Trochę się pozmieniało.

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
_Tomek
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Kontakt:

Trochę się pozmieniało.

Post autor: _Tomek » 07 kwie 2012, 08:21

Witam.Trochę mnie nie było - pełno obowiązków - rodzina, praca itd. Jako, że w lutym dalej miałem bule brzucha w prawym dole - w grudniu po badaniu kolonoskopii wyszło, ze dalej mam Cotilis Chronika Nospecifika. W dalszym ciągu jednak miałem zatwardzenia. Mój wujek, który również ma problemy z jelitkiem - również się leczy - polecił mi Colon C. Pomyślałem spróbuje - po tygodniu zauważyłem pierwsze efekty poprawy - dalej bobki, ale bez specjalnego wysiłku - biorę jeszcze siemie lnianę po łyżce przed śniadaniem i kolacją - śluz jest, ale nie wiem czy to przypadkiem nie jest przez siemie lniane i colon c. We wtorek byłem u lekarza innego celem weryfikacji wyników poprzedniego - odrzucił pomysł z CU - zlecił pasaż jelita cienkiego, ANCA i ASCA badania i powiedział, że jego zdaniem nie jest to CD, ale nie można wykluczyć. Kazał odstawić Duspatalin, Sulfasalazynę, a zalecił brać Debretin 3x1. Nieco wstrząśnień podejściem i zaleceniami odstawiłem duspatalin, a sulfasalazynę postanowiłem stopniowo odstawiać. Na drugi dzień po śniadaniu wystąpiły bóle brzucha w trakcie jedzenia śniadania - lekkie - ale na drugi dzień używania nasiliły się - na trzeci dzień jeszcze bardziej i do tego luźniejszy stolec . Postanowiłem odstawić wczoraj - dzisiaj rano był ból, ale już nieco mniejszy i nie tak intensywny. Dziwne, że jest tak tylko w trakcie jedzenia śniadania. Wróciłem do duspatalinu - przy nim nie miałem takich przejść. Co o tym myślicie?? Czy to objawi CD czy też mogły te tabletki spowodować takie dziwne efekty. Jakieś 3 tygodnie temu pojawiła mi się dziwna krosta na podniebieniu - bolało mnie całe gardło - po jakieś 3 dniach zniknęła - jakby pryszcz tylko w buzi. Więcej zmian nie zaobserwowano :). Pozdrawiam i wszystkim Życzę Zdrowych, Zdrowych, Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych i Mokrego Dyngusa.

monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: Trochę się pozmieniało.

Post autor: monika1985 » 07 kwie 2012, 12:32

Witam
Czasami zastanawiam się czy czegoś nie szuka się na siłę. Też brałam Debretin i tez mnie pobolewał brzuch. Krosta na podniebieniu? Ja mam je notorycznie, niekoniecznie zwalam na jelita. Może masz grzybicę? Co znaczy luźniejszy stolec? Walczyłeś z zaparciami , więc to chyba dobrze że stolec jest luźniejszy. Colon C to chyba błonnik. Raczej będzie rozmiękczał stolec :neutral: . Wiesz co, ja też nie wiem co mi jest ale przysięgam, zamieniłabym się z Tobą moimi objawami. Pozdrawiam Cię Tomek i życzę troszkę spokoju. Nie doszukuj się objawów na siłę.

_Tomek
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: _Tomek » 09 kwie 2012, 19:20

Przepraszam za mój post i wszystkich którzy poczuli się nim urażeni. Monika1985 masz racje mówiąc, że przesadzam. Od dzisiaj mam mocne postanowienie poprawy :).

monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 09 kwie 2012, 20:14

Tomek to ja Cię przepraszam bo być może poczułeś się jakbym robiła z Ciebie hipochondryka a nie o to chodziło. Moim zdaniem należy obserwować i uważać na siebie. Spróbuj się dobrze odżywiać. Nie twierdzę że przesadzasz, nie chcę tez mieć Ciebie na sumieniu :wink: Dziedzina gastrologii jest mi kompletnie obca. Nie znam się na medycynie ale nie mam wątpliwości że stres wzmacnia objawy. Zdrówka życzę i spokoju. Do gastrologa idź , na pewno nie zaszkodzi a rozwieje Twoje wątpliwości. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Pozdrawiam Cię serdecznie

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”