krew w stolcu

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aga92
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

krew w stolcu

Post autor: Aga92 » 06 gru 2014, 12:05

Cześć, jestem tu nowa i nie wiem czy pisze w dobrym miejscu, dlatego proszę o wyrozumiałość. Mam mały problem. Otóż od jakiegoś czasu znowu pojawia mi się krew w stolcu. Lekarz się przestraszył jak mu o tym powiedziałam, przepisał mi wlewki salofalk (miałam brać przez 2 tygodnie, co dwa dni - 7 wlewek). Powiedział, ze jeśli dolegliwości nie ustąpią mam się do niego szybko zgłosić. Jednak panie w rejestracji nie chcą zapisać mnie na wizytę z powodu braku miejsc, twierdzą, że powinnam mieć kartkę od doktora, jeśli kazał przyjść mi wcześniej i zapisały mnie dopiero na 18 lutego. Ja ogólnie czuję się dobrze, załatwiam się raz dziennie, stolec jest dobrze uformowany, nie mam biegunek, ale ta krew niestety często się pojawia (nie zawsze). Czy mam się tym bardzo przejmować? Czy może to samo przejdzie lub jest normalne? Dodam, że w okres zaostrzenia weszła przez tak zwaną "jelitówkę". Wszyscy u mnie w domu chorowali, każdy już dawno o tym zapomniał, a u mnie niestety doszło do zaostrzenia CU. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. :roll:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Re: krew w stolcu

Post autor: obyty.z.cu » 06 gru 2014, 12:22

Aga92 pisze:Ja ogólnie czuję się dobrze, załatwiam się raz dziennie, stolec jest dobrze uformowany, nie mam biegunek, ale ta krew niestety często się pojawia (nie zawsze). Czy mam się tym bardzo przejmować? Czy może to samo przejdzie lub jest normalne?
krew w stolcu nie jest "normalne".
Powinnaś ..no tak ,miałaś wlewki ,czyli określono miejsca krwawienia na końcówkę jelita (krew jasna,czerwona,świeża).Ta krew powinna być zaleczona,inaczej będzie się rozwijać stan zapalny na dalsze odcinki.Potrzeba więc leczenia,bierzesz >Sulfasalazyna 3x2< czyli jakiś margines zwiększenia pewnie by był,ale chyba jednak trzeba i od dołu i od góry.
Czopki Salofalku 1 g by się przydały,może i wlewki.
To nie jest tak,że te leki może przepisać tylko gastrolog,może też lekarz rodzinny,przecież masz diagnozę i opinię specjalisty,ktoś w końcu na podstawie jakiś badań stwierdził CU.Powinnaś odwiedzić w takim przypadku rodzinnego i wziąść od niego te leki.
A na przyszłość powinnaś z swoją dr omówić właśnie jak ma wyglądać Twoje leczenie gdy nie masz z nią kontaktu.Mały zapas czopków w domu czy kartonik wlewek to norma,to choroba przewlekła i musisz być gotowa na zaostrzenie i umieć reagować .
No i czasami są problemy w aptekach,czyli tym bardziej zapas jest ok.,tu trzeba przewidywać .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 gru 2014, 22:12

Trochę krwi to nie tragedia, do 7 wlewek to jeszcze nie kuracja. Jeśłi dr kazał się zgłosić, to się zgłaszasz olewając Panie w REJSETRECJI i dr pisze karteczkę, że przyjmie. W cywilizowanych przychodniach tak to wygląda.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 06 gru 2014, 23:13

Mamcia pisze: W cywilizowanych przychodniach tak to wygląda.
naprawdę sorki,ale ....może... ,znaczy chyba nie jestem w tej cywilizacji.
Wszystko zależy pewnie i od lekarza,ale jeśli w poczekalni czeka z 40 osób,to...mało który lekarz jest chętny.Dla tych długoletnich pacjentów to pewnie się da...ale dla nowych ,raczej wątpie.

Sorki,ale z tą "cywilizacją" to..się roześmiałem.
Normy cywilizacji ustala NFZ....na to wychodzi,bo za dodatkowego pacjenta nie zapłaci.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 gru 2014, 23:25

Bo ja "" nie dodałam do cywilizacji. natomiast pacjenci z NZJ muszą szukać odpowiednich lekarzy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Aga92
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: Aga92 » 07 gru 2014, 11:42

Dzięki za odpowiedzi. Chyba muszę się wepchnąć do niego na chama i powiedzieć co jest grane. Bardzo boję się sterydów. :/

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 gru 2014, 21:29

Ale sterydy rożne są. Może czopki wystarczą.

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Post autor: Kinia87 » 08 gru 2014, 13:26

Że tak spytam bo jeszcze nie znam tak dobrze każdego. Mamcia, ty jesteś zawodu lekarzem?? Bo udzielasz rad i masz wiedze na ten temat, udzielasz informacji na temat wyników badań.
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 gru 2014, 16:20

Nie jestem lekarzem i często to podkreślam.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: langusta » 08 gru 2014, 21:13

Mamcia ma ogromną wiedzę i wszyscy od lat z tej wiedzy korzystamy.
langusta
dwie córki chore na CD

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”