Wyniki dobre, a krew stolcu

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wtyku
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Zaostrzenie nie powoduje wzrosto OB i CRP

Post autor: wtyku » 08 lip 2014, 15:15

Witam
Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze tak ma
U mnie zaostrzenie nie powoduje wzrostu OB i CRP.
Musiałbym się nie leczyć aby coś ruszyło wyniki morfologii itd.

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Czy ktoś z was ma tak samo jak ja? Pytanie do osób z CU

Post autor: kalatos » 08 lip 2014, 15:45

CRP mi zawsze wzrasta przy zaostrzeniu, podobnie kalprotektyna.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 lip 2014, 16:22

wtyku pisze:Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze tak ma
U mnie zaostrzenie nie powoduje wzrostu OB i CRP.
z tym jest różnie,zależy kiedy i jak mocne zaostrzenie było.
Fakt,często nie było przekroczeń nawet przy dużych kłopotach,ale kiedy krwawiące jelito długo miało taki stan,to wtedy już szły wyniki w górę.
Czasem było też tak,że jednego dnia wyniki były ok. lub prawie,a za 3 dni wszystko poleciało.Nie ma więc pewniaków wyników,trzeba często kontrolować przy zaostrzeniach.
Hemoglobina i pochodne z morfologii to już co innego.Bardzo długo miałem dość wysokie w normie,ale jak zaczeło się zniżać,tak już nie odrobiłem.
No ,powiedzmy ,bo z ponad 8 wróciłem na ok 11 :wink:
ale ile to pracy,...z jedzeniem :wink:
Wyniki wątrobowe to też kiedyś były na poziomie prawie ..dna,ale ze 2 lata brania leków typu Heparegen czy Liv52 ,równocześnie,doprowadziły do zregenerowania się wątroby,pomimo wielkich ilości leków które szły równocześnie.

kalprotektyna- to nowe badania teraz popularne,chyba nigdy tego nie miałem,no może w szpitalach.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 08 lip 2014, 19:10

moje najwyzsze ob to 15 czyli w normie ,crp 7 , wbc 12 i to podczas zaostrzenia pobytu w szpitalu... ponad 30 stolców na dobe :neutral: takze moge powiedzieć ze tez mam jak ty :wink:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Anka :)
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Anka :) » 08 lip 2014, 23:18

Mam tak samo jak Ty.

Beata-92
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
miasto: Lublin

Post autor: Beata-92 » 16 lip 2014, 14:30

Ja podczas zaostrzenia mam dobre wyniki . CRP tylko ciut podwyższone , a nawet przy dużych biegunkach z krwią hemoglobinę mam 13 :D

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 16 lip 2014, 15:31

ja nie z Cu tylko z CD ale też tak mam, nawet kalorotektyna jest poniżej 100, a cały czas aktywne zmiany :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ddareczka
Debiutant ✽

Post autor: ddareczka » 01 sie 2014, 13:26

także jestem z CD i mam podobnie, wyniki ledwo drgną, a zaostrzenie mnie wykańcza :cry:
ddareczka

wtyku
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: wtyku » 04 sie 2014, 20:56

no właśnie a ci pseudo lekarze, zwłaszcza z komisji lekarskiej nie rozumieją tego.
Banda baranów.

Najlepsze jest to, że oni chyba w książkach medycznych mają takie bzdury, że zaostrzenie to tylko jak wyniki do d...

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 04 sie 2014, 21:57

"OB w normie? CRP w normie? To co pani tu robi?" brzmi znajomo? :wink:

Awatar użytkownika
Szpilka
Debiutant ✽

Post autor: Szpilka » 05 sie 2014, 13:53

Nigdy nie miałam rozjechanych wyników krwi, nawet przy bardzo męczących biegunkach i bólach. Z drugiej strony moje objawy były bardzo niespecyficzne (ale zdiagnozowano wtedy CU) i teraz diagnozują mnie na nowo by potwierdzić czy to faktycznie prawda.
Diagnoza: 2007 rok.
Pełna remisja endoskopowa i histopatologiczna. Asamax 4x1
Brak suplementów, czasem nutridrink.

Marysia
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Wyniki dobre, a krew stolcu

Post autor: Marysia » 26 lis 2014, 00:03

Witam serdecznie, Bardzo chciałabym prosić Was o porade. Juz tutaj pisałam na tym forum o moim skomplikowanym przypadku, po krótce go przypomne. W sierpniu tego roku byłam szpitalu z powodu krwi w stolcu, silnego bólu brzucha oraz odbytu, w szpitalu zaaplikowano mi kroplówki, sterydy, jakis antybiotyk i asamax, Na karcie wypisowej bylo napisane podejrzenie Wrzodziejacego zapalenia jelita grubego, z ta diagnoza udalam sie do gastroenterologa, ktory powiedział iz wynika, ze mam CU. zmienil asamax na salofalk, natomiast krwi bylo mniej ale nadal sie pojawiala za kazdym razem w toalecie, po 2 miesiacach lekarz zrobil mi rektoskopie , powiedzial ze jest pobudzenie grudek chlonnych , z wycinkow pobranych do badan histop. jest napisane przewlekle nie okreslone zapalenie o malym nasileniu, Lekarz odstawil mi l wszystkie leki, mialam zrobione badania na cytomegalie, yersinie, gliste, pasozyty, e. coli, shigelle, salmonelle., campylobacter wszystko prawidlowe, badania krwi,
idealne, crp w normie. Jednakze ciagle w stolcu krew :( lub krew ze sluzem, w sobote dostalam silnego bolu podbrzusza promieniujacego na prawa strone plus rozrywajacy bol odbytu, trwa to wszystko od sierpnia , jestem juz wykonczona ze nikt nie potrafi mnie zdiagnozowac, lekarz powiedzial , ze on to juz nie wie co to jest, mowi ze objawy mam podobne do jelita wrazliwego tylko skad ta krew:(((( bardzo prosze o pomoc , bo juz nie wiem co robic ... na pewno zmieniam lekarza.

katarina
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Re: Prośba o porade.

Post autor: katarina » 26 lis 2014, 08:52

A dlaczego lekarz odstawil Ci leki?skoro zapalenie jest? Moze i male ale jest.Moze faktycznie zacznij od zmiany lekarza,mogl zostawic chociaz asmax.Lekarze juz tak mają,ze jak nie wiedzą vo jest to zawsze Zespol jelita drazliwego pasuje!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: Prośba o porade.

Post autor: Mamcia » 27 lis 2014, 21:32

Nie rozumiem dlaczego lekarz zakwestionował diagnozę CU. Z tego co piszesz leczenie mesalazyną pomogło, a po jego zmianie wszystko wróciło. Może wrzuć do mesalazyny i zmień lekarza, chyba, że ci wytłumaczy dlaczego zakwestionował diagnozę i czego szuka.
Wrzuć tu opis kolonki i hist-patu. Może to coś da do myślenie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”