Co zrobić?Bardzo boli - wizyta wrzesień :/ CD

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shestiger
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Co zrobić?Bardzo boli - wizyta wrzesień :/ CD

Post autor: shestiger » 21 maja 2012, 19:21

Witam, postanowiłam tu napisać bo nie wiem co zrobić. Płacę teraz słono za własną głupotę ale dłużej bólu nie wytrzymam.
Chorobę zdiagnozowano w 2005 roku poprzez anemię. Nic a nic mnie nie bolało, żadnych innych potwierdzeń tej choroby. Studenci z zaciekawieniem spoglądali w moje karty a ja miałam dość miesięcy przeleżanych w szpitalu. Twierdziłam że nie mam tej choroby, 30 tabletek dziennie to było za dużo jak na to że nic mnie nie bolało. Brałam je tylko dlatego że byłam pod terrorem mamy, dla świętego spokoju. Kiedy się wyprowadziłam przestałam się leczyć nie informując o tym lekarza (myślał że biorę) i wyniki o dziwo były ok. Potem byłam w ciąży więc podczas karmienia lekarz wiedział że nie biorę leków. Potem gdy zaczynało boleć po ponad roku (słabo bo słabo ale bolało) nie było kasy na leki ( dziecko kosztuje sporo) potem gdy była kasa nie miałam ubezpieczenia a na prywatnego lekarza też brak kasy. I tak trwałam w tym bólu kolejny rok, ból się nasilał brałam ibuprom, naproxen pomagało i mijały kolejne dni. Obecnie jestem zarejestrowana do swojego gastrologa ale dopiero na wrzesień, ból prócz jelit dotyczy też żołądka (podejrzewam wrzody na żołądku z tego co czytałam te leki przeciwbólowe mogą je powodować). Z dnia na dzień jest coraz gorzej, nie mogę się bawić z dzieckiem bo mała ociera mi o brzuch bądź kopnie mnie przypadkiem a ja się potem zwijam. Mała ma 2,5 roku i nie bardzo jej idzie to wytłumaczyć. Dziś prawie nic nie jadłam już chyba ze strachu, robię kilka kroków i muszę się położyć bo boli. W klatce też mnie zaczyna kłuć. Rozmawiałam z kolegom który jeździ w karetce bo liczyłam na to że panowie z pogotowia mogli by wypisać coś aby gastrolog mnie szybciej przyjął ale niestety nie mają takich możliwości. Proszę doradźcie coś, wiem że to z mojej głupoty mnie boli ale czasu nie jestem w stanie wrócić.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Re: Co zrobić?Bardzo boli - wizyta wrzesień :/ CD

Post autor: malapkasia » 21 maja 2012, 19:59

1. idź w dniu kiedy przyjmuje i poproś o wizytę, argumentując jak to sie czujesz
2. po 18, zadzwoń po pogotowie, niech Cie zawiozą do szpitala na oddział gastro najlepiej
nie ma na co czekać...
nie ma co kombinować, trzeba walić do nich jak nie drzwiami to oknami ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 21 maja 2012, 20:28

malapkasia pisze:1. idź w dniu kiedy przyjmuje i poproś o wizytę, argumentując jak to sie czujesz
2. po 18, zadzwoń po pogotowie, niech Cie zawiozą do szpitala na oddział gastro najlepiej
nie ma na co czekać...
nie ma co kombinować, trzeba walić do nich jak nie drzwiami to oknami ;)

Pogotowie zawsze zawozi do najbliższego szpitala, a w Chorzowie zdaje się oddziału gastro nie ma. Pierwsza opcja chyba będzie lepsza.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 21 maja 2012, 21:39

a ja zrobiłam tak. Poszłam do lekarza rodzinnego po skierowanie do szpitala na oddział wewnętrzny. Poszłam na drug dzień do szpitala, przyjeli mnie bez ale.Byłam zdziwiona. Noi na skierowaniu miałam wpisane ze jest to podjerzenie nawrotu. Też nie miałam. Przez 10 lat.Też odezwał się w postaci bóli. Bez biegunek. Spróbuj może tak zrobić... Szczególnie ze masz dziecko i musisz być dla niego zdrowa! Może Tobie też się uda.

Awatar użytkownika
shestiger
Debiutant ✽

Post autor: shestiger » 22 maja 2012, 12:11

No mój lekarz prowadzący z Kato jest lekarzem na oddziale na ligocie. Więc myślę że spróbuje trafić lekarza na korytarzu niż błagać panie z rejestracji.
Augmentin - 2x1 tabl
Metronidazol - 2x2 tabl
Polprazol - 1x1 tabl
Entocort 3mg - 3x1 tabl

Trochę tego jest ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”