Zaostrzenie - czy u Was też pojawia się z nienacka?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wtyku
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Zaostrzenie - czy u Was też pojawia się z nienacka?

Post autor: wtyku » 16 lip 2012, 10:06

Witam
Jeszcze 3 dni temu było ze mną całkiem nieźle. Chodziłem do toalety 2-4razy rano w ciągu pierwszej godziny po wstaniu i raz na jakiś czas pod wieczór 1x.
W piątek wieczorem zjadłem po kolacji sucharki z lidla (nie miałem pojęcia ze zwykłe zawierają sporo cukru, którego cały czas unikam) no i w sobotę się zaczęło. Rano kupka wodnista bóle brzucha, przelewanie się, straszne wzdęcia itd. Dodatkowo znowu mi zimno w kończyny, aż dreszcze mnie przechodzą, znowu kulka w gardle - ale to może być od nerwów) Co do tych sucharków to tak się tylko domyślam, że to mogło być od nich, ale nie koniecznie.
Nie mogę tego unormować. Schudłem w 2dni 1kg :(
Do tej pory byłem już właściwie na minimalnej dawce sterydów czyli 6mg. Ostatnio przy zaostrzeniu brałem 16mg. Poprawa była natychmiastowa.
Co teraz zrobić, co wy robicie przy zaostrzeniu? Zwiększyć dawkę sterydów chwilowo?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Zaostrzenie - czy u Was też pojawia się z nienacka?

Post autor: Baby » 16 lip 2012, 10:53

Mam dokładnie tak jak Ty. W piątek czułam się super, w sobote rano sie zaczęły bóle brzucha. Nie wiem czy to wina zupy czy leku jaki wzięłam po raz pierwszy po przerwie a może zmniejszenie dawki sterydu (ponad tydzień na mniejszej jestem). Biegunkę mialam taka jak po Fortransie. Do tego wymioty i silne bóle brzucha oraz mdłości. Wzięłam No-spę fotre, Tramal, Torecan, 2 Stoperany i jeszcze mnie pędziło. Zwymiotowałam jeszcze z 2 razy już sama wodą i trochę się polepszyło więc poszłam spać. Niestety wciąż boli mnie brzuch (jelitko) i mam mdłości. Leku - prawdopodobnego winowajcy nie biorę, mam dietę bardzo ścisłą, biorę co kilka godzin No-spę. Dziś idę do lekarza na wszelki wypadek aby się nie rozkręciło na dobre, bo ten ból jest okropny. Dodatkowo strasznie od kilku dni boli mnie okolica lewej nerki aż pod żebra ból promieniuje. Też zastanawiam się nad zwiększeniem dawki. W czwartek byłam u gastrologa już mnie brzuch pobolewał i dr powiedziała mi że jeśli ból będzie sie utrzymywał to mam zwiększyć dawkę Entocortu z 6 mg do 9 mg (czyli wrócić). Martwi mnie to, że mam niewydolność nadnerczy i powinnam ze sterydu zejść zupełnie a nie znów zwiększać. Biorę go już przecież ponad 1,5 roku w dawce 9 mg.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie

Post autor: nitosia » 16 lip 2012, 11:57

U mnie gdy pojawiło sie zaostrzenie, to lekarz kazał mi zwiększyć dawkę asamaxu i trzymać dietę. Gdy nie pomogło to włączył metronidazol.Okazało się, że dopadło mnie polekowe zapalenie jelit ( wcześniej brałam antybiotyk) i metronidazol zdziałał cuda - biegunka i bóle zaczęły ust ustępować, a męczyłam się z dwa tygodnie.
Pozdrawiam i życzę jak najszybszego polepszenia :)
Asamax 1x 6
Alfadiol 1x1
Controloc 1x1
Merkaptopuryna 3x1
Acticerol Fe 30 mg 1x1

CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://niemozebnosc.blogspot.com

wtyku
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: wtyku » 16 lip 2012, 12:04

właśnie ja też coś czuję, że jakiś antybiotyk może mi pomóc. Bo mogę mieć rozwój jakiś bakterii od tych sucharków z dużą ilością cukrów.
Tak czy inaczej mi pomagał zawsze każdy antybiotyk, nawet taki na zapalenie gardła typu bioracef itd.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 16 lip 2012, 12:56

wtyku, suchary na pewno Ci nie zaszkodziły aż tak :) Z tymi antybiotykami to różnie bywa najlepiej zrobić badanie posiewu stolca. Zazwyczaj na przewlekłą biegunka pomagały mi antybiotyki a ostatnio po antybiotykoterapii dożylnej przeszłam na doustna i zaczęła się rewolucja. Wróciłam w trybie natychmiastowym do szpitala. Metronidazol i Bactrim nie zawsze jest złotym środkiem :) Jeśli zaostrzenie się utrzymuje poszłabym do lekarza.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 16 lip 2012, 14:48

Nie na wszystkie biegunki pomaga antybiotyk - czasem wręcz przeciwnie. Nie wiem jak u Was, ale u Marcina biegunka bakteryjna bywa zielonkawa - w każdym razie jest całkiem inna od tych "crohnowych". Przy rozwolnieniu spowodowanym CD antybiotyków raczej unikam, bo tylko wyjaławiają już i tak wyjałowione jelito i powodują pogorszenie stanu. Wolę zwiększyć dawkę probiotyku, albo zastosować inny.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”