Co to może być?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Justynka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Co to może być?

Post autor: Justynka » 03 gru 2008, 18:25

Biorę Azothropinę 100mg rano (od 1,5 miesiaca), 2mg Metypredu, kwas foliowy. Od jakis kilku dni czuje sie fatalnie. Jestem strasznie oslabiona i chce mi sie momentami wymiotowac.A do tego jestem blada jak sciana i po nudnosciach kluje mnie serduszko. Nie wiem czy to moze z braku zelaza, ktorego branie odpuscilam sobie ostatnio.Czy ktos z was mial moze takie objawy przy takich lekach?Bdania za 3 dni. Nie wiem juz co mam myslec:((

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Co to może być?

Post autor: Linda123 » 03 gru 2008, 18:28

Justynka nie da się przyspieszyć tych badań? Zrób morfologie może to po azie a może to żelazo? Tak czy siak badania by się przydały i to jak najszybciej.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 03 gru 2008, 18:32

Biorę tylko azę 3 razy,ale czuję się również fatalnie. Wyniki w normie,ale wydaje mi się, ze to jakis skutek uboczny :( Normalnie robiłam 3razy wiecej rzeczy w ciągu dnia,aktualnie zero koncentracji i zero sil:(
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

basias
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: basias » 09 gru 2008, 11:43

Zauważyłam że odkąd biorę Imuran, potrzebuję więcej snu, jak nie śpię 8 godzin w nocy to budzę się zmęczona.
Basia
aktualnie choroba w remisji, bez leków

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 gru 2008, 13:05

Justynka pisze:Nie wiem czy to moze z braku zelaza, ktorego branie odpuscilam sobie ostatnio.Czy ktos z was mial moze takie objawy przy takich lekach?Bdania za 3 dni. Nie wiem juz co mam myslec:((
az ciekawy jestem co pokazalo badanie?...u mnie takie objawy wskazuja na zaostrzenie..nadchodzace ! :?:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 09 gru 2008, 18:39

co do spania zgadza się,ale myślę, ze to też kwestia przesilenia:)choć przyznam, że czuję, że cos jest 'nie tak' poza tym :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Justynka
Debiutant ✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Justynka » 09 gru 2008, 20:34

Wyniki sa. Zelaza bardzo malutko i stad pewnie te objawy opisane przeze mnie wyzej. Poza tym hemoglobiny tez nie za wiele:( reszta nawet okej. Lekarz powiedzial ze jak na crohna to i tak dobrze. :roll:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 gru 2008, 20:52

no wlasnie liczy sie pozytywne podejscie ..zycze duzo "zelaznego"zdrowia :wink: :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 09 gru 2008, 20:55

Justynka- to masz Crohna czy cU?:) sprzeczne info z posta i z profilu?:) a tak poza tym to zdrówka życzę:)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 10 gru 2008, 11:33

Słuszna uwaga ewkunia, prosiłabym aby autorka poprawiła w swoim profilu dane, jeśli rzeczywiście ma Crohna. :) Ułatwi nam to współpracę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”