Pogorszenie po początkowym polepszeniu

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qaz123
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Pogorszenie po początkowym polepszeniu

Post autor: qaz123 » 21 wrz 2014, 01:14

Witam. Mam 18 lat. CU wykryto u mnie 2 miesiące temu, jakieś 3 tygodnie po pierwszych objawach. Całe jelito grube zajęte, w kryzysowym momencie 25-30 biegunek dziennie. Wdrożono mi leczenie w postaci Pentasy 2x2 w granulkach doustnie oraz Encorton, zaczynając od dawki 40 mg. Efekty widoczne praktycznie natychmiastowo. Po okresie poprawy, gdzie mogłem prawie normalnie funkcjonować, zacząłem schodzić ze sterydów. Nie wiem czy od razu po, czy może jakiś czas poźniej, ale dolegliwości zaczęły się nasilać. Aktualnie jestem na dawce 25 mg, około 10 biegunek dziennie, w nocy bóle odbytu i bolesne parcie. Nie wiem co robić, mój lekarz wraca z urlopu dopiero pod koniec września, sam boję się ingerować, a nie chce wracać do szpitala. Czy zwiększenie sterydów może i pomóc i czy jest to bezpieczne?

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: Pogorszenie po początkowym polepszeniu

Post autor: cordo » 21 wrz 2014, 02:33

miałem podobnie, gdy wychodziłem ze szpitala miałem 30mg encortonu rano i schodziłem tylko wtedy jak stolec był normalny i nie było krwi, takie miałem zalecenie lekarza. Zwiekszanie sterydow na wlasna reke i leczenie się nimi jest bardzo niewskazane, bo to nie są łatwe leki.

Moja rada to, zostać przy dawce sterydu której jesteś i pójść do jakiegoś gastrologa prywatnie i się doradzić. Ew dzwonić do lekarza który Cię leczył i porozmawiać co i jak :) Trzymaj się!!

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Pogorszenie po początkowym polepszeniu

Post autor: kalka_96 » 21 wrz 2014, 07:51

Nie kombinuj sam ze sterydami, bo to nie są obojętne dla organizmu leki. Ja tez schodzilam zawsze ze sterydów jak wszystko było dobrze- zalecenie lekarza.
Może podejdz do lekarza rodzinnego? Jeżeli nie zna się na nzj to szkoda czasu. Wtedy poszukaj jakiegoś innego gastrologa- nie wiem, czy uda się tak szybko na NFZ... Albo podejdz do szpitala w którym sie leczysz i powiedz lekarzowi dyzurnemu na gastro, jaka jest sytuacja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”