gorączka + utrata przytomności

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kroballo
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

gorączka + utrata przytomności

Post autor: kroballo » 07 sty 2008, 10:07

Nigdy przed postawieniem diagnozy (marzec 2007) ani po, nie miałam gorączki ani stanow podgorączkowych. Pierwsza goraczka bez żadnych innych objawów pojawiła sie w Wigilię- 38,4 i dreszcze. Dzis w nocy powtorka z rozrywki. 38,1 st., potwornie zimno mi bylo i do tego pierwszy raz w życiu zemdlałam. Przytomność straciłam w toalecie, do której to trafiłam z mdłościami i szalejącymi jelitami. Pierwszy raz w życiu straciłam przytomność, więc troszke sie przeraziłam. Zwłaszcza ze czasami jestem w nocy sama z 2-letnim dzieckiem. Tak bedzie np. dzisiejszej nocy :cry:

Jakby tego było mało, dziś rano 3 razy wypróżnienie, w tym jedno bardzo luźne. Czy ta gorączka może oznaczać początek zaostrzenia? Ostatnio mojego stanu nie można bylo nazwac ani remisja ani zaostrzeniem (wg prof. Rydzewskiej). Czyżby Crohn zdecydowal sie na ruch w tą gorszą stronę?
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Re: gorączka + utrata przytomności

Post autor: aleksandra12 » 07 sty 2008, 13:42

Gorączka, dreszcze, mdłości i biegunka u mnie skończyła się 3 tygodniami w szpitalu.
Do lekarza marsz!
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 07 sty 2008, 17:16

kroballo.. tez tak mialem... i nie mam dobrych wiadomosci.. zaostrzenie na 97%

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 07 sty 2008, 18:01

A u mnie gorączka była(i jest)nieodzownym "przyjacielem".Przy stanie zapalnym gorączka to normalna rzecz.Kiedy temperatura mi skacze do góry od razu mogę się przygotować na kolejny atak choroby.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 07 sty 2008, 18:39

Ja też zbyd długo bym nie czekała, zaostrzenie czy nawet zatrucie, to niezbyt konfortowe sprawy, a przy Crohnie często tak bywa, że następuje goraczka, wymioty, biegunka, ja zazwyczaj kończyłam, jak nie wizytą pogotowia, to na oddziałe ratunkowym. U mnie też zaczynało się dreszczami, bo one pojawiają się, jak zaczyna się gorączka, mdłości, biegunka taka, że nie schodziłam prawie z wc, zbij temperaturę i jak, to nic nie daje idź do lekarza, bo nic sama nie wymyślisz, ja tak raz przeciągłam dreszcze, że wylądowałm z objawami wstrząsu,w szpitalu, przyjechali prawie w ostatniej chwili, bo traciłam już przytomność i dusiłam się...To są bardzo gwałtowne reakcje organizmu, ja jak mi się tylko pojawiają dreszcze i podnosi się gorączka biorę szybko coś na zbicie temperatury, np, pyralginę w czopkach, bo mam takiego stracha, że może się powtórzyć, musiałaś coś zjeść na wigilię, co spowodowało taką reakcję, podrażniło twój układ pokarmowy, powodując taką reakcje, grzyby, kapusta kiszona, groszek, fasola, tym razem może rozejdzie się po kościach, ale musisz uważać!
Mnie ta choroba nauczyła dmuchania na zimne, boję się, jak ognia nagłych, gwałtownych zmian w stanie ogólnym organizmu, jest dobrze, a tu z minuty na minutę robi się koszmarnie.
IDŹ DO LEKARZA!
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

kroballo
Początkujący ✽✽

Post autor: kroballo » 08 sty 2008, 12:38

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Zrobiłam tak jak radziliście i rano zrobiłam badania krwi. Jeszcze dzisiaj mam wizyte u gastro.

CRP- 67,4 (norma do 5)- W historii mojej choroby najwyzsze to bylo 7,5 :cry: W październiku po 2-miesiecznej 9mg dawce budenofalku spadlo ponizej 4.

Z nieprawidlowych wynikow morfologii:
HGB 10,3 (12-18)
HCT 32 (37-55)
MCV 68,2 (80-99,9)
MCH 21,9 (27-32)
RDW 17,1 (10-15)

Dzisiaj czuje sie dobrze, noc bez goraczki, brak wyproznien. CRP jednak mnie niepokoi.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 08 sty 2008, 12:43

Świetnie, idź do lekarza i napisz nam co Ci powiedział.
Pozdrawiam, Aleksandra

kroballo
Początkujący ✽✽

Post autor: kroballo » 08 sty 2008, 20:54

Jestem już po wizycie.

Tak jak przypuszczaliście, najprawdopodobniej zaczyna sie zaostrzenie. Wybór mam teraz dwojaki: leczenie biologiczne (w tej chwili klinika prowadzi program CCX282-B) lub Imuran.

Dostałam do poczytania informacje o leku biologicznym i jeśli się zdecyduję, to jeszcze w tym tygodniu ruszamy i zobaczymy, czy się zakwalifikuję. Jeśli nie, mam już receptę na Azathioprine. Zaczynam więc od czytania tego co dostalam + oczywiście przeszukam forum pod tym kątem.

Dziwi mnie jednak to, że poza tą przygodą z gorączką czuję się super. Tylko to CRP..

anilka
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: anilka » 08 sty 2008, 21:22

No właśnie, u mnie było tydzień przed świętami identycznie. Dreszcze, gorączka, szpital.
CRP-56. Niewiele mi pomogli i męczę się dalej chociaż bez gorączki. Dziekuję-dalej nie jadę-ja wysiadam.
nic nie biorę! hurra!

kasiaz
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie

Post autor: kasiaz » 09 sty 2008, 09:59

To samo i u nas - mój syn od 3 dni ma gorączkę 39 st dreszcze wymioty i biegunkę. Najpierw lekarz stwierdził zapalenie gardła, ale to chyba pomyłka bo syn nie ma żadnych objawów ze strony gardła. Nastepny lekarz kazał zrobić amnalizę moczu - tez nic nie wykazała - więc chyba jednak zaostrzenie. Co robić????

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 09 sty 2008, 10:33

kasiaz, iść do gastrologa.
Pozdrawiam, Aleksandra

kasiaz
Początkujący ✽✽

Post autor: kasiaz » 09 sty 2008, 10:37

dzięki za radę ale nasz gastrolog tez chory - zostaje mi kontakt telefoniczny, a na razie idziemy do kolejnego lekarza, który ma dzisiaj dyżur

Pozdrawiam

agnieszka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Post autor: agnieszka » 11 sty 2008, 08:46

U mnie gorączką też się zaczęło, tylko myślałam, że to jakieś przeziębienie mnie łapie biorąc pod uwagę, że gorączka później znikła. ale teraz no niestety mam zaostrzenie i stany podgorączkowe i gorączka też jest więc nie ma co bagatelizować oznak naszego organizmu! Pozdrawiam
Gabi

kasiaz
Początkujący ✽✽

Post autor: kasiaz » 15 sty 2008, 11:05

jednak Kacper wylądował na gastrologii - ostry nawrót choroby - chyba coś sie dzieje bo cały oddział w Lublinie pełen jest dzieciaków z biegunkami, wymiotami, gorączką .
Pozdrawiam wszystkich

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 sty 2008, 16:27

kasiaz pisze:chyba coś sie dzieje bo cały oddział w Lublinie pełen jest dzieciaków z biegunkami, wymiotami, gorączką .
coś mi się zdaje, że to jakiś wirus żołądkowo-jelitowy, bo mnie też to dopadło kilka dni temu, ale na szczęście już prawie przeszło, już miałam stracha, że to Crohn znów atakuje :neutral:
w ogóle cała moja rodzinka to przechodzi ;/

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”