CD pogorszenie stanu...

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nosek7
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie

CD pogorszenie stanu...

Post autor: nosek7 » 24 sty 2014, 19:57

Cześć wszystkim, ostatnio zauważyłem że częściej muszę chodzić do łazienki co jest spowodowane biegunką... znaczy na początku jest normalny stolec a po chwili biegunka a na koniec dość sporo krwi, do tej pory stolec był normalny rzadko w sumie "od święta" pojawiała się krew ale minimalnie a teraz jest jej naprawdę dużo. obecnie stosuję:
Rano: Asmax 500 mg 3 tabletki + imuran 50mg 3 tabletki do 15 stycznia po 15 lekarz kazał mi zwiększyć do 4
wieczorem Asmax 500 mg 3 tabletki
krwawienie dość spore, częstsze wizyty w toalecie i dłuższe przede wszystkim zaczęły się jakiś tydzień temu. odżywiam się normalnie, tzn. brak smażenia, ciężkich potraw, warzyw i owoców wzdymających i zawierających błonnik. Piję dwie kawy dziennie rozpuszczalne z mlekiem. Potrawy przygotowywanie na parze, głównie chude mięso ala kurczak.
Coś poradzicie? zbliża się okres kiedy choroba dała o sobie znać czyżby atak po remisji? w lutym będzie rok od zauważenia pierwszych objawów.
Może pora wybrać się do lekarza wcześniej, nie czekając do marca?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: CD pogorszenie stanu...

Post autor: ulka1986 » 24 sty 2014, 20:03

nosek7, oj tak to chyba pora na lekarza
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Goga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: małopolskie

Post autor: Goga » 24 sty 2014, 20:27

Hej,
według mnie też lepiej do lekarza. My z mężem jak zaczynają się tylko jakieś dolegliwości to zaraz idziemy. Da jakieś lekarstwo i już jest lepiej :wink:
Fakt czasami ciężko się dostać tak z dnia na dzień, ale załatw sobie ewentualnie skierowanie od rodzinnego z dopiskiem PILNe i powinni Cię przyjąc od kopa.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 24 sty 2014, 22:42

nosek7, a czemu bierzesz Asamax a nie Salofalk jak masz CD? Asamax działą tylko w jelicie grubym a zmiany w Cd najczęściej są w cienkim.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

irek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: irek » 25 sty 2014, 15:21

nosek7 pisze: Piję dwie kawy dziennie rozpuszczalne z mlekiem.
Jak dla mnie ryzykowne.A jaki jest twój stosunek do cukru,ciast i alkoholu?

lorema

Post autor: lorema » 25 sty 2014, 19:05

nosek7, czytałam w innym Twoim temacie, że masz zmiany w jelicie cienkim i grubym, powinno to być potwierdzone opisem po wykonanym badaniu, o którym wspomniałeś i z tym opisem możesz iść do każdego innego lekarza, który oprócz badania brzucha również zleci wykonanie innych badań.
Jeżeli masz zmiany w jelicie cienkim, raczej wskazana byłaby Pentasa, bo jak już wyżej wspomniano Asamax działa w jelicie grubym, a Salofalk działa od jelita krętego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”