czerwone ślady na śluzie

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CUdodatni
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

czerwone ślady na śluzie

Post autor: CUdodatni » 01 lis 2014, 12:54

wiem, że powinienem iść z tym do lekarza, ale akurat domyśliwałem się innych podłoży, bo mam teraz różne fazy przejściowe - dietetyczne też.
Otóż z powodu diety i przyjmowanych probiotyków mam wrażenie, że jelito produkuje teraz jakby za dużo śluzu - nie w sensie "frędzelków", które znamy podczas zaostrzenia i towarzyszą biegunce, a coś na kształt kataru.... normalny śluz obtaczający wydalane resztki, ale jakby w nadmiarze. Traktowałem to jako dobry omen świadczący odbudowywanie się śluzówki.
W diecie mam sporo kaszy i po "nadmiarze" kaszy gryczanej palonej (dość ostrej dla jelita) zaczęły pojawiać się żywe czerwone ślady, małe punkciki. Myślałem, że to z powodu żarcia, więc ograniczyłem kasze.
W owym śluzie są czerwone miejsca - można to interpretować jakby wybroczyny również otoczone śluzem. Przetarcie papierem tegoż miejsca daje krwisty ślad. Mój stan zdrowia obecnie to remisja, żadnych dolegliwości bólowych czy biegunkowych, a staż chorobowy CU to prawie 20 lat.

Miał ktos coś podobnego? O czym to może świadczyć, coś dzieje się w jelicie? hemoroidy mogą tak się objawiać? (żadnych dolegliwości nie mam)
aby do przodu... byle nie w WC

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: czerwone ślady na śluzie

Post autor: iza121 » 07 lis 2014, 20:52

żadnych objawów nie masz ale masz za to stwierdzone cu, śluz z dodatkiem krwi może świadczyć o pogorszeniu stanu jelita/zaostrzeniu także wypadałoby odwiedzić lekarza, bo nikt Ci nie odpowie, czy to od hemoroidów przez internet.

CUdodatni
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Re: czerwone ślady na śluzie

Post autor: CUdodatni » 07 lis 2014, 23:52

tak, wiem. Jestem w trakcie wybijania grzybków i odnowieniu flory bakteryjnej. Kilka rzeczy zbiegło się w "kupę". Żadnych oznak dodatkowych związanymi z CU oznaczałby galimatias krótkotrwały właśnie od zmian flory - i chyba to jest to, bo wszystko się uspokoiło.
aby do przodu... byle nie w WC

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”