Leki przestały działać

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szamanek23
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Leki przestały działać

Post autor: szamanek23 » 02 gru 2012, 16:22

Witam.
W lipcu 2012 zdiagnozowano u mnie Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.Przebywałem w szpitalu 8 dni po tym jak miałem ponad 2 tygodnie krwistą biegunkę i latałem do wc ponad 20 razy na dobę .Wcześniej przez cały rok lekarze leczyli mnie na hemoroidy ,których nie mam.
Po wyjściu ze szpitala przepisano mi sulfosalazynę po której mam straszne bóle głowy ,więc zmieniona na salofalk.Moja pierwsza remisja trwała niestety tylko 1,5 miesiąca ,później było zwiększenie dawki leku i wlewki z czopkami salofalk .Znowu spokój i znowu tylko miesiąc.Teraz jest grudzień i choroba się nawróciła czyli w ciągu 5 miesięcy 2 razy już .A najgorsze jest to że moje leki już przestały działać nawet po tym jak zwiększyłem dawkę o ponad 100% salofalku z 4 tabletek na 9 do tego rano czopek i wieczorem wlewka .(czopek pentasa).Czy to normalne by remisja trwała niecałe 2 miesiące i ze leki przestały dzialać????
Jak myslicie jakie leki mogą mi pomóc w moim przypadku.Z góry dzięki Marcin z Bielska Białej
Marcin_Bielsko

szamanek23
Początkujący ✽✽

Re: Leki przestały działać

Post autor: szamanek23 » 02 gru 2012, 16:29

Szpital wojewódzki w Bielsku Białej.Zawsze wlewki mi pomagały już po 3-4 dniach.Teraz biorę już 2 tygodnie i żadnej poprawy
Marcin_Bielsko

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 gru 2012, 21:17

Sterydy nie działają na podtrzymanie remisji, ale pozwalają ją szybko osiągnąć. Czopki, wlewki, pianka - to zależy jaką cześć jelita masz zajętą. I jeśli zaostrzenia będą częste to próba wprowadzenia immunosupresji.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anne
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Anne » 02 gru 2012, 23:52

Racja, mnie na nogi postawiły dopiero sterydy. Ale jak ktoś jest sterydozależny to później trudno odstawić. Nie mniej jednak warto spróbować. Immunosupresja trochę mnie przeraża. Jeszcze się wstrzymuję.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

szamanek23
Początkujący ✽✽

Post autor: szamanek23 » 03 gru 2012, 20:06

Mamcia zajętą mam odbytnicę i esicę więc co byś polecała ???
Bo faktycznie mesalazyna to trochę za mało .
Jeżeli chodzi o sterydy to dostawałem w szpitalu (Hydrokortyzon)
I jeszcze jedno pytanie , czy ta choroba może rozprzestrzenić się na całe jelito???
Z góry dzięki za odpowiedź.Marcin
Marcin_Bielsko

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 gru 2012, 21:42

Czyli sterydy miałeś raz?? Cóż zadecyduje lekarz i ty, ale zaostrzenia są często. Można spróbować wlewki z hydrokortyzonu lub piankę z budesonidu, ale chyba trzeba takie pomyśleć o immunosupresji.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2012, 21:23 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

szamanek23
Początkujący ✽✽

Post autor: szamanek23 » 04 gru 2012, 13:05

Witam ponownie.Właśnie dziś wróciłem od lekarza .Przepisał mi Encorton w dawce startowej 3 tabl.10mg rano i 2 tabletki popołudniu .Do tego dalej salofalk i wlewki.Obawiam się trochę tego sterydu .No ale cóż zrobić jak trzeba:(
Marcin_Bielsko

szamanek23
Początkujący ✽✽

Post autor: szamanek23 » 04 gru 2012, 16:19

W sumie 50 mg na dobę .I co tydzień zejście o 5 mg :smutny:
Marcin_Bielsko

Awatar użytkownika
ainoh
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: ainoh » 04 gru 2012, 16:31

witam, ja równiez mam problem z jelitami, od wrzesnia choruję, jestem na encortonie zaczynałam od dawki 60mg na dobe ale od 9 dni zaczynam schodzić co 3 dni o 5 mg w dół; dzis mam dawkę 45 mg i juz zaczyna się nawrót choroby opórcz tego dostaję sulfasalazynę 3 razy dziennie po 2 tabletki i jestem przerażona kolejnym nawrotem biegunek :(
ainoh

szamanek23
Początkujący ✽✽

Post autor: szamanek23 » 04 gru 2012, 16:37

Spróbuj może wlewek mi bardzo pomagały ale też do czasu.A Jeżeli chodzi o encorton to dopiero od jutra zaczyna brać więc doświadczenia nie mam.
Ja choruję półtora roku a zdiagnozowano dopiero w tym roku w lipcu.Wcześniej doktorki leczyli mnie na hemoroidy których nie mam
Marcin_Bielsko

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 gru 2012, 21:25

I sulfa w dawce 3 g to mało.

Anne
Początkujący ✽✽

Post autor: Anne » 05 gru 2012, 21:46

Encorton cuda czyni :wink: A z tym zejściem ze sterydów są różne zalecenia. Są lekarze, którzy proponują mix: przez kilka dni dawki naprzemiennie, np. 10, 5,10,5. Ja tak zeszłam ze sterydów i na razie jest super. Do kolejnego zaostrzenia...

szamanek23
Początkujący ✽✽

Post autor: szamanek23 » 06 gru 2012, 14:29

Dziś biorę drugi dzień encorton .Rano 30mg i potem o 16.00 20mg razem 50 mg na dobę.
Zmiany jakie zaobserwowałem już po pierwszym dniu to -parcia w dzień ustały są tylko rano .I strasznie kręci się w głowie :roll: ale tak przyjemnie:)

[ Dodano: 06-12-2012 ]
Po jakim czasie brania encortonu osiągnęliście remisję ???I ile trwała???
Marcin_Bielsko

Anne
Początkujący ✽✽

Post autor: Anne » 06 gru 2012, 16:34

Brałam encorton prawie 3 mies. Od prawie 2 remisja. Trwa :wink:
Faktycznie daje takiego kopa, że można fruwać :lol: Ale to tylko na początku. Potem się organizm przyzwyczaił i to dziwne, aczkolwiek przyjemne, wrażenie minęło. Przyznam jednak, że przez cały czas brania encortonu fizycznie czułam się dobrze. Był mały problem z pierwszą próbą odstawienia, ale przy drugiej się udało.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 06 gru 2012, 19:30

szamanek23 pisze:Po jakim czasie brania encortonu osiągnęliście remisję ?? ?I ile trwała???
poszukaj odpowiedzi na forum, np. tu jest kilka postów do wydłubania :wink: viewtopic.php?t=6053&postdays=0&postord ... a&start=15 i w innych tematach w tymże dziale.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”