Czy to nawrót?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Czy to nawrót?

Post autor: Mamcia » 16 mar 2010, 09:52

i metronidazol. Do sulfy koniecznie kwas foliowy. Ostatnio stosuje się xifaxan - drogi, bo nierefundowany, za to działający głownie w jelicie.
Dawki nie są małe, ale jak widać nie działają.
Kolega nadal nie udzielił odpowiedzi na pytanie jaki odcinek jelita ma zajęty.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
pumeksior
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: pumeksior » 16 mar 2010, 09:54

rozumiem.Mam nadzieje,ze ta kuracja przyniesie spodziewane efekty bo juz normalnie czlowiek siada psychicznie.Myslisz tylko o tym by znajdowac sie jak najblizej jakiegos wc:)No i oczywiscie trzeba bedzie zmienic lekarza bo jak narazie to chyba ten caignie mnie z kasy rowno(lecze sie prywatnie ze wzgledu na to iz mieszkam i pracuje za granica)

[ Dodano: 16-03-2010 ]
po badaniu kolonoskopii lekarz powiedzial,ze 2/3 jelita jest zajete choroba,wiec to nie jest maly kawaleczek:/

[ Dodano: 16-03-2010 ]
Mamcia, po badaniu kolonoskopii lekarz powiedzial,ze 2/3 jelita jest zajete choroba,wiec to nie jest maly kawaleczek:/

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 16 mar 2010, 09:59

odemnie lekarz z 1,5roku ssal kase i leczyl mnie srodkami na depresje wkacu pojechalem do Katowic ul.Medykow16 i zrobili mi kompletne badania od stup do glow i wykryli CD i stan zdrowia sie polebsza :lol:
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

Awatar użytkownika
pumeksior
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: pumeksior » 16 mar 2010, 10:02

bo trzeba miec naprawde duzo szczescia by od razu trafic na dobrego lekarza-specjaliste

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 16 mar 2010, 10:05

chyba tak:] W ligodzie bgdzie lezalem tam jest dobry oddzial Gastro i dobrzy fachowcy ja jeszcze na dziedziecym oddziale bo 3 sierpnia bede mial 18

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2010, 10:09

Jeśli pracujesz legalnie to masz ubezpieczenie a w większości krajów EU poza naszą kochaną ojczyzną jest refundowane leczenie biologiczne w CU.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
pumeksior
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: pumeksior » 16 mar 2010, 10:28

tak,pracuje legalnie.mam ubezpieczenie ale jak narazie nie bylem jeszcze tutaj(Irlandia)u zadnego z lekarzy.Moze jak moj stan sie ustabilizuje to sie wybiore.Narazie w Polsce chodze prywatnie(100zl wizyta:()i do tego leki 100% platne.Ale znajoma farmaceytka powiedziala mi,ze w takim wypadku idziesz normalnie do lekarza pierwszego kontaktu w Polsce i on poprostu Ci jeszcze raz wypisuje te recepty ktore wypisal Ci specjalista tylko z uprawniona znizka na Europejska karte ubezpieczenia zdrowotnego

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2010, 10:59

Ja bym pomaszerowała do lekarze w Irlandii. Są na forum osoby, które się tam leczą i poprowadzą za rączkę.

Awatar użytkownika
pumeksior
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: pumeksior » 16 mar 2010, 11:07

Dzieki mamcia za wszelkie podpowiedzi.Jezeli teraz to mi nie pomoze to bede musial sie wybrac tutaj w Irlandii do jakiegos fachowca

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 16 mar 2010, 17:30

martita pisze:
Tomy pisze:Dawki wcale nie są takie małe. Dzienna dawka - 4 g Sulfy, 40mg encortonu i osłonowo do tego controloc + czopek Salofalku - to nie jest mało.
sprostowanie:Tomy ma rację, źle spojrzałam na dawkę encortonu i wyszło mi,że "tylko" 20 mg bierze.Czyżby i oczy szwankowały :neutral:
ja tez odczytalem to podobnie jak ty.

teraz ja mam pytanie, bo wydaje mi sie ze mam typowe zaostrzenie :(
w tamtym tygodniu moj apetyt zaczal spadac, ale byl dobry. w czwartek stolce zaczely nie byc juz "twarde" lecz troche bardziej luzne.
w niedziele sobie wymiotowalem i mnie przeczyscilo rowno (kilka razy), dostalem 38 stopni goraczki, ale to tylko przez chwile, bo jak wzialem na to cos, to przeszla ona.
w poniedzialek bylem u swojego lekarza to nie przepisal mi zadnych antybiotykow (bo nie mam juz goraczki), kazal tylko zrobic badania krwi i nawodnic sie troche.
wyniki wczoraj wyszlo ogolnie dobrze, pozza CRP gdzie jest podwyzszone i leukocyty tez.
dzis zaczalem juz troche podjadac ale to nie jest to co bylo wczesniej(bo niedziela nic nie jadlem, poniedzialek prawie tez).
no i dzisiaj odkaad wstalem to mam wrazenie jakby mnei lekko brzuch bolal, latalem juz do kibelka dosyc (glownie z rana), i pojawila sie krew w kazdym (troche wiecej niz "sladowa ilosc"), stolec oczywiscie wodnisty itd.

nie chce znow sie umawiac do doktorka jesli nie trzeba bo dopiero od niego wrocilem.
czy to jakies zaostrzenie czy moze jakas grypa "zoladkowa". jak zapobiec temu czestemu lataniu?

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 16 mar 2010, 21:02

mi przy biegunce kazali jesc ryz na wodzie pomagalo nawet

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 17 mar 2010, 13:09

a teraz mam pytanie jeszcze jedno:
powinno sie jedzenie jesc duzo czy tak aby wystarczylo do zycia i byc glodnym?
bo co sie zje to od razu przeleci i kibelek. mniej jedzenia=mniej latania =mniej utraconej krwi
wiec jak?

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”