Crohn z yersinią

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: Crohn z yersinią

Post autor: ulka1986 » 26 lut 2014, 07:02

Nie boleriozy nie robiłam. A jeszcze dziwne jest właśnie to że mi antybiotyk nie szkodzi a wręcz mam wrażenie że zawsze jak jakiś biorę ti stolec się robi ładniejszy a 3-4 tygodnie po antybiotyku znów się robi luzny i nie mam krwawien jedynie ogromne ilości sluzu....
No i jestem po wizycie u dr. I niestety szansa na to aby wszystkie objawy były od yersinia są znikome, dostałam ciprinex na 2 tygodnie, bo jak wiadomo że bakteria jest to lepiej ją wytepic... Tak więc marzenie o zdrowym jelitku poszły w śnią dal. :wink: ale za to weszła opcja humiry.... Ale to opisze q innym wątku :mrgreen:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 26 lut 2014, 21:15

ulka1986 pisze:A jeszcze dziwne jest właśnie to że mi antybiotyk nie szkodzi a wręcz mam wrażenie że zawsze jak jakiś biorę ti stolec się robi ładniejszy a 3-4 tygodnie po antybiotyku znów się robi luzny i nie mam krwawien jedynie ogromne ilości sluzu...
też po Cipronexie miałem lepiej na chwilę...

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Nibiru » 26 lut 2014, 23:07

Dżordż pisze:też po Cipronexie miałem lepiej na chwilę...
A potem trochę gorzej niż przed ?

Dżordż
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Dżordż » 28 lut 2014, 14:43

Dżordż napisał/a:
też po Cipronexie miałem lepiej na chwilę...

A potem trochę gorzej niż przed ?
Na jakiś czas pomogło a potem znów gorzej.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 28 lut 2014, 15:20

Dżordż, i co wkońcu pomogłoby? Czym to wytepic?
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Nibiru » 28 lut 2014, 17:27

ulka1986 pisze:Dżordż, i co wkońcu pomogłoby? Czym to wytepic?
Jeżeli chciałabyś wytępić przewlekłą Yersinia musiałabyś brać przez około 30 dni kombinację dwóch antybiotyków:
1. cefalosporyna III generacji – + aminoglikozyd
lub
2. cefalosporyna III generacji + – fluorochinolon
lub
3. aminoglikozyd + – fluorochinolon.

ree
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: ree » 28 lut 2014, 17:33

Już mi się w głowie kręci od tych nazw antybiotyków..
Ja dalej biegam 5-6 razy do toalety ale jeszcze nie jest to aż tak 'biegunkowe', bardziej luźne.
Dziś przy wizycie u internistki dała mi dużo nadziei, że może to tylko yersinia.. Ale gastrolog tylko chciał wykluczyć żeby nie powodowała szkód.. Zwariować można.

Poza tym mam pewne wątpliwości co do mojej bakterii. Bo w każdym artykule inne normy dla wyników.. Ja mam przy igM tylko 14,1 (według tabeli >12 wynik dodatni). Ale Wy tu piszecie o znacznie wyższych wynikach.. Metoda badania ELISA, PB-01_LEB/DS.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Dżordż » 28 lut 2014, 21:19

ulka1986 pisze:Dżordż, i co wkońcu pomogłoby? Czym to wytepic?
Ja Yersini nie leczyłem tylko na Crohna pomogło, czy mam jersinie dowiem się dopiero po bad.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 28 lut 2014, 21:41

Wiecie co głowa mi już od tego myślenia pęka... Chyba nie wezmę antybiotyku od gastro(ciprinex) i idę q poniedziałek do internisty po skierowanie do lekarza chorób zakaźnych. Nie chcę się truc pojedynczymi antybiotykami które i tak pewnie nie pomogą. Niech spec da mi odpowiedni zestaw który raz a porządnie się z tym problemem rozprawi.

ree
Początkujący ✽✽

Post autor: ree » 07 kwie 2014, 11:13

Mi się udało wytępić yersinię za pierwszym razem cipronexem :). Nawet Pani dr była zaskoczona, ale oczywiście przy okazji złapałam inną :).

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 07 kwie 2014, 14:57

mi dopiero wytępiło bakterię po braniu antybiotyku 4 razy
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Moon
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: Moon » 23 lip 2014, 23:23

hej, odgrzeję troche ten wątek, czy to możliwe, że mam np tylko yersinioze? czy yersinioza to raczej "dodatek" do Crohna? Obejrzałam wątek i większość z Was ma tez Jersinioze oprócz Crohna, albo innej choroby, jeśli dobrze zrozumiałam.

nic jeszcze nie rozumiem z tego wszystkiego :(

wydawało mi się na początku, że to albo Yersinioza albo Crohn, a teraz widze, że to wszystko nie jest takie proste. I mogę mieć jedno i drugie.

chociaż teraz lekarze się skłaniają ku chorobie crohna

ehh :/

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 lip 2014, 12:36

Yersinioza występuje częściej u chorych na CD niż populacji ogólnej, ale nie jest przyczyną CD. Natomiast przy diagnostyce różnicowej trzeba brać ją pod uwagę tak jak i zakażenia innymi patogennymi szczepami bakterii. Podobne objawy daje też gruźlica jelita. Nie pamiętam statystyk u dorosłych, u około 1/10 dzieci z CD wykrywa się DNA patogennych szczepów Yersinii w próbkach pobranych w trakcie kolonoskopii.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 24 lip 2014, 12:45

Moon, to zależy możesz mieć oba lub pojedynczo... To zależy od badań leczenia i wyników terapii, jeśli wyszło że masz bakterie to trzeba ja antybiotykami potraktować i po jakimś czasie powtórzyć badania, jeśli pi mimo pozbycia się bakterii objawy i stan wyglądu jelita się nie poprawi to masz crohna.
Jeśli wyleczysz bakterie i objawy ustąpią i nie wrócą pomimo nie brania mesalazyny, itd to można uznać ze to była tylko yersinia...
Głównym problemem jest to że i yersinia i crohn mogą dawać takie same objawy a nawet w kolonoskopi wyglądają tak samo i diagnostyka jest bardzo trudna :smutny: nic tylko trzeba wykonywać badania i szukać przyczyny aż będzie 100% pewności co cię ,,za,, bardzo polubilo :neutral:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 lip 2014, 12:50

ulka1986 pisze:jeśli wyszło że masz bakterie to trzeba ja antybiotykami potraktować i po jakimś czasie powtórzyć badania, jeśli pi mimo pozbycia się bakterii objawy i stan wyglądu jelita się nie poprawi to masz crohna.
bardzo stanowcza i odważna "diagnoza" :wink:
Tak może być,ale nie musi.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”