Yersinia, bóle, pomocy

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kintaro
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie

Yersinia, bóle, pomocy

Post autor: kintaro » 15 sie 2014, 17:36

Witam,
Po krótce, wszystko trwa dwa miesiące z hakiem. Okropne bóle mięśni, proszę mi uwierzyć, że to były konkretne bóle, nie mogłem wstać z łóżka, wycisnąć tubki z pastą do zębów. Przepisano mi biofenac, bóle mięśnie zmniejszyły się, ale pozostały. Zaniepokojony, że nie jest dobrze - wybrałem się na prywatną wizytę do lekarza reumatologa. Powiedział, że może to być yersinia, albo borelioza. Prywatne badania w laboratorium. Boreliozy nie ma. Wyszło, że w IGg mam 47, a norma do 24. Z wynikami do lekarza, powiedział, że organizm sam poradził sobie z bakterią i ją usunął. Lekarz powiedział, że nie ma co przepisywać leków na tą bakterię - yersinie, gdyż organizm wyprodukował przeciwciała. Przepisał mi kolejne tabletki - typowe na bóle reumatyczne na receptę. Lekarz powiedział, że jak do 3 tygodni bóle nie puszczą to trzeba robić badania na oddziale wewnętrznym (wątroba i inne rzeczy). Jeżeli chodzi o bóle to mogę jedynie sprawnie chodzić, żadnego wysiłku fizycznego - byłem nad morzem, granie w cymbergaja + uderzanie w boksera było efektem, że 5 dni bolały mnie lewa strona ciała. Wygląda to tak, że każdy większy wysiłek i mięśnie się odzywają i pobolewają kilka dni. Jak uważacie diagnoza jest prawidłowa? Lekarz powiedział, że miał już kilka pacjentów z podobnym przebiegiem choroby jak ja. Jestem załamany nie mogę normalnie funkcjonować, proszę pomóżcie, poradźcie coś, pozdrawiam

[ Dodano: 15-08-2014 ]
ból mięśni jak były, tak są nadal, nikt nie miał podobnego przypadku? proszę o jakieś rady

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Yersinia, bóle, pomocy

Post autor: kasia38 » 15 sie 2014, 19:19

z Yersinią walczyłam dość długo (4 razy antybiotyki) ale takich objawów nie miałam nigdy.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 sie 2014, 19:36

To na co się natknęłam podaję http://www.pzh.gov.pl/przeglad_epimed/56-1/561_07.pdf
Nie jest to tekst najnowszy, ale dość przystępny. Natomiast nie spotkałam się z tym, aby takie bóle były spowodowane yersinią, bez innych objawów. Powinieneś mieć zrobione kompleksowe badania i może należy udać się neurologa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 15 sie 2014, 21:16

Twoje bóle są objawem yersini która przeszła w postać pozajelitowa. Bóle kostno miesniowe mogą być też powiklaniem jej i mogą występować w różnych odstępach czasowych. Musisz leczyć tą paskudna bakterie, a objawy bólowe mogą się utrzymywać nawet wiele miesięcy po wyleczeniu.
Jeśli bóle są spowodowane przez yersinie to na zdjeciach rtg nie powinno być zmian ( czyli że niby jest ok) wyniki badań reumatoidalnych, wskaźników wapnia, magnezu też powinny być w normach.
Nic tylko badać poziom igm i leczyć... Spróbuje w tygodniu wstawić ci link z stacji sanepidu gdzie te informacje są zawarte

[ Dodano: 15-08-2014 ]
561_07 pdf wpisz to w goggle wyjdzie ci plik do pobrania, pobierz tam jest wszystko o yersini
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 15 sie 2014, 22:22

„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 sie 2014, 10:53

Obyty to ten sam link, który dałam powyżej. Mnie natomiast zdziwiła siła tych bóli.
Wklejam jeszcze jeden link. Opisującą metody testów. Ja bym je powtórzyła.
http://www.ereumatologia.pl/Diagnostycz ... ,7451.html
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kintaro
Debiutant ✽

Post autor: kintaro » 16 sie 2014, 12:40

dziękuje za odpowiedzi, powoli brakuje mi już sił, a przede wszystkim pieniędzy, na leki i prywatne wizyty wydałem już 900 zł. Proszę mi powiedzieć, czy Waszym zdaniem diagnoza lekarza jest prawidłowa? Tzn, że organizm sam sobie poradził z bakterią? Nie powinienem brać tabletek pod kątem yersini? Lekarz powiedział, że bóle mięśni mogą trwać nawet pół roku (u mnie trwa to już grubo ponad 2 miesiące). Na koniec jeszcze skwitował, że może być taka możliwość, że to nie przebyta yersinia wywołuje bóle tylko coś całkiem innego, dlatego warto zrobić dodatkowe badania na oddziale wewnętrznym, walczę z tym gównem, jest ciężko, gdyż nie mogę normalnie funkcjonować, byłbym wdzięczny za kolejne wypowiedzi, pozdrawiam

[ Dodano: 16-08-2014 ]
jeszcze pytanie do ulka1986 - wg Ciebie powinienem leczyć bakterię, a lekarz reumatolog powiedział, że organizm sam usunął bakterię z organizmu tworząc przeciwciała (niby wynika to z tych wyników IGg). Powiedział, że nie trzeba brać antybiotyków na yersinie...

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 16 sie 2014, 14:41

wg mnie organizm sam chyba sobie z nią nie poradzi. Ja musiałam 4 razy brać antybiotyk, bo nie dało się dziadostwo wytępić.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 16 sie 2014, 21:07

To nie jest tak że jak pojawiają się przeciwciała Igg to sam organizm ja zwalcza tylko że próbuje ... Przeciwciała Igm świadczą o aktywnym zakazeniu, igg o tym że zakażenie albo trwa długo albo że organizm ma jeszcze w sobie bakterie, iga zazwyczaj robi się u dzieci, jeśli igg i iga są dodatnie długi okres czasu to zakażenie jest przewlekłe( dłużej niż 6 miesięcy )
Jeśli objawy nie mijają a wręcz przeciwnie postępują to trzeba podjąć decyzję o antybiotykach bo osłabiony organizm nie radzi sobie sam, a bakteria będzie zajmować kości, stawy, mięśnie, później inne narządy i może wywołać trwałe uszkodzenia :cry:
Sama mam yersinie od października i wybrałam już 3 kurację ciprinexem i dwie unidoksem jeśli kolejny wynik będzie dodatni to reumatolog ma zamiar położyćmnie na oddział na leczenie skojarzone ..., bo niestety te grupy antybiotyków można dostać w szpitalu :cry:
mam takie bóle jak ty z tym że wcześniej były dużo mocniejsze, wieczorami byłam kaleką nie mogłam wstać z luzka raz bolały mnie kolana, barki nadgarstki, kostki, szyja a nawet szczęka, teraz bóle są dużo łagodniejsze, funkcjonuje już dużo lepiej i mam nadzieję że to ustąpi, a wyniki będę miała wkońcu ujemne. Dodam że moje wyniki były albo na granicy dodatnich albo o jedną lub 2 jednostki ponad normę, czyli jakoś strasznych wyników nie miałam a i tak yersinia dała mi popalic.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 sie 2014, 21:40

Napiszę jeszcze raz, ale już dużymi literami - badania należy powtórzyć i to najlepiej w innym laboratorium, z zastosowaniem specyficznego testu. Ulka1986 ty piszesz o bólach stawowych typowych dla yersiniozy, a kintaro o bólach mięśni. To nie jest to samo i dosć prosto je rozróżnić.
Nie twierdzę, że jeod bóle nie są spowodowane yersiniozą, ale ze względu na nietypowe objawy nie zalecałabym leczenia przed próbą dokładnej diagnozy.

kintaro
Debiutant ✽

Post autor: kintaro » 16 sie 2014, 23:08

no tak szczerze mówiąc stawy też mnie pobolewają, ale głównie ból kumuluje się w mięśniach i to najbardziej utrudnia mi normalnie funkcjonowanie. Choć nie chcę zapeszać, ale ból jakby robił się minimalnie mniejszy, staram się unikać jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Jest źle, czuje już zmęczenie psychiczne, zmieniłem całkowicie mój tryb życia. Jeżeli będzie trzeba powtórzyć badania to uczynię to, w moim mieście są dwa laboratoria. Niby lekarz reumatolog mówi, że zajmuje się mięśniami i stawami ponad 30 lat i mówił, że nie ma co leczyć yersini, ale widzę, że Wasze opinie są zróżnicowane, już sam nie wiem co mam robić, masakra

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 17 sie 2014, 20:38

Ja piszę że mam yersinie i bóle które mi towarzyszą wcale nie były łatwe do odróżnienia, w pewnej chwili nie wiedziałam czy boli mnie staw, mięsień czy ścięgna, bolało mnie naprzemiennie wszystko od kości w palcach stóp przez kolana, biodra, ramiona a nawet szczęka ( co tlumaczylam bólem zębów lub uszu). Badania trzeba powtarzać aby potwierdzić diagnozę a później kontrolować czy antybiotyki wogole pomagają. Ale skierowanie ciężko dostać od jakiegokolwiek lekarza, a jest to ( jak dla mnie) drogie badanie i na wynik tez trzeba czekać, dlatego wiem z własnego doświadczenia ze warto wprowadzić antybiotyki wcześniej i skrócić sobie meczarnie.
Dodam że warto sprawdzić również bolerioze u chlamydie bo one z yersinia często falszuja wyniki.

kintaro
Debiutant ✽

Post autor: kintaro » 17 sie 2014, 23:33

Witam,
Na bolerioze miałem robione również badania i wyszło, że jej nie mam, choć na pograniczu. Ulka1986 widzę, że masz objawy bardzo podobne do moich. Też pobolewa mnie wszystko i nie wiem już sam czy to mięśnie, czy ścięgna, czy kości. Nie chcę zapeszać, ale jakby troszeczkę, troszeczkę zrobiło się lepiej. Ale to i tak jeszcze nie to :( Proszę powiedz jak sobie z tym radzisz? Zażywasz antybiotyki głównie pod kątem yersini, czy na bóle stawów? Możesz coś więcej napisać? Bóle minęły? Dziękuje za odpowiedź

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 18 sie 2014, 21:22

Antybiotyki pod względem. Yersini, z bólami walczę różnymi masciami, czyli ibuprom w maści, olfen, bengay również chłodząca maść konska ... Ale mam wrażenie że gu...no to daje. Ciepłe kąpiele lub zimne okłady, po których różnicy tez nie widzę wiec myślę z tymi bólami nie wygram póki nie wylecze bakterii :(
Ciągle suplementuje wapno, Wit b, i czasamami Wit c. Masaży nie robie bo kości bolą przy dotyku ( jakby obite były)
W przyszłym tygodniu będę u reumatologa, który chce mnie na odział położyć na antybiotukoterapie, jest mi to bardzo q tej chwili nie na rękę, ale cóż jak nie będzie innej możliwości to pójdę do szpitala.
Moje boleści od pewnego czasu zmniejszyły się bo był taki okres że z wanny miałam problem
by się wydostać, a teraz jest znośnie wiec mam nadzieje że to wkoncu ustąpi. A dodam że kilka razy brałam paracetamol ale też nie pomagał wiec zrezygnowałam ( szkoda wątroby )

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 18 sie 2014, 21:38

mi na ból stawów reumatolog zaleciła dietę niskoszczawianową oraz napary z imbirem, nie dała żadnych środków doustnych ze względu na jelita.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”