Stopniowe pogarszanie się wyników a sterydy

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
withapain
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Stopniowe pogarszanie się wyników a sterydy

Post autor: withapain » 19 paź 2012, 19:58

"Od 30cm występują liczne nadżerki [w kątnicy] pokryte włóknem. Największe nasilenie zmian we wstępnicy i kątnicy"

Czopków i wlewek nie dał, dał imuran, salofalk i jeszcze jakieś inne pomocnicze leki.

Dzisiaj jedno wielkie hura, czułem się świetnie, a teraz nie wiadomo skąd wzięła się gorączka, około 38 st. ;< Chyba jednak nie ustrzegę się przed 3 miesięczną terapią sterydami

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 paź 2012, 21:11

To jest lokalizacja zmian typowa dla CD, czyżby w hist-pacie wyszło CU??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

withapain
Początkujący ✽✽

Post autor: withapain » 19 paź 2012, 21:17

w hist-pacie wyszło "colitis indeterminata". Lekarz nie określał konkretnie rodzaju choroby, dopiero wczoraj jak się dopytałem, powiedział "To raczej wrzodziejące zapalenie jelit, to nie Crohn"

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 paź 2012, 21:32

"Od 30cm występują liczne nadżerki [w kątnicy] pokryte włóknem. Największe nasilenie zmian we wstępnicy i kątnicy"
To najdziwniejszy opis makroskopowy CU jaki czytałam, chyba, że opuściłeś jakieś fragmenty.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

withapain
Początkujący ✽✽

Post autor: withapain » 19 paź 2012, 21:54

w całości z kolono to wyglądało tak:
"W znieczuleniu ogólnym koloskop wprowadzono do kątnicy. Od 30cm występują liczne nadżerki pokryte włóknem. Największe nasilenie zmian we wstępnicy i kątnicy - pobrano wycinki. Widoczne zmienione zapalnie hemoroidy"
Bo o te chodziło, prawda? Mam wszystkie badania, które miałem robione i tylko tutaj jest coś, co może być odpowiedzią na Twoje pytanie

Jeszcze z opisu ogólnego choroby:
"W związku z zaburzeniami wypróżniania wykonano badania endoskopowe przewodu pokarmowego - na podstawie obrazu makroskopowego wysunięto podejrzenie przewlekłego zapalenia jelit.
Na podstawie całokształtu obrazu klinicznego oraz wykonanych badań dodatkowych rozpoznano zapalenie stawów w przebiegu nieswoistego zapalenia jelit"

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 paź 2012, 11:13

To jest klasyczny, aczkolwiek skąpy opis CD - na pewno nie CU. Oczywiście przy wykluczeniu wszystkiego innego. Napisz gdzie się leczysz, bo jesteś Warszawy, a tu jest parę ośrodków, które naprawdę na NZJ się znają. Może być oczywiście mailem - może coś doradzę.

withapain
Początkujący ✽✽

Post autor: withapain » 20 paź 2012, 18:07

Ok, dzięki wielkie za chęć pomocy, już napisałem maila, jak znajdziesz chwilkę, by coś tam ogarnąć, to będę Ci bardzo wdzięczny. : )

[ Dodano: 20-10-2012 ]
dobra, coś mi ta opcja wysyłania maila nie działa.

Leczyłem się w Wojskowym Instytucie Medycznym na Szaserów, teraz prywatnie chodzę do doktora, który mnie tam leczył (doktor Marian Sułek).

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”