Strona 1 z 1

CU- ale czy to wszystko..?

: 16 sie 2012, 14:27
autor: 22pimkie22
Witam serdecznie ;)
Jestem tutaj nowa, zdecydowałam się napisać po poradę.
CU jest u mnie świeżo wykryte. Od ponad dwóch lat źle się czułam, ciągle lekarze sugerowali zaburzenia nerwicowe. Rok temu morfologia pokazała u mnie niedokrwistość, OB leciutko podwyższone (14). Generalnie byłam cięgle słaba i zmęczona, temperatura ciała 37,4, od czasu do czasu biegunka (jednodniowa, nigdy nic dłuższego). Aż w końcu w styczniu tego roku pokazały się objawy, które sugerowały nieswoiste zapalenie jelit. Morfologia wyszła super (o dziwo, ale w sumie ciągle brałam żelazo, magnez i od czasu do czasu potas), USG brzucha też, helicobacter ujemny- w końcu kolonoskopia pokazała stan zapalny odbytnicy. Zostało to zbagatelizowane, zostałam tylko pouczona, żeby nie pić mleka. Drugi rzut był na początku lipca, lekarz, który wykonał drugą kolonoskopię nie miał wątpliwości, że to CU, w odbytnicy były też afty (coś nowego od pierwszej kolonki). Czopki Pentasa i Asamax szybko przyniosły poprawę, temperatura ciała też spadła do 36,6. A tu nagle od trzech dni coś nieprzyjemnego- codziennie rano uczucie ssania w żołądku, zero apetytu przez cały dzień, puls nawet do 130 uderzeń na minutę, ogólna apatia, zapalenie spojówek... Jestem umówiona z lekarzem na kontrolę na 28 sierpnia, ale nie wiem czy tego nie przyspieszyć. Ma ktoś pomysł co to może być..?
Pozdrawiam serdecznie :)

Re: CU- ale czy to wszystko..?

: 16 sie 2012, 16:50
autor: djaymax
Jezeli to będzie się nasilało to trzeba przyśpieszyć wizytę

Re: CU- ale czy to wszystko..?

: 16 sie 2012, 17:02
autor: Gosia22
Może to uczulenie na Pentasę lub Asamax?
Zgadzam się z przedmówcą, jak nie przejdzie, przyspieszyć wizytę.

Re: CU- ale czy to wszystko..?

: 16 sie 2012, 20:54
autor: 22pimkie22
Gosia22 pisze:Może to uczulenie na Pentasę lub Asamax?
Zgadzam się z przedmówcą, jak nie przejdzie, przyspieszyć wizytę.
Nie jestem pewna co do uczulenia, bo leki mam już jakiś czas a te nieprzyjemne dolegliwości dopiero kilka dni. Dziękuję za radę, bardzo bym sobie życzyła, żeby to przeszło i mam nadzieję, że nie jest to nic poważnego :)

Re: CU- ale czy to wszystko..?

: 16 sie 2012, 21:29
autor: Mamcia
Może też być jakaś wirusówka, ale jak możesz przyspiesz wizytę. Tętno jeśli to nie jeden pomiar jest zdecydowanie za wysokie.

Re: CU- ale czy to wszystko..?

: 17 sie 2012, 09:16
autor: 22pimkie22
Tak sobie pomyślałam, że może to wcale nie żołądek. Tym bardziej, że doszło ciągłe parcie plus baaardzo luźne stolce. Pewnie COŚ się zbliża, grrr.

Re: CU- ale czy to wszystko..?

: 17 sie 2012, 11:27
autor: djaymax
może to nie zaostrzenie, ale lepiej trzeba dmuchać na zimne :p