fatalny stan, nowe objawy

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AnothaOne
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

fatalny stan, nowe objawy

Post autor: AnothaOne » 29 cze 2014, 21:56

mam zdiagnozowane CU od 8 lat. Podczas choroby miałem swoje wzloty i upadki. Po próbach i błędach zatrzymałem się na pentasa saszetki x 3g i azathioprine x 100mg + przy zaostrzeniach zawsze encorton. Z chorobą nauczyłem się sobie radzić. Ale ostatnio dzieję się coś nowego, coś czego nie rozumiem.

Bardzo często łapie zatrucia pokarmowe. Przebiegają bardzo gwałtownie i ostro. Biegunka (taka szczypiąca, kwaśna, zielona lub pomarańczowa, resztki jedzenia). wymioty (po kilkanaście razy), gorączka, totalne odwodnienie. Zawsze to tylko ja łapie takie zatrucie, nikt inny z bliskich.

Jakieś dwa miesiące temu zwiastunem zatrucia był duży ból po prawej stronie brzucha, w jego dolnej części. Do tego wymioty, biegunka. Na pogotowiu zdiagnozowano wyrostek. Nie wycięto go tylko zaleczono doraźnymi środkami (kroplówy, zastrzyki etc)

Tydzień temu to samo. Potężny ból w prawym podbrzuszu, jakby ciągłe wzdęcie w tym rejonie. Bardzo częste wymioty. Na początku biegunka, później przeszła. Zdiagnozowano kolejno: wyrostek, zatrucie, rzut CU. Po 5 dniach w szpitalu wyszedłem. Podano antybiotyki, biseptol, przeciwwymiotne, jednorazowo encorton - standard.

Dziś drugi dzień po wyjściu. Mimo dbania o dietę - Atak biegunki, 7 razy w ciągu godziny. Znowu czuję nudności. Nie ma bólów w podbrzuszu tym razem. Zaraz chyba znowu zagoszczę na pogotowiu bo nie chce dać się odwodnić i wykończyć jak za każdym ostatnim razem.

Do tego dodam że spadła mi waga ciała. Mimo że zawsze były jej duże wahania, to waga 82-86kg sie utrzymywała. Teraz w ciągu paru miesięcy spadła do 78kg. Nawet mimo włączenia w pewnym momencie encortonu. Mam również złe samopoczucie, problemy z obudzeniem sie rano.

Do tego służba zdrowia w moim mieście jest fatalna. Miłe podejście, ale wszędzie wieczne czekanie i lekarze (większość chirurgów) nie wiedzą co robić. Diagnozowanie to krew, ciśnienie i CZASEM usg a później standardowe zaleczanie - kroplówa i zastrzyk.

Nie wiem już co robić. 27 letni facet non stop na pogotowiu :/

macie może jakieś sugestie, pytania, doświadczenia - cokolwiek co może pomóc?

Olcia24
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: fatalny stan, nowe objawy

Post autor: Olcia24 » 29 cze 2014, 22:33

Czytałam twoj post i dosłownie widzialam siebie. Też choruję na CU i przezywałam dokładnie to samo co ty....bóle brzucha potworne, do tego wymioty, ciągle mnie mdliło, tyle że mnie bolało po lewej stronie brzucha...tez mnie badali i nie leczyli,,,musialam jechac 300 km do szczecina zeby leczyli konktretnie zaostrzenie CU. Tez wowczas opisywalam swoj przypadek bo szukalam tu pomocy. Musisz jechac do szpitala w ktorym leczą CD i CU czyli oddział gastroenterologiczny!!!! Potrzebujesz fachowcow bo sam nie dasz rady stanąc na nogi. To cie wykończy.
Teraz tez jestem w zaostrzeniu i nie ma tygodnia zebym czegos nie zwymiotowała, zdaza mi sie to coraz czesciej, i krew w kale to standard, boli jak cholera!!!!
Mnie pomogły wlewki z hydrokortyzonu i ścisła dieta przez min 5 dni. Prawie nic nie jadłam (chrupki, suchary i mały kisielek) Należy wowczas odciązyc jelito aby nic tam nie było. Najlepsze jest zywienie pozajelitowe...i szybkie efekty.
wytrwałości
przy silnych mgłosciach wez kropelki iberogast, powinno minąć
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 22:37 przez Olcia24, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 29 cze 2014, 22:36

A badania ob, crp, jeśli masz zaostrzenie to objawy dość typowe , co z tym wyrostkiem jeśli to on i ciągle daje objawy to niestety ale trzeba wyciąć.. Morfoligia jest jaka?
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 29 cze 2014, 22:41

Z tego, co piszesz bardziej wygląda mi to na Crohn'a, ale ja nie jestem lekarzem.
Wyrostek często jest mylony z bólem okolicy kątniczo-krętniczej, w której lubi 'siedzieć' Crohn
Może trzeba zmienić leczenie, abyś poczuł się lepiej? Może poszukaj innego lekarza? Nie wiem skąd jesteś i trudno jest mi kogoś polecić. Napisz, jeśli chcesz na pw, to postaram się Tobie pomóc :)
AnothaOne pisze:Nie wiem już co robić. 27 letni facet non stop na pogotowiu
co ja mam powiedzieć - siedemnastoletnia dziewczyna od 3 lat 63 razy w szpitalu? nie licząc już nawet ile razy na SOR :roll:
miałeś gastroskopię?
czasem zdarza się tak, że zmianiają diagnozę z CU na CD, więc warto zrobić jeszcze raz badania i sprawdzić to dokładnie
Nie wydaje mi się, żeby to, o czym piszesz można nazwać zatruciem. Chyba, że zjadłeś, wypiłeś coś, co mogło to spowodować
Życzę powodzenia!

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽

Post autor: Gosieńka » 30 cze 2014, 08:51

Skoro brałeś antybiotyk to on mógł Ci wyniszczyć florę bakteryjną. Warto brać dodatkowo jakiś probiotyk który wzmocni organizm. Ostatnio dużo na forum jest o VSL#3. Poczytaj o nim, wejdź też na stronę producenta. Tam też znajdziesz ciekawe informacje. Ponoć ten probiotyk jest pomocny przy leczeniu CU (udowodnione naukowo). Ja go biorę od kilkunastu dni i jest lepiej, a męczyłam się z wodnistymi biegunkami. Wprawdzie dalej są ale już woda ze mnie nie leci ;) Tyle mogę dodać od siebie, mam nadzieję że choć trochę pomogłam :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 cze 2014, 11:19

Zrobiłaby też badania w kierunku zakażenia bakteryjnego/grzybiczego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 30 cze 2014, 16:10

kalka_96 pisze:Wyrostek często jest mylony z bólem okolicy kątniczo-krętniczej, w której lubi 'siedzieć' Crohn
u mnie w tej okolicy było akurat przewężenie jelita ,a objawy jak przy wyrostku.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

AnothaOne
Debiutant ✽

Post autor: AnothaOne » 30 cze 2014, 21:17

ulka: najnowsze wyniki badań krwi z wczorajszego pobytu na pogotowiu:

podaję tylko nieprawidłowe wskaźniki

CRP 9.6mg/l
glukoza 104 (górna granica)
WBC 10.55 (podwyższone)
RBC 4.38 (poniżej)
HGB 13.6 (trochę poniżej)
HCT 38.6 (poniżej)
NEUT 8.32 (powyżej)
MONO 1.18 (górna granica)

Mamcia: pod koniec 2013 miałem badanie mikrobiologiczne

clostridium difficile (ujemny)
nie wyhodowano salmonella i shigella
grzybów drożdżopodobnych nie wyhodowano
yersina spp nie wyhodowano
staphylococcus aureus nie wyhodowano

wyhodowano enetrobacter spp
wyhodowano pałeczki otoczkowe klebsiella pneumoniae

Gosieńka: antybiotyk był podawany dożylnie

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 01 lip 2014, 19:40

Crp, wbc podwyższone więc stan zapalny jest. Czy twoje objawy nadal są? Mam wrażenie że to jest zaostrzenie cu spróbuj do gastrologa się dostać, bo samo nie przejdzie. Bierz probiotyki i przedewszyttkim idź do lekarza masz trochę anemii i jak tak dalej będzie to się ona pogłębi.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 lip 2014, 19:41

To są niewielkie odstępstwa od normy i nie świadczące o niczym. Badania bakteriologiczne sprzed pół roku nie to historia, chyba że już wtedy miałeś takie same objawy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

AnothaOne
Debiutant ✽

Post autor: AnothaOne » 01 lip 2014, 20:54

wyniki zaniżone, bo po dwóch dniach od wyjścia ze szpitala trafiłem na pogotowie. Więc pewnie się poprawią gdy tylko będzie trochę dłużej OK. Od pogotowia mój stan jest OK. Jedno/dwa miękkie wypróżnienia dziennie. I tak od dwóch dni.

Jutro jadę się zapisać na enterografię do kliniki w Katowicach. Jednak oczywiście trzeba będzie czekać dość długo na samo badanie. Do gastroenterologa mam termin dopiero na pierwszą połowę sierpnia (co za kraj :neutral:) Wcześniej nic nie zrobie, chyba że nie daj Boże trafię do szpitala i wymuszę przeniesienie do kliniki gastroenterologicznej.

Plan jest więc taki żeby przeczekać do wizyty u gastro. Do tego czasu dieta cud (często i gęsto nutridrinki), suplementacja witaminami (special two), omega3 i probiotyki (jestem dopiero na etapie rozpoznawania które będą ok, na razie mam enteromax). Prywatnie będę robił badania krwi żeby nic złego się nie stało do tego czasu.

A jak znowu nastąpi jakiś atak to trzeba będzie przeczekać i jakoś znosić znudzone/niezadowolone miny lekarzy na pogotowiu :evil:

Mamcia

świeższych wyników nie mam. Pomyślę o zrobieniu prywatnie nowych badań.

PS. Kolonoskopie miałem robioną również pod koniec 2013 roku. Co ciekawe za pomocą endoskopu nie zauważona żadnych zmian w ileum terminale. Jednak już wycinek z tego miejsca wykazał Ileitis Chronica. Więc jakieś niewyraźne podejrzenie Crohna (którego nie chce!) już wtedy się chyba rysowało (średnio się znam...)

Mam nadzieję że w miarę logiczny plan powrotu do życia sobie wymyśliłem. Jeśli są w tym jakieś luki to proszę piszcie i krytykujcie do woli :!:

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 lip 2014, 21:05

Czyli masz CU z dużym ??? Może jednak lepiej trafić do ośrodka, który się tobą zajmie nawet inwestując w pierwszą wizytę. Per saldo może być to korzystniejsze niż robienie badań za własna kasę.

AnothaOne
Debiutant ✽

Post autor: AnothaOne » 01 lip 2014, 22:15

Mamcia pisze:Czyli masz CU z dużym ??? Może jednak lepiej trafić do ośrodka, który się tobą zajmie nawet inwestując w pierwszą wizytę. Per saldo może być to korzystniejsze niż robienie badań za własna kasę.
zdiagnozowano CU, ewidentnie pierwsze kolonoskopie na to wskazywały. Jednak objawy ostatnio (od ok. roku) się lekko zmieniają i ta ostatnia kolonoskopia chyba wskazuje na zmianę Cu w Cd niestety.... wyjaśnić sytuację ma enteroskopia.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 02 lip 2014, 08:15

AnothaOne pisze: Jednak już wycinek z tego miejsca wykazał Ileitis Chronica
nie chce Ci zmieniac koncepcji ale mnie juz 2 lekarzy powiedziało że to nie jest CD przy takim opisie. Mało tego, w Krk masz jak w banku usłyszeć, że takiego stanu sie nie leczy.
Agula 84 :)

AnothaOne
Debiutant ✽

Post autor: AnothaOne » 02 lip 2014, 14:14

Agula84 pisze:
AnothaOne pisze: Jednak już wycinek z tego miejsca wykazał Ileitis Chronica
nie chce Ci zmieniac koncepcji ale mnie juz 2 lekarzy powiedziało że to nie jest CD przy takim opisie. Mało tego, w Krk masz jak w banku usłyszeć, że takiego stanu sie nie leczy.
jeśli masz zmieniać moją koncepcję w TAKI sposób, to zmieniaj dowoli! :roll: oby!

[ Dodano: 02-07-2014 ]

dziś miała miejsce ciekawa sytuacja.

byłem w szpitalu klinicznym na Medyków w Katowicach-Ligocie, ze skierowaniem na enterografie MR. Wstępna wizyta na izbie przyjęć miała być decydująca odnośnie ustalenia terminu badania. Oczywiście wyszedłem z niczym. Lekarz powiedział że nie ma sensu robić badania w trybie ambulatoryjnym oraz nie MR, a jedynie TK. Tym samym podważył opinię wyższego rangą lekarza kierującego. Mam się zgłosić z tym do jakiegoś ośrodka w Tychach (nazywa się TOMOGRAF :) Więc zamiast robić badanie pod nosem, w klinice, muszę teraz jechać do Tych na tomograf (mając na skierowaniu rezonans nawet nie wiem czy to skierowanie uznają). Co to się robi... mój gastro jest byłym pracownikiem kliniki i chyba mu chcą nosa utrzeć :evil:

przepraszam za liczne modyfikaje textu ale w miedzyczasie się dokształcam z tych badań :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”