Trawienie

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hanca
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Trawienie

Post autor: Hanca » 06 maja 2006, 10:03

Tak właśnie odebrałam Twój post, czyli zrozumiałam wszystko. Dzięki za rady, na razie jestem na diecie, ale ja kocham owoce i warzywa :(

Misia

Post autor: Misia » 06 maja 2006, 10:14

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 06 maja 2006, 17:05

No wlaśnie, a ja ostatnio przestałam gotować jabłka, bo czasu miałam trochę mniej ;/ Chyba do tego wrócę, bo za bardzo lubię jabłka. A tak poza tym to z owoców mam tylko soki, bobo-vity, bo mają super smaki no i są na pewno czyste i dobre.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: dota » 06 maja 2006, 21:00

ja mam nadwrażliwość jelit, i faktycznie potrafią dokuczyć. Tak mi doskwierały ,że też zrobiłam kolonoskopie ale wszystko jest ok. Pewnie się z moim Bartkiem solidaryzuje :lol: jak mocno Ci doskwierają to może sprubujesz zażyć Tribux , uspokaja perystatykę jelit. Mi pomógł bardzo. Teraz jest ok. ale chodzić nie mogłam takie miałam bóle i biegunki z niestrawionym jedzeniem

Hanca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Hanca » 06 maja 2006, 21:17

Na obiad zjadłam rybę na parze z marchewką i ziemniakiem zaraz po posiłku zaczęły się gazy, cąły brzuch ociężały i pełny. Do teraz piłam tylko wode niegazowaną. Skąd się to bierze? Może mam w tych jelitach jakieś grzyby albo coś?

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: dota » 06 maja 2006, 22:31

jeżeli porobiłaś odpowiednie badania i nic nie wykazały zapytaj lekarza o leki na nadwrażliwość jelit, są naprawdę skuteczne. Ja miałam bóle, biegunki lub zaparcia i z niestrawionym jedzeniem też były problemy no i gazy. W ubiegłym roku to miałam taki okres że mogłam jeść tylko suche bułki i pić gorzką herbatę, dlatego zdecydowałam się na kolonoskopię. Wtedy lekarz zalecił mi tribux, który to bardzo mi pomógł. Teraz jest ok i nic nie łykam ale wiem po jakim jedzeniu zapłacę za moje łakomstwo i niektóre poprostu omijam. i jeszcze flora bakteryjna np. trilak itp. A tak na marginesie po kolonoskopii moje dolegliwości ustąpiły na długo, tłumaczyłam to sobie że pewnie miało na to wpływ oczyszczenie jelita przy badaniu. Jeżeli to nadwrażliwość jelit to nie ma się czym martwić.
pozdrawiam

Hanca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Hanca » 07 maja 2006, 10:11

Z badań miałam tylko nieinwazyjne i gastroskopię. Na wszelkie leki nie reaguję. Brałam wszelkie dostępne na nadwrażliwość jelit, uspokajające, psychotropy. Najgorsze że budze się rano po 12 godzinach od ost. posiłku i mam okroopne wzdęcia i gazy, a ból brzucha budzi mnie w nocy.

Ten Tribux jest na recepte?

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: dota » 07 maja 2006, 15:00

tribux jest bez recepty

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 07 maja 2006, 15:23

hanca - jak nie brałaś tribuxu to aż dziwne Twoje zdanie o tym, że wszystkie leki na IBS już spróbowałaś. Tribux lekarze polecają jako jeden z pierwszych, obok Dustpatalinu na przykład...
Poza tym, przy IBS nie powinienn boleć brzuch w nocy, dolegliwoścci są tylko dzienne.
Polecam wizytę u dobrego gastroenterologa.
Pozdrawiam, Aleksandra

Hanca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Hanca » 07 maja 2006, 18:28

Leczyłam się u dwóch lekarzy u jednego prywatnie u drugiego w szpitalu, miałąm 2 krotnie robioną gastroskopię (z powodu anemii). Z leków brałam Debridat, Dusphalhalin, Kreon, Smasmoline, Meteospasmyl, wyciag z mlecza, poza tym zioowe leki uspokajające typu Persen, potem brałam cąłą game leków na recepte uspokajających i przeciwdepresyjnych. O Tribuxie nigdy nie słyszałam, może dlatego że jest bez recepty, lekarze mi go nie przepisywali. W aptece teź wielokrotnie pytałam. Na dzień dzisiejszy nie lecze się u żadnego gastroenterologa - wydali diagnozę i nie kazali mi przyjść na kontrolną wizytę. nie wiem czy ma sens powtórna wizyta u specjalisty.

Alicja
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Alicja » 07 maja 2006, 19:33

Tak na oko to wśród Twoich badań brakuje kolonoskopii, a przynajmniej sigmoidoskopii. W końcu Cię boli, jeść nie możesz, więc skoro "od góry" nic nie znależli, to chyba trzeba by sprawdzić sytuację na przeciwnym końcu.

Hanca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Hanca » 07 maja 2006, 20:06

No tak, ale dolegliwości mam już długo. Gastrolog powiedział, że nie widzi sensu robienia kolonoskopii, sama też za bardzo nie mam ochoty prosić lekarzy by mi ją zrobili. Uważają że przesadzam. Zresztą wydaje mi się, że to jednak IBS.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 maja 2006, 20:16

A badania laboratoryjne (krew i kał)?? Żeby stwierdzićIBS trzeba parę innych choróbsk wykluczyć.
Mamcia

Hanca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Hanca » 07 maja 2006, 21:04

Kał na pasożyty, krew też miałąm badaną, muszę poszukać wyników, USG i gastroskopia.

Hanca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Hanca » 07 maja 2006, 22:18

Zjadłam marchew z ziemniakami na parze a za 2 godziny rybę na parze - obiad w 2 ratach żeby nie łączyc. Teraz mam rozwolnienie, pienistą pomarańczową (sorry :oops: ) biegunkę. Czy winna jest marchew? No i brzuch mnie boli, myślałam że zemdleje w wc...

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”