Podejrzenie CD...

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
endorfinka
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie

Podejrzenie CD...

Post autor: endorfinka » 09 lut 2014, 18:38

Witam,
jakiś czas temu pisałam tutaj o synu wówczas lat niecałe 6, obecnie lat 7 z małym hakiem, od 1,5 roku leczony na chorobę Crohna, potwierdzoną histopatami.

Otóż zachodzi podejrzenie że ja też go mam.
Od około 2 lat biegunki z kolkowymi rozdzierajacymi bólami brzucha, w różnym rytmie, czasem z dłuższą przerwą czasem krótszą.
Od jakiegoś roku, nawracają namiętnie kilka razy w tygodniu, czasem jest to kilka dni z rzędu, czasem 2-3 dni przerwy i znów.Bardzo rzadko zdarza się okres zaparciowy, że np tydzień bez wizyty w wc w wiadomej sprawie po czym pojawia się kilkudniowa biegunka.
Kompletnie niezwiązana z posiłkiem, czasem zjem kromkę chleba o godz 8 a o 16 pojawia się znikąd biegunka. Przez okres około roku - 15 kg na wadze.Od 2 lat przyjumę Controloc lub Emenerę ( ból żołądka, nasilające się jesienią i wczesną wiosną)
Dwa tyg temu ogromny ból brzucha, promieniujący do pleców, głównie pod prawym łukiem żebrowym i po środku,nasilający się bardzo w czasie ruchu , temperatura do ponad 39.
Myślałam że być może to wyrostek lub jakieś zapalenie pęcherzyka żółciowego więc zrobiłam usg, tam wykluczono jedno i drugie, za to wyszedł obrzęk końcowego odcinka jelita cienkiego i powiększone węzły krezkowe.
Padło podejrzenie że jakaś infekcja bakteryjna jelit, dostałam antybiotyk i debretin.
Jednak poprawy zero ( ból brzucha mniejszy,dużo mniejszy ale to chyba za sprawą leków przeciwbólowych ) od niedzieli do piątku biegunka . Więc stanęło na tym, że coś jest nie tak, podejrzenie nieswoistego zapalnie jelit chyba dużą rolę w tym podejrzeniu odgrywa fakt że syn choruje, w czwartek kolonoskopia.

I tu moje pytanie, na co może wskazywać obrzęk jelita cienkiego? Czy jest się czego bać?
Czy ten obrzęk może nasilać ból w czasie kolonoskopii??

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”