krew mimo remisji?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bambiś
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

krew mimo remisji?

Post autor: bambiś » 05 lip 2012, 10:29

Mam pytanie, czy to normalne ze mimo remisji która trwa 4 lata, miałam robioną sigmaskopie dwa miesiace temu no i potwierdzili ze jest remisja, mimo tego wszystkiego widac małe malutkie ślady krwi w kale. byłam w warszawie w klinice MSWiA musieli dac mi żelazo bo mam anemie, a przeciez krew powinna byc a nie ze co chwile mam braki żelaza i słaba hemoglobine, przeciez jak mam nawet okres to krew powinna sie odbudowac. Lekarz mówie ze przy CU zawsze bedzie jakas krew uciekac, co według mnie jest nielogiczne, jesli jelito jest zdrowe i jest całkowita remisja, to nie powinna uciekac. co wy na to?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: krew mimo remisji?

Post autor: Mamcia » 05 lip 2012, 23:34

W remisji jelito nie krwawi, chyba, ze ma się hemoroidy i krew też nie ucieka. prze 2 miesiące wiele też mogła się zmienić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 06 lip 2012, 19:52

Mi zdarza się przy remisji, że delikatnie polecą czarne niteczki krwi. Doktor mi to wytłumaczył, że to nie od zaostrzenia, tylko drobne naczynka krwionośne nie są szczelne i szybciutko pękają.. Wszystko się poprawiło jak brałam przez dłuższy czas rutinoscorbin.
Żelazo może się źle wchłaniać. Albo łączysz żelazo z wapniem. Wtedy jest gorsze wchłanianie.
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

aga_wu
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: aga_wu » 07 lip 2012, 12:33

Alutka86 pisze:Mi zdarza się przy remisji, że delikatnie polecą czarne niteczki krwi. Doktor mi to wytłumaczył, że to nie od zaostrzenia, tylko drobne naczynka krwionośne nie są szczelne i szybciutko pękają.. Wszystko się poprawiło jak brałam przez dłuższy czas rutinoscorbin.
w jakich dawkach brałaś rutinoscorbin?

Awatar użytkownika
sylunia80
Moderator
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: sylunia80 » 14 lip 2012, 11:57

U mnie pojawia się troszkę krwi podczas miesiączki mimo remisji.
Czasem jak mam wzdęcia to troszkę krwi też się pojawia.
27.01.2014-usunięcie jelita grubego, ileostomia...
28.01.2015-Uszycie j-poucha, zespolenie, ileostomia pętlowa
Po operacji...Nowe życie-inne życie bo ze stomią...
Plany na przyszłość-3 etap czyli zamknięcie stomii...9.02.2016
Rok 2016- od lutego bez stomii
Rok 2017-ropień i pierwsze objawy przetoki
Rok 2018 Walka z przetoką, komora hiperbaryczna, osocze
W planach operacja przetoki 12.02.2019...
Operacja 1.03.2019 i ponownie ileostomia

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 15 lip 2012, 10:31

aga_wu pisze: w jakich dawkach brałaś rutinoscorbin?
Powiem Ci szczerze, że nie pamiętam.. Aczkolwiek nie wiem czy to nie były maksymalne określone w ulotce..
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
djaymax
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: djaymax » 21 lip 2012, 00:10

bambiś pisze:Mam pytanie, czy to normalne ze mimo remisji która trwa 4 lata, miałam robioną sigmaskopie dwa miesiace temu no i potwierdzili ze jest remisja, mimo tego wszystkiego widac małe malutkie ślady krwi w kale. byłam w warszawie w klinice MSWiA musieli dac mi żelazo bo mam anemie, a przeciez krew powinna byc a nie ze co chwile mam braki żelaza i słaba hemoglobine, przeciez jak mam nawet okres to krew powinna sie odbudowac. Lekarz mówie ze przy CU zawsze bedzie jakas krew uciekac, co według mnie jest nielogiczne, jesli jelito jest zdrowe i jest całkowita remisja, to nie powinna uciekac. co wy na to?
Słuchaj, ja również mam CU i powiem ci jedno. Mi i moim rodzicom lekarz powiedział, że krew może być nawet w remisji, Ba może być nawet do końca życia. Nie przejmuj się za bardzo, chyba jeżeli występują dodatkowe objawy. Wtedy trzeba zacząć robić badania :)
Zdrowy jestę znów ;)
Twoje blizny są twoją siłą- P. Coelho

tomcio123
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: tomcio123 » 03 wrz 2012, 11:18

a oto moja historia mam tewraz poczotki chrona jestem na imuranie 100mg i 20mg sterydow i bylem pare dni w szpitalu bo byly dosc duze krwawienia ale teraz jest lepiej.Lecz co powinienem teraz dodac po kuracji sterydowej z lekow i w diecie.a vdrugie pytanie odnosnie ciezkiej pracy jak wy sobie radzice .prosze o odp.grunt ze mimo tej choroby nastawiam sie pozytywnie

[ Dodano: 03-09-2012 ]
a oto moja historia mam tewraz poczotki chrona jestem na imuranie 100mg i 20mg sterydow i bylem pare dni w szpitalu bo byly dosc duze krwawienia ale teraz jest lepiej.Lecz co powinienem teraz dodac po kuracji sterydowej z lekow i w diecie.a vdrugie pytanie odnosnie ciezkiej pracy jak wy sobie radzice .prosze o odp.grunt ze mimo tej choroby nastawiam sie pozytywnie

[ Dodano: 03-09-2012 ]

[ Dodano: 18-02-2014 ]
no wlasnie ja mam ciezko prace fizyczno i tez nie wiem czy odpusicic czy dalej harowac .jestem w czasie remisji .lecz ostatnio raz obfite krwawienie i nie wiem czy to znow zastrzenie czy jednorazowy wypadek oczywiscie nerwy przychodza i obawa ze zas meki.a jem 100mg imuran i 3gramy sulfasalazyny pkus kwas foliowy.pomozcie odnosnie zywienia i pracy czy zaprzestac tak ciezkiej pracy po 10 godz.dzenniewiadomo iz me schorzenie to lesniewski

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”