I mnie to czeka...

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Iza (Rima)

I mnie to czeka...

Post autor: Iza (Rima) » 09 mar 2004, 09:36

Witam ponownie! Tak marudzi3am z tymi tabletkami, ?e nie chce mi sie ich braa etc. a? w koncu biore dwie salazopiryny dziennie, bo mia3am straszne wzdecia i na szcze?cie nic poza tym. Wczoraj, dzieki Waszemu naprowadzeniu, uda3am sie do gastrologa, z którym porozmawia3am sobie na temat i leków i... niestety na temat kolonoskopii, której nigdy nie mia3am a jestem "szcze?liw?" posiadaczk? colitis od dwóch lat, tylko dwie rektoskopie. On powiedzia3, ?e musze miea kolo bo oni musza znaa stan ca3ego jelita a nie tylko jego cze?ci, q potem jak bedzie ok to ju? tylko rektoskopia raz do roku:) Strasznie zacze3am mu medzia na temat tej kolonoskopii, ?e takie bolesne etc. i wola3abym narkoze (zgodnie z tym co pisali?cie na forum - szybko sie ucze tak swoj? drog?), ale on mi powiedzia3, ?e szkoda zdrowia na narkoze i ?eym sie nie martwi3a bo skoro jestem w remisji to ju? jest plus a poza tym dostane ?rodek przeciwbólowy i nawet nie zd??e sie obejzrea a bedzie po wszystkim. Ale to dopiero za miesi?c, wiec póki co staram sie o tym nie my?lea. Mówi3, ?e trzeba mnie bedzie po3o?ya na 2-3 dni do szpitala, ale zauwa?y3am, ?e wielu z was przygotowywa3o sie do badania w domu? Czy tak te? mo?na? Pozdrawiam serdecznie...

Awatar użytkownika
Aneczka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: I mnie to czeka...

Post autor: Aneczka » 09 mar 2004, 10:06

hej Izka!!

pewnie, ze mozna sie przygotowac w domu tylko, ze moze Twojemu lekarzowi chodzi o to, ze to "Twoj pierszy raz". Sama wlasciwie nie wiesz jak zareagujesz na fortrans czy inne temu podobne wiec ja radzilabym Ci jednak isc do szpitala i zrobic to przygotowanie tam gdzie ebdziesz miala odpowiednia opieke. Nie chce Cie straszyc bo nie o to chodzi, ale roznie bywa i lepiej byc ubezpieczonym, a jak juz zobaczysz jak to jest wtedy bedziesz to robila sama w domu. A co do narkozy, to zapewne szkoda zdrowio, ja mialam juz 6 razy kolanko z narkoza a wciagu ostatnich 6 lat narkoze mialam 10 razy i oprocz tego, ze wypadaja mi wlosy to nie jest zle :PPPPP ja po prostu bym sobie nie dala bez narkozy poniewaz po kolanku dopada mnie wysoka temperatura i straszne bol no i lekarz powiedzial, ze prawdopodobnie to samo (bol) przezywalabym w czasie badania. Poki co to sie trzymaj i idz dla swojego bezpieczenstwa do szpitala..

pozdawiam

Ania
nie boję się śmierci, ona dodaje mi sił!

Handzia

Post autor: Handzia » 09 mar 2004, 14:19

Wg przepisów obowi?zuj?cych od nowego roku NFZ daje pieni?dze na kolonoskopie przeprowadzane tylko w szpitalu ,a nie jak poprzednio równie? na skierowania z poradni.Wiele o?rodków odwo3a3o sie od tej decyzji , uwazaj?c j? za absurdaln?.I dlatego teraz wszyscy ,którzy maj? kolo kierowani s? do szpitala.

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 11 mar 2004, 18:53

Kolonoskopia nie musi bya taka straszna. Raz, dawno temu, mia3am kolonoskopie, któr? przesz3am zadziwiaj?co g3adko bez narkozy. Nie by3o mi3o, ale praktycznie nie bola3o. By3am w okresie remisji. My?le, ?e bardzo du?o zale?y od wprawy i postawy lekarza. Niemniej jednak uwa?am, ?e powinno sie robia kolonoskopie w narkozie, ?eby oszczedzia i bólu, i stresu.
CU, j-pouch

jola
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: jola » 18 mar 2004, 03:39

witam a ja mialam kolonoskopie po dwóch miesiacach krwawienia non stop (tzn krwawych biegunek )podano mi prednizon(steryd) nie pomoglo z cisnieniem 50/38 wyladowalam na 3ó?ku do kolonoskopii z tego bolu i wyczerpania nie pamietam bólu tego badania ale widzialam swoje kichy na monitorku ani jednego miejsca zdrowego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! porazka dzis minely 3 miechy po tej tragedii która w sumie trwala pó3 roku!!!!!!! i czuje sie swietnie nie jem nic co z cukrem ani maka ani mleka i jego pochodnych wielu innych rzeczy i poki co czuje sie swietnie jedno pytanko jak dlugo???????????????????????????????????? jola z canady jolaffka@wp.pl

Handzia
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Handzia » 18 mar 2004, 14:18

We wczorajszej gazecie wyczyta3am ,?e w pomorskim jest drugi w Polsce (pierwszy w Warszawie)szesnastorzedowy tomograf komputerowy ,który daje bardzo precyzyjny obraz ,gdy?" kroi "badany narz?d na plasterki grubo?ci 0,6 mm(kiedy? 10mm) i uzyskuje sie dzieki niemu w trakcie badania od 1 do 2 tysiecy zdjea,które nastepnie analizuje komputer. Wykryje on dos3ownie wszystko i jak napisali nawet " ig3e w stogu siana".Badanie trwa krótko ,dawka promieniowania jest minimalna.Aparat ten ma zastosowanie do badan wszystkich narz?dów " rurowych", a wiec :serce, tchawica, moczowody i jelita.Badanie to zastepuje kolonoskopie.Oczywi?cie kasa tego nie pokrywa i trzeba wy3o?yc na to 700z3 a chetnych nie brakuje.Zawsze uwa?a3am ,?e na jelita mog? sie leczya ludzie tylko z wypchanym portfelem!.

Awatar użytkownika
Aneczka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Aneczka » 19 mar 2004, 09:00

Handziu! no niestety porfel odgrywa przy tej chorobie znaczaca role, kolanko kosztuje ok 350 zl pod znieczuleniem ogolnym, do tego pare opakowan lekrstewek, USG od czasu do czasu...i mozna sie powiesic z braku kasy...zazdroszcze niektorym z was ze mozecie sie leczyc bezplatnie i ze macie mozliwosci robienia badan bezplatnie, ja nawet za wizyte place poneiwaz inaczej czekalabym meisiacami na pobyt w szpitalu, a tak nawet jak kasy chorych byly to nie musialam miec promesy i mnie przyjeli do szpitala. Niestety kasa jest w tym wypadku niezbedna, a trzeba skas ja brac, ja nawet usg nie mam za darmo bo limit miesieczny sie skonczyl i jak mam czekac kolejny meisiac to mnie az ....... trafia!!! taka nasza CHORA POLSKA!!! nie liczylam ejszcze ile wydalam na leczenie, lapowki (prezenty:P) itp., ale zapewne mieszkanko bym sobie juz zafundowala!!

buziaczki

Ania
nie boję się śmierci, ona dodaje mi sił!

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”