Crohn Disease-moje doswiadczenia

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zbig
Debiutant ✽
Choroba: CD

Re: Crohn Disease-moje doswiadczenia

Post autor: Zbig » 21 paź 2006, 16:05

Hej!
We wtorek idę do szpitala na likwidację stomii.
Na pewno wielu z was przeszło juz ten zabieg, dlatego mam prośbę: napiszcie, jak to jest.
Jak wygląda przygotowanie do operacji (rurki i te rzeczy), jak długo trwa, co się dzieje po operacji (rurki i te rzeczy), okres pobytu w szpitalu, okres rekonwalescencji, przystosowanie ukladu pokarmowego do nowych (starych :-) ) warunków, ewentualne powikłania itp.
Będę wdzięczny za szczegółową informację- może przyda się także innym.
Zbig

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 21 paź 2006, 16:58

USG jelit??nie robi sie ,chyba ze hydrosonografie ale nie wiem czy ktos to robi,,,
jesli chodzi o wlosoglowke swinska to chyba to zalezy od wlasnego nastawienia,,,
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 paź 2006, 18:45

Już kiedyś pisałam, że z USG można dużo wyczytać. W szpitlalu, gdzie leczy się Mysza jest taki jeden spec. Nie wiem na czym to polega,ale jak przykłada głowicę to nawet ja widzę zgrubienia, przewężenie itp. Uyszy diagnoza została postawiona w sumie na podstawie USG, bo zmiany tylko w cienkim, a kolonosopi dwubalonikowej wtedy nie było. w styczniu jak miała zaostrzenie to enterokliza nie wykazala dużo więcej niż dr odczytał z USG.
O włosogłówce ostatnio na żadne nowe prace nie trafiłam, ale muszę szczerze powiedzieć, że nie wszystko czytam.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 21 paź 2006, 22:59

No widzita a nam tu mowia ze sie nie da...
Wydaje mi sie ze malo jest takich lekarzy...
Obrazek

Awatar użytkownika
BeataM
Początkujący ✽✽

Post autor: BeataM » 23 paź 2006, 11:52

przy ostatnim pobycie wszpitalu wykryli u mnie helicobakter pylori .Przy wypisie dostałam zestaw recept na te bakterie,ale nikt nie ostrzegł mnie że mam zacząć brać gdy stan jeli się ustabilizuje :evil: Masakra! bóle, nudności,rewolucja w jelitach od nowa ,myślałam że nie wytrzymam tego tygodnia a bałam się przerwać kurację.Teraz myślę, że ponowy rzut CU mógł być spowodowany tymi lekami.Przetrwałam to jednaki teraz żołądek mnie nie boli. :roll:
Czym jesteśmy wobec wieczności?
zajrzyj tu
Witaj [you]!

Awatar użytkownika
Zbig
Debiutant ✽
Choroba: CD

Post autor: Zbig » 03 lis 2006, 16:35

Hej!!!
Tydzien temu miałem operację polegającą na usunięciu stomii (przywrócenie ciągłości układu pokarmowego), a dziś jestem już w domu. Jest O.K., wszystko sie udało.
Życze szczęścia wszystkim, którzy w przyszłości przejdą podobny zabieg.
Zbig

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 03 lis 2006, 19:48

I szczescia Tobie ,oby twoje zdrowie bylo w jak najlepszym porzadku :mrgreen:
Obrazek

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Maciek » 03 lis 2006, 21:02

Zbig
Oby ta operacja okazała się nieustającą remisją.
Pozdro serdeczne
czasowa kolostomia - 22.12.06-29.03.07, 8.05.07-23.01.08

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 04 lis 2006, 15:34

BeataM pisze:przy ostatnim pobycie wszpitalu wykryli u mnie helicobakter pylori .Przy wypisie dostałam zestaw recept na te bakterie,ale nikt nie ostrzegł mnie że mam zacząć brać gdy stan jeli się ustabilizuje :evil: Masakra! bóle, nudności,rewolucja w jelitach od nowa ,myślałam że nie wytrzymam tego tygodnia a bałam się przerwać kurację.Teraz myślę, że ponowy rzut CU mógł być spowodowany tymi lekami.Przetrwałam to jednaki teraz żołądek mnie nie boli. :roll:
Helicobakter sie normalnie leczy, jak lezalem jakies 2 lata temu na klinikach we wroclawiu to kilku chlopakow z oddzialu mialo wlasnie te bakterie ale leczyli sie bez zadnych klopotow.
Zenobius pisze:Z tego co pamietam to gdzies na forum bylo, ze wlosoglowka nic nie daje tak naprawde. Ale nie moge znalezc.
Ostatnio czytalem na ten temat duzo i wlosoglowka pomaga ale jak tylko sie ja odstawi stan zdrowia sie pogarsza...
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”