Wydalania kału raz na 4 dni ???

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nocnymarek
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Wydalania kału raz na 4 dni ???

Post autor: nocnymarek » 28 paź 2012, 18:39

Niecały tydzień temu w piątek byłem w poradni gastroenterologicznej i dostałem leki na CU. Od soboty zacząłem brać leki i niby wszystko było dobrze. Stwierdziłem, że trzeba zmienić dietę i od początku tygodnia na 2 śniadanie zawsze zjadałem jedno lub dwa jabłka. Wydawało mi się, że wszystko jest w porządku, ale niestety we wtorek po kolacji ( zjadłem płatki z mlekiem) od razu dostałem takiej :wc: , że nie dało się wytrzymać, a wcześniej mogłem pić mleko bez przeszkód. Kał był bardzo dziwnie wąski i mam pytanie czy jest to spowodowane, że najprawdopodobniej moje jelito się kurczy jeśli dostaje za dużo błonnika czy powód może być inny? Od tego nieszczęsnego wtorku do dzisiaj nie wydaliłem kału gdzie przed braniem leków wydalałem się 2-4 razy dziennie. Chciałbym się zapytać Was moi drodzy co mam robić? Z góry dziękuję za pomoc :roll:
Żeby zwyciężać trzeba walczyć..

Anne
Początkujący ✽✽

Re: Wydalania kału raz na 4 dni ???

Post autor: Anne » 28 paź 2012, 18:53

Uważaj z tymi jabłkami, zwłaszcza na skórkę. Ja obieram, a i tak jabłka jem od święta. Jak masz problemy ze zrobieniem :wc: to wypij kawę, mi pomaga.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Choroba: CD

Post autor: nataliak71 » 29 paź 2012, 22:05

nocnymarek pisze:dostałem takiej :wc: , że nie dało się wytrzymać
często jak dużo się wypróżnię to potem kilka dni nie chodzę na toaletę w ogóle. Czujesz się teraz jakiś wzdęty? masz gazy?
nocnymarek pisze:zjadałem jedno lub dwa jabłka
jabłka zawsze na mnie działają poganiająco więc to chyba one tak na Ciebie podziałały :)
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: panbubka » 30 paź 2012, 07:25

nocnymarek pisze:Od tego nieszczęsnego wtorku do dzisiaj nie wydaliłem kału
Mnie się wydaje, źe to reakcja na leki. Też tak mam, że gdy po jakiejś przerwie zaczynam brać leki na kilka dni mnie stopuje a po kilku dniach wszystko wraca do normy (u mnie norma to raz dziennie). Chociaż przyznac trzeba, że tych kilka dni określiłabym jako stan lekkiego dyskomfortu. Czuję się wzdęta jak balonik. Kawa też mi wtedy pomaga.

nocnymarek
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: nocnymarek » 30 paź 2012, 15:38

Nie czuję się jakoś pełny,a gazy mam, ale też nie jakieś Bóg wie jakie.. Zobaczymy jeszcze kilka dni i wtedy się okaże, ale dziękuję za rady :roll:
Żeby zwyciężać trzeba walczyć..

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”