie znajduje remisja nazwac nie mozna ale czuje sie coraz lepiej bóle brzucha odczuwam zwylke tylko noca, biegunki mam 2-3 w dzien i mniej wiecej tyle samo w nocy ale dzis rano zauwazylam ze w moim kale poza bialym sluzem(ktorego wczesniej nie bylo) znalazl sie skrzep krwi...pojedynczy. Czy powinnam sie mocno niepokoic czy przy CD takie rzeczy sie zdarzaja?? Jezeli to moze jakos pomóc to zacytuje wynik kolonoskopii"w ileum terminale plaskie nieregularne owrzodzenia , liczne afty,w okreznicy liczne nieregularne miejscami glebokie owrzodzenia liczne afty,wybroczyny". Dodam ze od wczoraj mam wilczy apetyt co mnie niezmiernie cieszy dlatego nie chcialabym sie do wtorku denerwowac co to takiego...
Jest dobrze:)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 maja 2009, 21:03

aga 78 to może być zaostrzenie - ja czytając twój post przechylam, że krew pojawia się od trzech dni. jeśli jest różowa to jest jej niewiele i z ostatniego odcinka j.g. skontaktował bym się z lekarzem prowadzącym w celu kontroli (pp rektoskopia) i ewentualnie intensyfikacji leczenia.
Kamila poczekaj spokojnie do wizyty krew w kale może pojawić się nawet u ludzi zdrowych, tak samo jak krew z nosa. Powiedz o tym lekarzowi i on na podstawie całościowego obrazu klinicznego podejmie decyzje.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 25 maja 2009, 10:13

Kamila0210 pisze:a tematu na temat skrzepów krwi w kale nie znalazłam:(
przejrzyj te tematy, są w nich wzmianki o skrzepach:
viewtopic.php?t=3842&highlight=skrzepy
viewtopic.php?t=912&highlight=skrzepy
Kamila0210 pisze:czy przy CD takie rzeczy sie zdarzaja?
zdarzają się, też miałam.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”