Trawienie

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Re: Trawienie

Post autor: aleksandra12 » 08 maja 2006, 21:56

U mnie na poczatku typowy IBS :) wzdęcia, lekkie bóle, biegunki. Tak ze trzy lata.
Potem bóle stały się coraz gorsze, morfologia spadła, chudłam. To już ok. roku.
Skończyło się na totalnej anemii, bólu aż do krzyku i niedowadze 10kg. Ten okres trwał tak trzy miesiące.
Krwi na oczy nigdy nie widziałam, czasami śluz, ale nie zwraccałam uwagi.
Pozdrawiam, Aleksandra

Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 08 maja 2006, 22:39

U mnie CU rozpoczęło się silnym bólem jakby kolkowym z lewej strony pod żebrami, silną biegunką z dużą ilością krwi. Tak że doktory sie nad właściwą diagnozą nie napracowały. Biegunka i krwawienie utrzymywały się latami. Wzdęć i bólów nigdy już potem nie miałem (no chyba, że się obżarłem jak prosię :oops: :D ).

Hanca
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
Kontakt:

Post autor: Hanca » 08 maja 2006, 23:11

Hmmm

Z tego co piszecie to moje objawy mogą równie dobrze być czymś gorszym niż IBS. Myślałąm, że jak mam to od 3 lat to napewno IBS. Też mam bóle pod żebrami z lewej strony, mogę wskazać miejsce w którym czyję jakby palący wrzód - a żołądek mam w porządku. Ale te bóle to sporadycznie mam. A czy stawianie sie jelit to takie twardnięcie? Mam tak czesto przy ataku bólu.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 08 maja 2006, 23:44

Ja nie mialam wogole krwawien tylko jedna wielka biegunka i bol,bol,bol.

chyba takie twardniecie..hm...nie wiem dokladnie
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 08 maja 2006, 23:48

Mnie tak bolało tylko tydzień, potem przestało i zaczęła się biegunka. Leczenie mi nie pomogło bo nie zdąrzyło, sulfę zacząłem brać po rektoskopii po dwóch tygodniach. Wygląda więc, że znalazło sobie ujście w biegunce i samo sobie poszło :wink:

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 09 maja 2006, 08:00

Hanca, szybko szukaj dobrego gastroploga. Wcale nie musi byc w rybniku. możesz w Każdym miejscu w Polsce. Potrzeben tylko skierowanie od lekarza rodzinnego do gastrologa, jak nie da to zmień lekarza- na ten temat były całe tony postów. Mając skierowanie jedz gdzie chcesz. Poznałam wczorja dziewczyne, która od 6 lat leczyli na IBS- makabra, skonczyło się wycięciem dobrego kawałka jelitek, jest wychudzona i nie ma tak naprawdę lekarza prowadzącego ( gastrologa ) bo do miejscowych boi się isć. I oczywiście ma crohna.Co do odżywek skontaktuj się z Misia, ona dużo wie na ten temat. A z odżywek na recepte - niedrogo jest peptisorb ( 50% znizki), wychodzi 20 zł za paczkę. Jak zamówisz każda apteka sprowadzi- bo będzie recepta. na marginesie rybnik jest na śląsku, a na forum dużo osób stamtąd, może na miejscu wskażą sensowenego lekarza.
pozdrawim
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: dota » 09 maja 2006, 13:38

jest jeszcze inny sposób, można od lekarza rodzinnego wziąc skierowanie do szpitala i tam niech przebadają, odpadnie oczekiwanie na kolonoskopie.
pozdrawiam

Hanca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Hanca » 09 maja 2006, 17:09

Wybieram się po skierowanie i rozglądam się w poszukiwaniu dobrego lekarza. Strasznie mnie boli nie powiem co :cry:

hindus
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: hindus » 09 maja 2006, 20:52

Hanca - szukaj szukaj napewno trafisz na dobrego - ja mam 21 lat - mnie jedna pani doktor lekarz rodzinyn badała i badała itd niedługo to by mi chyba uda kazała smarować smalcem - znachorka ;) juz chyba nie miała pomysłów i sie naczytała.... usg norma, węzyk przełyk też norma, pojechałęm sobie bez zadnego myslenia bo wole go przyjac i wiedziec ze niec w żołądku nie ma niż potem żałowac, 2 razy kolonoskopia - też norma :) pomimo tego że niby to dziwne to wcale głupio sie nie czułem robiąc te badania - nawet nei myslałem o tym ze przyjdzie mi przyjmowac te weze itd :) nie patrze na opinie innych bo to moje zdrowie i to sie liczy :) - ja na kolono dostałem jak powiedziałem innemu lekarzowi w tej mojej przychodni o krwi w kale - przynajmniej tak mi sie wydaje ze to była krew - poszedłem do innego bo tamte by mi pewnie kazała pic barszcz zebym nie widział :) dostałem skierowanie do chirurga - powiedziałęm jakie objawy itd i wszystk ospoko odrazu kolono z miejsca :) tego i Tobie życze. Trzymaj sie ciepło.
SWFsM TEAM
Sympatyczny Wielbiciel Forum (szczególnie Misi) :)

Hanca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Hanca » 11 maja 2006, 15:51

Wypiłam dziś szklanke Ensure. Wcale nie dało mi energii i po 20 minutach znów czułam ssanie w żołądku. W efakcie po jakimś czasie musiaąłm zjeść normlany obiad. Jelita nie uspokoiły się ani na chwile burczenie i gazy cały czas.

Misia

Post autor: Misia » 11 maja 2006, 22:13

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: fairy » 08 wrz 2007, 22:52

aleksandra12 pisze:Mówię tak, bo mnie leczyli na IBS przez rok i była to dla mnie coraz gorsza męczarnia.
Sama zdecydowałam się na prywatną kolonoskopię, skoro mój rodzinny nie czynił żadnych kroków w stronę gastologa etc.
a moze to jest tak (tylko gdybam :P ) ze czlowiek ma ibs na poczatku a to sie przeradza w cu albo cd? ciekawe czy to sie jakos ze soba wiąze... np. ktos ma silne ibs,bole,biegunki,wzdecia-nie leczy i w wyniku tego dostaje czegos innego po paru latach ? hmm
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 08 wrz 2007, 23:30

fairy pisze:[
a moze to jest tak (tylko gdybam :P ) ze czlowiek ma ibs na poczatku a to sie przeradza w cu albo cd? ciekawe czy to sie jakos ze soba wiąze... np. ktos ma silne ibs,bole,biegunki,wzdecia-nie leczy i w wyniku tego dostaje czegos innego po paru latach ? hmm
hm,nie sadze.IBS ma i miala dosc spora grupa na swiecie ale czy Oni mieli potem NZJ?
Obrazek

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 09 wrz 2007, 10:03

To ze leczyli aleksandre na IBS to typowy blad lekarski, zle postawiona diagnoza.
Miała CD wczesniej a nie IBS przeobrazil sie w CD :p
Mnie tez leczyli na IBS a wczesniej na wrzody i tak to trwalo prawie3 lata.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 09 wrz 2007, 10:31

Po prostu trzeba było zrobić jakiekolwiek badania, a nie od razu powiedzieć - IBS jest Pani zbyt nerwowa ;)
Pozdrawiam, Aleksandra

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”